SafeGroup

Pełna wersja: Guard wykrywa Malware, a skaner nie ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przeskanowałem komputer i nic nie wykrył, a Guard wywalił z 6-7 Malware ???
Jak ustawić Guarda ,aby nie zabraniał dostępu tylko od razu usuwał,
lub jak później usunąć Malware itp. do którego Guard zabronił dostępu?
Jak ustawić Skaner ,aby z[/align] najdował to samo co Guard ?

adam_993

Najpierw skan a potem Guard wykrył? Jak dostęp zostanie zablokowany, to Avira może go spokojnie usunąć.
Tak wykrył na systemowym ? Podał konkretną ścieżkę !
Inaczej - jak one się tam dostały ?
Chciałem usunąć te malware ,do których Guard zabronił dostępu -
bo rozumiem ,że one są na laptopie ?
W którym miejscu to zrobić ?
Jak skanuje to nic nie wykrywa ,a Guard tak ?

adam_993

Jeżeli zablokowałeś, nadal jest. Zajrzyj do eventów Aviry w głównym oknie.
To troche dziwne.....gutekbull zrob screena, bo wydaje mi sie, ze to jest Heur/Malware i dlatego zabrania dostepu. Choc mozesz dodac do kwarantanny. I wtedy juz sie nie bedzie pytal.

Jesli masz Avire personal, a z tego co mowisz tak wynika. Wtedy przegladajac strony moze w Cache przegladarki znajdowac sie jakies wirusy i dlatego taki problem.
Virus or unwanted program ''TR/Agent.491057 [trojan] ''
detected in file ''C:\WINDOWS\Temp\AMWB67F.tmp.
Action performed: Delete file


Tak to wyglądało ?!
Został odcięty dostęp i teraz .
Jeśli usunę z zakładki Eventsnaciskając delete events to usunę tylko informację o infekcji ,czy usunę virusa na dobre z laptopa ???
To ważne dla mnie pytanie !
Panowie całkiem możliwe ,że coś robię źle ...... ;-(
Tylko co ?

Virus or unwanted program ''TR/Spy.189440.A [trojan] ''
detected in file ''C:\WINDOWS\Temp\AMW7C75.tmp.
Action performed: Delete file
Przeciez juz tego wirusa nie ma. Naciskajac delete Events usuniesz tylko informacje. Najprosciej wejdz w folder Windows\Temp i usun cala zawartosc jaka znajduje sie w tym folderze. Wylaczajac na chwile Guarda w Avirze.
To nie tak ;-)
Po trzecim alercie szybko dałem komendę usuń ,ale przy trzech pierwszych nie zdążyłem i automatycznie zabronił dostępu ( jak zmienić ,aby automatycznie usuwał )
I teraz pytanie ; skoro jest ścieżka to znaczy ,że wirus jest na laptopie ?
Jak tam się dostał ???!
C:\WINDOWS\Temp

Co to za ścieżka ,co tam się znajduje ?
Jeśli usunę z zakładki Events naciskając delete events to usunę tylko informację o infekcji ,czy usunę virusa na dobre z laptopa ???
To wchodzisz w Extras, Configuration, zaznaczasz Expert Mode, Scan ->Action for concerning Automatic primary action, Repair.Secondary Action Delete.

Dalsza konfiguracje znajdziesz na stronie naszego forumSmile
wygląda na to że masz zainfekowany system i to że avira coś tam usuwa ci nie pomoże
przeskanuj system czymś innym np tym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Właśnie o to chodzi ja mam w tej zakładce tylko ;
Event log
I okienko - Use event log ???
Czegoś brakuje -możliwości ustawienia ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Skaner nic nie znalazł ??
ELWIS1 =>
Właśnie nie mam tego w zakładce Guarda ? ;-(
Avira jest ustawiona według ogólnie znanego wszystkim przepisu ;-)
Jasne, ze masz musisz zaznaczyc tryb Expert Mode tak jak na zamieszczonym screenie przeze mnie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sciagnij ten program, zrob dokladny skan i podaj wyniki na forum.
Tak to wygląda.
avira free nie ma możliwości zmiany ustawień guarda
avira premium ma
polak900 =>
Tego się domyślałem ;-)
Martwi mnie fakt ,ze coś wchodzi na laptopa i dopiero później jest usuwane ?
Polak900 avira free tez ma mozliwosc zmiany ustawien Guarda. Wiem, bo ostatnio instalowalem u sasiada i konfigurowalem. Tzn chodzi mi o to by sam usuwal o nic sie nie pytajac.

Jurek

@ gutekbull

Nie można skonfigurować Guarda w Avirze Personal. Można tylko zareagować na bieżąco (deny access, delete) i nie trzeba się spieszyć Smile
Przeskanuj system zaznaczając wszystkie pliki i archiwa w skanerze. Jeżeli jest wirus, to skaner na pewno wykryje i ewentualnie usunie.

adam_993

Ja bym pobrał ATFCleaner i załatwił wszystko w Temp.
Skanuje obecnie A-Sqaredem Free 4.5,
ale bzdury wyskakują - pokazuje mi normalne programy jako Trojany - tego Avira i Kacper nie robił ?
Mimo waszej pomocy ,za co z góry dziękuję :-)
czegoś nie rozumiem ;-(
Skoro znalazła na dysku pod określonym adresem to znaczy ,że przedtem dała tyłka i wpuściła , proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli mój tok rozumowania jest zły !
Możliwe ze to nie są bzdury. Może te programy rzeczywiście masz zainfekowane. Zdarzają się takie przypadki.
Stron: 1 2