SafeGroup

Pełna wersja: Strona Keriver przestała istnieć...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ze smutkiem znalazłem dziś informację o zamknięciu strony znanego producenta rozwijającego programy do backupu. - próba wejścia daje w odpowiedzi komunikat "Network error". Sprawdziłem i dwa źródła wskazują wygaśnięcie strony z dniem 12 lutego 2016 - strona nie została wznowiona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wielka szkoda, że program odszedł "do krainy cieni" bez żadnych wcześniejszych sygnałów i zapowiedzi. Był wielokrotnie u nas omawiany i polecany jako niezawodny i prosty w działaniu sposób na tworzenie i przywracanie kopii systemu....sam używam go od ok. 5 lat (może więcej), nigdy nie zawiódł mnie w swojej pracy i nie mógłbym o nim złego słowa powiedzieć.
Co prawda nie był rozwijany już od 3-4 lat i jakoś ucichło o nim wtedy, ale wszyscy chyba mieli nadzieję, że wyjdzie w końcu nowa wersja wspierająca Win 10 - nie wyszła niestety, ale program i tak obsługuje systemy do Win8 włącznie, więc póki co wiele osób może  z niego korzystać.
Ten program nadal jest dostępny pod marką Horizon DataSys

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odnośnie powiązań Keriver Image były informacje już kilka lat temu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale tu mowa o całej stronie i dwóch innych programach - Keriver 1-Click Restore Pro i Free...które z programów Horizon są odpowiednikiem K1CR?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

O tych dwóch słyszałem - Reboot Restore Rx i RollBack Home Edition - ale nie wiem czym tak naprawdę się różnią...
Drive Cloner Rx to jest to samo co Keriver 1-Click Restore Pro.
Jest jakaś darmowa alternatywa dla K1CR? Pytam z ciekawości, bo na razie program wciąż mi wystarcza.
Z darmowych najbardziej podobnych do Kerivera będą AOMEI OneKey Recovery, AOMEI Backupper, EASEUS Todo Backup Free.
Dzięki za info...na razie jednak zostaje jednak przy swoim Keriverze Smile Takiego typu softy raczej rzadko się zmienia...jeśli nic się nie zmienia, a u mnie te same systemy od lat.
Reboot Restore Rx przywraca system po każdym restarcie - do jakiś publicznych kiosków itp, a rollback ze snapshotu
Nie polecam Easeusa. Idiotyczny program. Przestawia kolejność partycji w tablicy partycji. A ja lubię mieć w takiej kolejności, w jakiej wskazują na to numery sektorów.

Chyba że ktoś lubi mieć komunikat w fdisku że kolejność partycji nie odpowiada ciągłości sektorów Craze. Naprawa jest prosta, fdisk /dev/sdX, x, f, w i restart. I modlimy się by system wstał Smile.