SafeGroup

Pełna wersja: [PROMO] Delphi X Starter całkowicie za darmo!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Embarcadero, producent IDE Delphi oraz pakietu RAD Studio, zorganizował arcyciekawą promocję z okazji konferencji programistów Delphi (Delphi Boot Camp 2016). A dokładniej, udostępnił swoje najnowsze środowisko, Delphi 10.1 (Delphi X, nazwa kodowa Berlin) w edycji starter całkowicie za darmo!

Promocja jest ograniczona czasowo, dokładnie do 9 września, zatem nie ociągać się, tylko rejestrować swoje licencje.

Dodatkowo dostajemy ebooka, więcej info na stronach Embarcadero.





Edycja Starter posiada między innymi takie ograniczenia:
- brak komponentów związanych z silnikami baz danych
- tylko 32-bitowy kompilator dla Windows
- ograniczony debugger, edytor kodu
- brak kodu źródłowego elementów VCL
- brak kompilatora z wiersza poleceń
- brak wsparcia dla Azure

W porównaniu do ostatniej darmowej wersji (Turbo Delphi Explorer z 2005 roku), Delphi X Starter może być wyposażone w dodatkowe komponenty!

Kolejne ograniczenia dotyczą licencji: można korzystać z edycji Starter, jeśli zespół programistów nie przekroczył pięciu osób, zaś zyski ze sprzedaży oprogramowania stworzonego w Delphi nie przekraczają 1000 USD rocznie (w ekwiwalencie waluty lokalnej).


Brać i nie pytać Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

|

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzięki, dobra wiadomość..

[Obrazek: Delphi_X.jpg]

Plik wynikowy taki sam jak w Lazarusie.
Jak ustawisz kompilator na release to jest okej.
(26.08.2016, 20:43)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak ustawisz kompilator na release to jest okej.

No o release pisałem. Pamiętam  "krzyk" w internecie odnośnie Lazarusa i wielkiego pliku exe (też już w release).
Mi to nie przeszkadza, ot takie spostrzeżenie...
To tradycja, z każdą wersją Delphi "egzek" jest coraz większy. D2007 generuje na start plik wykonywalny rzędu 600KB. DX już 4 razy większy.


Ale i tak jest super, bo Indy jest lepsze od Synapse!
... Delphi 7 i potem D 2005 robiły plik 400 - 450 KB. Lubię te stare środowiska Smile
Nooo D7 jest de facto uznawane za "standard" Delphi. Spoczko środowisko, ale ja używałem darmowego Turbo Delphi Explorer. Bolał brak dodatkowych komponentów Sad.