SafeGroup

Pełna wersja: Konfiguracja KIS 2010
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Konto usunięte

Tak jak pisałem w innym temacie, zdecydowałem się zainstalować KISa w najnowszej wersji.

No dobra, przy instalacji nie zapytał się w jakim ma działać trybie jak miało to miejsce w wypadku 2009, więc ręcznie wyłączyłem automatyczne decyzje.

We wszystkich modułach które mam włączone ustawiłem poziom ochrony na najwyższy, heurystyki zresztą też (gdyby pojawiło się dużo fałszywych alarmów to z pewnością zjadę niżej). Przy max. skanowaniu zaznaczyłem dokładne skanowanie w wypadku rootkitów.

No ale co jeszcze powinienem ustawić? To co bardzo mi nie odpowiada, to brak pytań zapory o połączenia - np. automatycznie dopuściło firefoxa, ie, komunikator, klienta ftp...
Nie znam co prawda KIS 2010 ale może w zaporze jest coś takiego jak moduł interaktywny? Jeśli tak to go ustaw a wtedy powinien pytać o wszystko.
Tak zdecydowanie tryb_"Interactive mode",możesz też zwiększyć heurystykę podczas skanowaniaSmile

BTW...Pablosss na czym Ty teraz jedziesz?

Konto usunięte

No właśnie na starcie ustawił tryb auto, teraz mam interaktywny ale to sie odnosi do całego pakietu, nie tylko do zapory (a ta nadal mnie o nic nie pyta).
Lukasamd-Git jest...tak zostaw..skoro nie pyta to znaczy,że tak ją skonfigurowali żeby nie męczyła pytaniamiSmile