SafeGroup

Pełna wersja: Testy antywirusów / wykrywalność
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Ostatnio zacząłem tworzyć nową serię na kanale YouTube
Test antywirusów a konkretnie ich skanery oraz ochrona w czasie rzeczywistym (czy po odpaleniu pliku, który ominie skaner, antywirus jakoś zareaguje)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Proszę o ocenę moich testów, czy wykonuję je poprawnie itd. Wszystkie uwagi proszę pisać w komentarzach Smile
Dziękuje i pozdrawiam

Tibu 11

Pisz po polskiemu (ilość wykrycia zagrożeń - choć łatwo zrozumieć co oznacza Grin)
Zrób test z zemany + CISA. Gdybyś mógł
(05.06.2016, 19:04)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pisz po polskiemu (ilość wykrycia zagrożeń - choć łatwo zrozumieć co oznacza Grin)
Zrób test z zemany + CISA. Gdybyś mógł

Cóż, CIS się nie popisał u mnie i ma tylko 82%!

Tibu 11

oj. Mógłbyś zbadać FortiClient ?
Przy teście CIS niewykryte pliki uruchamiałeś?
(05.06.2016, 19:57)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oj. Mógłbyś zbadać forticlent ?
Przy teście Cis nie wykryte pliki uruchamiałeś ?

Każdy test tak robię
Pliki, które skaner ominie (nie wykryje że syf) odpalam i sprawdzam czy program zablokuje. CIS z 35 zablokował aż 1 program.
Reszta włączonych poznikała i zaczęła pracować w tle przez co win7 trochę zwariował
Rozumiem że test z cisem jest na domyślnych ustawieniach, na domyślnych firewall nie pokazuje swoich możliwości. Poza tym cis rozpoznaje czy dany program lub cokolwiek innego zostało pobrane z sieci czy jest uruchamiane też z nośnika wymiennego za sprawą strumieni danych. W tym wypadku jest test źle wykonany, testowana paczka została wcześniej skopiowana na pulpit, przy uruchomionym zabezpieczeniu pobierz paczkę z sieci, przeskanuj i zacznij uruchamiać pliki wykonywalne, wtedy gwarantuje że większość będzie izolowana.
Zależy o co chodzi w testach - kiepskie domyślne ustawienia to też argument Smile
Testy są wykonywane pod typowego kowalskiego. Wgrywa antywirusa i on ma działać . Kowalski nie bawi się w ustawieniach bo się nie zna. A i swoją drogą skąd kowalski ma wiedzieć że na jego komputerze nie było wirusów wcześniej ? Kowalski wgrywa CISA i robi skan i CIS ma to wykryć Tongue
Tak tak łopatologiczna wiadomość Tongue
Chyba muszę zgodzić się z kubasiem...program powinien pokazać swoje możliwości przy ustawieniach domyślnych, jeśli chcemy sprawdzić jak działa w zwyczajowych warunkach po instalacji. Zmiana ustawień nie dla każdego...dla większości właściwie...jest zbyt niejasna i raczej oczekuje się ochrony bez takiej ingerencji.
Comodo faktycznie potrafi znacznie więcej na niestandardowych ustawieniach, ale wcale nie są one zrozumiałe i łatwe do wykonania dla większości.
No niestety CIS na chwilę obecną tak działa a nie inaczej. Ichito skoro konfiguracja i opcje są nie jasne to po co go w ogóle instalować, zawsze można zainstalować jakiś automat typu Norton Internet Security. W nadchodzącej myślę becie ta opcja śledzenia źródła wróci do podstawowych raczej korzeni. Warto przeczytać na początku co napisał Egemen

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


AV w CIS zawsze był jako opcja dodatkowa.
(07.06.2016, 17:55)tachion napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No niestety CIS na chwilę obecną tak działa a nie inaczej. Ichito skoro konfiguracja i opcje są nie jasne to po co go w ogóle instalować, zawsze można zainstalować jakiś automat typu Norton Internet Security. W nadchodzącej myślę becie ta opcja śledzenia źródła wróci do podstawowych raczej korzeni. Warto przeczytać na początku co napisał Egemen

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


AV w CIS zawsze był jako opcja dodatkowa.

OK, pełna zgoda, że instalując oprogramowanie powinniśmy wiedzieć, z czym chcemy się mierzyć i czego oczekiwać, ale...Comodo zawsze jechało na opinii wszechstronnego DARMOWEGO pakietu i to jest właśnie powód, że ludzie instalując go często nie wiedzą, w co się pakują. To  oczywiście dotyczy każdego oprogramowania zabezpieczającego, które ma jakiekolwiek dodatkowe opcje związane z poziomem/zakresem bezpieczeństwa...mówimy więc praktycznie o wszystkim Smile
W opisie pod filmem warto napisać, że system 64bitowy, bo czasami inaczej wykrywa na 32bit.

