SafeGroup

Pełna wersja: Czy wystarczy zapora systemowa ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
jak myślicie czy mojemu znajomemu wystarczy W7 zapora systemowa i Avast a potem zmieni na avirę czy jednak cza mu dać jakąś inną zapore ?

Jurek

natarcie napisał(a):jak myślicie czy mojemu znajomemu wystarczy W7 zapora systemowa i Avast a potem zmieni na avirę czy jednak cza mu dać jakąś inną zapore ?


Creer używa Defensewalla i zapory Win7.

Jeżeli twój kolega jest zielony i nie chce się nauczyć czegoś w tym temacie to lepiej tak zostawić.
Jeżeli nie, to można zaproponować mu dodatkowo GeSWalla lub zamiast zapory Win7, firewalla z HIPS (OA, Outpost, Comodo).
GW właściwie skonfigurowany nie wymaga obsługi poza odizolowaniem znanych programów przed instalacją.
hmm bo to tak na miesiąc bo ma NIS ale NIs nie działa na windows 7 i chce poczekać aż wyjdzie 2010 NIS
mimo ze zapora systemu WIN7 jest niby lpesza od XP ja bym cos dorzucil dmuchalbym na zimne dolozylbym comodo bez AV do tego AvastajednakSmile

Jurek

natarcie napisał(a):hmm bo to tak na miesiąc bo ma NIS ale NIs nie działa na windows 7 i chce poczekać aż wyjdzie 2010 NIS


NISa może spokojnie używać z GW tym bardziej, że nie posiada on hipsa i gdy AV z Sonarem przepuszczą wira (a mnie się to zdarzało), to nie będzie on w stanie nic zrobić Smile
GeSWall+ avast/Norton +zapora w7/zapora NIS
dobrze ?
gdy on instaluje GeSWall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

takie coś wyskakuje jest to wersja pobrana z pcword.pl
Najlepiej antywirus niech bedzie nawet Norton, Firewall z HipsemComodo z Defence + bez AV lub OA za free lub Outpost free 2009 zamiast firewalla systemowego+ geswall jesli chcesz miec program z piaskowinicaSmile

Jurek

natarcie napisał(a):GeSWall+ avast/Norton +zapora w7/zapora NIS
dobrze ?
gdy on instaluje GeSWall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

takie coś wyskakuje jest to wersja pobrana z pcword.pl


Znakomicie się rozumiemy Smile

Najlepiej pobrać najnowszą wersję GW stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Można również skopiować reguły Pro (dodatkowe) i zrestartować system:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nawet jeżeli nie używa się reguł Pro w GW, to w połączeniu z AV i firewallem ochrona jest również na wysokim poziomie. Izolowane są przeglądarki i najważniejsze elementy sytemu a każdy niepewny plik (MP3, crack itp.) można otworzyć prawoklikiem w izolacji. Jeżeli pojawi się komunikat o ataku to znaczy, że jest wirus a AV go nie wykrywa.
Pamiętam, jak ktoś kiedyś mówił, że zapora systemowa po skonfigurowaniu jest b. dobra. Mógłby ktoś podać przykład takiej konfiguracji?
Kizi napisał(a):Pamiętam, jak ktoś kiedyś mówił, że zapora systemowa po skonfigurowaniu jest b. dobra. Mógłby ktoś podać przykład takiej konfiguracji?


Jasne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(Vista/Win7)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(XP)

lunaticdreams

Ja tak kiedyś pisałem kilkakrotnie i dalej jestem tego samego zdania,na jednym z kompów mam win xp firewall(ustawienia właśnie według chłopaków z wildersów)plus avira free i odpowiedni hardening systemu + przeglądarka
i jestem czysty oczywiście dodatkowo porzadnie ustawione xp antispy,seconfig xp,wwdc