SafeGroup

Pełna wersja: ODROID C2 + obudowa + zasilacz + karta mSD + hub USB
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemson,

Sprzedam zarąbiste SBC, jakim jest koreański Odroid C2, czyli taki klon Raspberry Pi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Najpierw specyfikacja komputerka:
- 4x 1.5GHz Amlogic (ARMv8, 64-bity)
- 2 GB RAM (Raspberry ma zaledwie 1 GB)
- MALI 450
- Gigabit Ethernet (Raspberry ma Fast Ethernet i to z ograniczoną wydajnością ze względu na wykorzystanie huba USB do łączności z resztą urządzeń)
- HDMI, IR, 4x USB 2.0, 1x USB OTG, GPIO 40 pin
- złącze eMMC (transfery rzędu 150MB/s przy odczycie)


Dodatkowo dorzucam pełen zestaw, do wyciśnięcia pełnych możliwości na sam start:
- dedykowany zasilacz 2A
- dedykowana obudowa (niestety, bez jednej śruby - zginęła mi, ale obudowa jest solidnie zatrzaśnięta)
- karta pamięci 16 GB microSD Samsung EVO
- aktywny hub z przełącznikami każdego portu i zasilaczem (nieoryginalnym)

Całość jest w pełni sprawna i daje mnóóóóóóstwo frajdy. Must have dla geeka Tongue. Wydajność w porównaniu z Raspberry jest oszałamiająca. Mamy do dyspozycji 64-bitowego Ubuntu MATE, komputer bije na głowę we wszystkich kategoriach protoplastę - czyli Raspberry 3. Możliwość zamontowania eMMC to kolejny plus na przyszłość. 


Cena: 330 zł już z przesyłką kurierską. W sklepie płytkę z obudową i zasilaczem dostaniemy za 300 zł, a ja dorzucam kartę class 10 (30zł), huba (30zł) i zasilacz (15 zł) - czyli razem 375 plus przesyłka (razem: około 390 zł).
Mega pozytywna recenzja Korneliusza: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zdjęcia wstawię potem.
Kupcie to ode mnie bo mnie się budżet nie zamyka Grin
Spszedane Tongue.