SafeGroup

Pełna wersja: Test aplikacji HIPS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wiedziałem że aviry zapora jest taka słaba ; /
ale KIS się poprawił na 2 miejsce
a na pierwszym jak zwykle OA
to się dowiedziałeś, niewszystko musi być perfekcyjne
To nie tests firewalli tylko aplikacji HIPS, przy okazji tez i firewalli, jednakze wieksza uwage Matousec przy tych testach zwraca na skutecznosc HIPS, noty skutecznosci FW zajmuja znikomy ulamek przy koncowych wynikach.
polak900 napisał(a):to się dowiedziałeś, niewszystko musi być perfekcyjne


aviry zapora była zawsze na dobrym miejscu wiem o tym że nie wszystko jest perfekcyjne

Jurek

Creer napisał(a):To nie tests firewalli tylko aplikacji HIPS, przy okazji tez i firewalli, jednakze wieksza uwage Matousec przy tych testach zwraca na skutecznosc HIPS, noty skutecznosci FW zajmuja znikomy ulamek przy koncowych wynikach.


Norton nie posiada typowego hipsa tylko Sonar a jest w tym teście skuteczniejszy od niektórych firewalli z klasycznym HIPSem.
ThreatFire tylko 5% Smile
To jest kompleksowy test firewalli pod kątem ochrony sieciowej i systemowej.
Uściślając pojęcia przypominam, że monitor systemu (HIPS) to inaczej firewall systemowy.
Jurek napisał(a):
Creer napisał(a):To nie tests firewalli tylko aplikacji HIPS, przy okazji tez i firewalli, jednakze wieksza uwage Matousec przy tych testach zwraca na skutecznosc HIPS, noty skutecznosci FW zajmuja znikomy ulamek przy koncowych wynikach.


Norton nie posiada typowego hipsa tylko Sonar a jest w tym teście skuteczniejszy od niektórych firewalli z klasycznym HIPSem.
ThreatFire tylko 5% Smile
To jest kompleksowy test firewalli pod kątem ochrony sieciowej i systemowej.
Uściślając pojęcia przypominam, że monitor systemu (HIPS) to inaczej firewall systemowy.

od kiedy hips to fw systemowy chyba od dzisiaj
Jurek co Ty wygadujesz firewal systemowy != HIPS
Np uzywam wbudowanego firewalla w systemie Windows 7 wg Twojej definicji jest to monitor systemu HIPS.... bzdura.
HIPSFW to nie to samo

Jurek

Creer napisał(a):Jurek co Ty wygadujesz firewal systemowy != HIPS
Np uzywam wbudowanego firewalla w systemie Windows 7 wg Twojej definicji jest to monitor systemu HIPS.... bzdura.


Nie rozumiemy się Creer Smile

Firewall systemowy w tym znaczeniu, ze zapobiega szkodliwym lub nieupoważnionym zmianom w systemie. Jest zaporą systemową a nie sieciową.

Termin zapora systemowa, czyli firewall systemowy ma również inne, bardziej obiegowe znaczenie, które masz na myśli.

Monitor systemu ma również szersze znaczenie np. program który odczytuje informacje na temat systemu i sprzętu.

Zaplątaliśmy się w wieloznacznych pojęciach, typu zamek i piłka Smile
Jurek tak to zamotałes ze nawet ja nie wiem o co Ci chodzi, gdybym nie mial tych terminow wczesniej uporzadkowanych to serio nie wiem co bym teraz mogl pomyslec o tym wszystkim... firewall systemowy, firewall sieciowy, sprzetowy, operacyjny, monitor systemu, zapora systemowa, sprzetowa, etc, ... pranie mozgu jak nic Wink
Tamten post powinien zawierac ostrzezenie o szkodliwosci Grin

Jurek

Creer napisał(a):Jurek tak to zamotałes ze nawet ja nie wiem o co Ci chodzi, gdybym nie mial tych terminow wczesniej uporzadkowanych to serio nie wiem co bym teraz mogl pomyslec o tym wszystkim... firewall systemowy, firewall sieciowy, sprzetowy, operacyjny, monitor systemu, zapora systemowa, sprzetowa, etc, ... pranie mozgu jak nic Wink
Tamten post powinien zawierac ostrzezenie o szkodliwosci Grin


Moim zdaniem powinno się używać terminu zapora Windows lub zapora sieciowa a nie zapora systemowa ale to tak na marginesie Smile
Temat przenoszę do pogaduchy.
Jurek napisał(a):Moim zdaniem powinno się używać terminu zapora Windowslub zapora sieciowa a nie zapora systemowa ale to tak na marginesie Smile

Windows - jest systemem operacyjnym
zatem:
zapora wbudowana w system Windows = zapora systemowa, dla mnie to oczywiste i dopuszczalne okreslenie na fw wbudowany w Windows.
Z kolei zapora (firewall) sieciowa moze byc:
- software''owa
- hardware''owa (sprzetowa)
ergo... zapora sieciowa moze byc zapora systemowa ktora jest okreslonym typem firewall''a

Jurek

Creer napisał(a):
Jurek napisał(a):Moim zdaniem powinno się używać terminu zapora Windowslub zapora sieciowa a nie zapora systemowa ale to tak na marginesie Smile

Windows - jest systemem operacyjnym
zatem:
zapora wbudowana w system Windows = zapora systemowa, dla mnie to oczywiste i dopuszczalne okreslenie na fw wbudowany w Windows.
Z kolei zapora (firewall) sieciowa moze byc:
- software''owa
- hardware''owa (sprzetowa)
ergo... zapora sieciowa moze byc zapora systemowa ktora jest okreslonym typem firewall''a


Zetknąłem się kiedyś z terminologią firewall sieciowy (softwarowy ihardwarowy) oraz firewall systemowy czyli monitor systemu (HIPS).
Nie zamierzam się jednak spierać o nazwy, tym bardziej, że sformułowanie firewall systemowy a więc zapora sieciowa Windows jest już bardzo popularne.
Tak czy siak Online Armor jest na fotelu lidera w tym teście i to mnie najbardziej cieszy.
i go predko nie odda tak czuje bedziedługi czas najlepszySmile
Test DW jak kogoś to interesuje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To mi Polak900 poprawiłeś humor tym teścikiemSmile

p!otr@$

dziurawy jak sito OA jest jeśli biore pod uwage IN/out
p!otr@$ napisał(a):dziurawy jak sito OA jest jeśli biore pod uwage IN/out


nie wydaje mi się żeby OA był dziurawy jak sito
Meir napisał(a):To mi Polak900 poprawiłeś humor tym teścikiemSmile


w dobrym tego słowa znaczeniu
Stron: 1 2