SafeGroup

Pełna wersja: karta dźwiękowa a złącza na płycie głównej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej
Chce kupić taką kartę dźwiękową
Kod:
http://www.x-kom.pl/p/277063-karta-muzyczna-aim-sc808-pci-e.html
Moja płyta główna to natomiast 
Kod:
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/

Obecnie na płycie mam zajęte dwa porty PCI-E pierwszy na kartę sieciową wi-fi i drugi karta graficzna. 
Tak więc ten obszar mam zajęty. Czy dźwiękówke moge podłaczyć pod drugie złącze PCI-E te na drugą kartę i będzie działała bez zastrzeżeń? 
Raczej nie planuję cross fire.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak, będzie działać bez problemu.
Slot jest kompatybilny wstecz, tak więc powinno takie rozwiązanie zadziałać.
A czy taka karta dźwiekowa wpływa jakoś negatywnie na pracę działania kompa?
Spadki fps w gracz i inne tego typu sprawy?
Nie powinno być problemów.
Nie podłączysz pod ten slot na którym masz znak zapytania.

Pierwszy slot nad karta graficzna, tam podłącz. Spokojnie powinno się zmieścić.
Tam ma kartę Wi-Fi dlatego napisał, że to jest zajęte.
Nie doczytałem przepraszam zgadza się.

I tu jest problem, bo dźwiękówka nie zadziała.

Karte graficzna w drugi slot przepnij a dźwiękówkę i wifi, w te u góry.
A czemu dźwiękowa miałaby tam nie zadziałać? PCI-e to PCI-e.

Konto usunięte

Grafę najlepiej w złączę oznaczone jako PCI Express 3.0 x16 (bo masz takie jedno).
A reszta, nie ma znaczenia - masz jedno PCI Express 2.0 x16 i dwa PCI Express 2.0 x1, oba będą ok i w zupełności wystarczające czy to pod wifi czy muzyczną.
Długość karty też nie ma znaczenia tj. karta np. muzyczna z interfejsem PCIe x1 spokojnie wejdzie do złącza PCIe x16 - w drugą stronę się nie da*, bo fizycznie złącze jest krótsze, wiadomo Wink

* - tak naprawdę da się, był już eksperyment, że kolesie spiłowali w grafie złącze i wrzucili do PCIe x1... działało, bo sterowanie jest gdzieś z początku, a cała reszta to linie do wymiany danych.