SafeGroup

Pełna wersja: Firewalle
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
panie i panowie, książeta i księżniczkiSmile

Niezależnie od tego czy instaluję CIS czy OA Free moja sieć nie jest zabezpieczona tzn. kiedy mam włączoną zaporę systemową XP mam w połączeniach sieciowych zaznaczone"Connected, Firewalled", gdy natomiast ją wyłącze jest tylko "Connected". Gdzieś tutaj na forum czytałem, że CIS nie zabezpiecza sieci WiFi - dopiero wersja płatna. Jednakże czytałem na forum, że można ustawić sobie zaporę XP i będzie działać super (SRP) czy jakoś takSmile ale nie wiem jak to się ma w porównaiu z OA czy CIS czy innymi bo w testach zapora XP wypada zawsze bladoSad chyba, że znacie jakieś darmowe alternatywy?
Co ty rozumiesz pod pojęciem zabezpieczyć sieć,bo to dość ogólne stwierdzenie.
co do comodo to faktycznie tylko wersja pro zabezpiecza wifi. cena jest jednak zbyt wysoka by inwestować w comodo. mam wersje pro jednak przesiałem się na to co mam w sygnaturce i szczerze polecam..
zbycho napisał(a):Co ty rozumiesz pod pojęciem zabezpieczyć sieć,bo to dość ogólne stwierdzenie.


zapytałem kiedyś jakieś kolesia na youtube co zrobił tutorial i spytałem go dlaczego gdy mam włączoną zaprorę xp to w połączeniach sieciowych widnieje pod nazwą: Connected, Firewalled a gdy wyłączę zaporę systemową i zainstaluję każdą inną widnieje napis Connected (nie ma firewalled). Spytałem go dlaczego tak jest a on na to: Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że coś musiałem źle zainstalować/ustawić. Więc nie co jest grane, dlatego pytam...
Dalej nie bardzo rozumiem.
Czytajac twój pierwszy post odniosłem takie wrazenie ze twój problem dotyczy zabezpieczenia własnej prywatnej sieci ale pewności nie miałem,dlatego pytam czy chodzi o sieć czy o własny komputer.
dokłdnie o to chodzi
To po co ci firewall "korporacyjny".
Włacz szyfrowanie pakietów,zablokuj mac-e a firewalle daj na stacje robocze.