Konto usunięte

(08.06.2016, 08:14)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OK, pełna zgoda, że instalując oprogramowanie powinniśmy wiedzieć, z czym chcemy się mierzyć i czego oczekiwać, ale...Comodo zawsze jechało na opinii wszechstronnego DARMOWEGO pakietu i to jest właśnie powód, że ludzie instalując go często nie wiedzą, w co się pakują.

+1
Comodo ma to do siebie, że ostatnie kilka lat samo chyba nie wie, gdzie jest target ich pakietu - reklamują go jako prosty i skuteczny zarazem, uprościli niektóre rzeczy i interfejs... a jak widać, bez konfiguracji nie jest to soft, jaki może się pochwalić faktycznie tym, co się deklaruje - czyli taki branżowy standard niestety. Moim zdaniem powinni się skupić na tym, lub na tym. Wiadomo, że robienie softu dla mas daje im większą grupę użytkowników, większe potencjalne zyski z wersji premium.. ale kosztem czegoś. Znów dziś się odwołam do SpySheltera - oni jakoś nie ukrywają tego, ze soft jest rozbudowany i w rękach laika może być jaki być, interfejs też nie próbuje być na siłę przymilny.
(09.06.2016, 21:29)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(08.06.2016, 08:14)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OK, pełna zgoda, że instalując oprogramowanie powinniśmy wiedzieć, z czym chcemy się mierzyć i czego oczekiwać, ale...Comodo zawsze jechało na opinii wszechstronnego DARMOWEGO pakietu i to jest właśnie powód, że ludzie instalując go często nie wiedzą, w co się pakują.

+1
Comodo ma to do siebie, że ostatnie kilka lat samo chyba nie wie, gdzie jest target ich pakietu - reklamują go jako prosty i skuteczny zarazem, uprościli niektóre rzeczy i interfejs... a jak widać, bez konfiguracji nie jest to soft, jaki może się pochwalić faktycznie tym, co się deklaruje - czyli taki branżowy standard niestety. Moim zdaniem powinni się skupić na tym, lub na tym. Wiadomo, że robienie softu dla mas daje im większą grupę użytkowników, większe potencjalne zyski z wersji premium.. ale kosztem czegoś. Znów dziś się odwołam do SpySheltera - oni jakoś nie ukrywają tego, ze soft jest rozbudowany i w rękach laika może być jaki być, interfejs też nie próbuje być na siłę przymilny.


Hmn Widzę że bronicie CIS... więc mogę zrobić tak . Do filmu który już jest dopisałem że są tam ustawienia domyślne programu. Mogę zrobić drugi film ale z ustawieniami np zalecanymi przez was ( Sam nie znam się za bardzo na CIS )....

Konto usunięte

Ja CIS nie bronię - bo od jakiegoś czasu nie wiedzą jak go rozwijać.
Rozgrzebali dodatkowo sporo rzeczy i pakiet teraz jest nieco misz-maszem, który w rękach laika niewiele da.
(09.06.2016, 22:44)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja CIS nie bronię - bo od jakiegoś czasu nie wiedzą jak go rozwijać.
Rozgrzebali dodatkowo sporo rzeczy i pakiet teraz jest nieco misz-maszem, który w rękach laika niewiele da.

Właśnie dlatego chciałbym zobaczyć jak sobie da radę skaner , sandbox ( czy też real time protection ) gdy ustawienia są "najlepsze".
(09.06.2016, 22:24)kubasie napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hmn Widzę że bronicie CIS...
Nie...nie broniłem...swoja opinię o tym pakiecie wyraziłem kilka lat temu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...nie zmieniłem swojego zdania mimo wprowadzonych w programie zmian.
Witajcie ponownie po krótkiej przerwie.
Stworzyłem na moim kanale już zestawienie top darmowych i płatnych antywirusów...
Czy mógłbym was prosić o ocenienie tego zestawu ? Czy się ze mną zgadzacie itd...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

PS
Zacząłem również nową serie poświęconą pokazywaniu"groźnych wirusów". Mam zamiar pokazać co dany wirus robi oraz jak ewentualne szkody naprawić.
Mam tutaj już pierwszy film stworzony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dziękuje wszystkim i Pozdrawiam !

Tibu 11

Dodaj jeden film jak Crystal Security wykrywa zagrożenia.
Zmieniając pewne ustawienia w Protection :

- suspicious files --->> 1
- Unsafe files ------->> 2
(26.06.2016, 16:33)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dodaj jeden film jak Crystal Security wykrywa zagrożenia.
Zmieniając pewne ustawienia w Protection :

- suspicious files --->> 1
- Unsafe files ------->> 2

Ok Postaram się to zrobić jeszcze dziś Grin