SafeGroup

Pełna wersja: Avira i kwarantanna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

mam pytanie dotyczącej kwarantanny, mianowicie przykładowo ściągam jakiś plik (rar), zanim wypakuję zawsze sprawdzam plik, i gdy znajdzie zagrożenie, zazwyczaj biorę opcje "napraw wszystko" i wtedy cały plik znika, czyli zostaje usunięty ? czy został przeniesiony do kwarantanny ? powiedzmy że plik mam w kwarantannie i jest opcja usuń z kwarantanny czy to bezpieczne ? (jeśli wiem ze to nie jest plik systemowy)
Pewnie , że możesz usunąć z kwarantannyzawirusowany plik bez żadnych problemów Smile
Wszystko zależy od ustawień w programie. Jeśli plik jest spakowany w .zip czy .rar to raczej naprawić bez rozpakowania się nie da. Funkcję ''napraw'' czy ''lecz'' stosuje się zwykle to infekcji wirusowych, gdzie spotyka to wiele plików. Do trojanów najlepiej odrazu brać opcję ''usuń'', bo tam nie ma co leczyć. Smile Do kwarantanny bierzemy podejrzane pliki lub takie, które chcemy wysłać do analizy.
ok dziękuję za wyczerpujące informacje Smile