SafeGroup

Pełna wersja: Linux wchodzi do szkół :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Jurek

Wymieniają w szkołach system operacyjny :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



PS.
Fiat Panda 4x4 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Super nie będe mieć syfu już w kompie bo zawsze podłączam pamięć pod viste w szkole i syfu sporo przynoszę a komp w szkole chroni Arca vir

Jurek

natarcie napisał(a):Super nie będe mieć syfu już w kompie bo zawsze podłączam pamięć pod viste w szkole i syfu sporo przynoszę a komp w szkole chroni Arca vir


To na razie tylko jedno miasteczko Jaworzno (Śląskie) ale mam nadzieję, że nadchodzą jednak lepsze czasy dla Lnuxa.
No to kompy w szkolach beda bezpieczniejszei dobrze skoro ArcaVir jest tandetny chociaz system operacyjny pelna kulturka jesli chodzi o bezpieczenstwoSmile
np mój kolega to tylko windows zna linuxa nie zna i dla niego to czarna magia ; /
też chcę żeby inne szkoły miały Linuksa bo te co mają 1 GB ramu to vista czasami je trochę zmuli ; /
Trzeba tylko wykwalifikowanych informatyków znających obsługę linuksa.

adam_993

Serafin napisał(a):Trzeba tylko wykwalifikowanych informatyków znających obsługę linuksa.

E tam. Jak zainstalują sobie user-friendly i skorzystają z Google to sobie poradzą.
Tylko powiedzą na brak IE (ulubiona przeglądarka nauczycieli informatyki)?


Ja mam 15 lat, nie mam dyplomu informatyka (dopiero idę do technikum) i jakoś sobie radzę (Fedora, OpeSuSE, Mandriva, Debian, Ubuntu, pochodne Ubuntu czyli też Debiana - Kubuntu, Xubuntu, Ubuntu Satanic Edition Tongue )
w sumie co jest do kombinowania?
jak i tak w szkole (gimnazjum) ucza excela i worda wlasciwie tylko...
co to za roznica czy na windows office czy open office np?
różnica jest wielka obsługa oo jest inna niż mso jak pójdziesz gdzieś do pracy gdzie pakiet biurowy jest twoim podstawowym narzędziem będziesz się musiał od nowa uczyć obsługi

adam_993

Różnica jest niewielka. Ale jak będziesz znał jeden i drugi, to będziesz miał łatwiej.

Chce ktoś dostać darmową płytę CD z (K)Ubuntu z 4 naklejkami? Link w podpisie.
hmm.. ja juz kiedys chcialem zainstalowac ubuntu i winXp ale cos sie spieprzylo i sie ni euruchamial jak kiedys zmienie kompa to zainstaluje.. licze na pomoc Wink

Jurek

adam_993 napisał(a):Ja mam 15 lat, nie mam dyplomu informatyka (dopiero idę do technikum) i jakoś sobie radzę (Fedora, OpeSuSE, Mandriva, Debian, Ubuntu, pochodne Ubuntu czyli też Debiana - Kubuntu, Xubuntu, Ubuntu Satanic Edition Tongue )


Teraz młodym ludziom jest łatwiej ponieważ dorastają przy komputerze.
Gdy ja byłem w twoim wieku to w Polsce było może kilkanaście komputerów marki Odra, których w domu nikt nie używał:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ale i tak nieźle sobie radzę Smile