SafeGroup

Pełna wersja: Polska aplikacja UseCrypt pozwoli zabezpieczyć się przed hakerami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co godzinę polskie firmy ściągają ponad 100 plików zagrożonych wirusem. Koszt zabezpieczenia przed atakami hakerów to średnio 1,5 mln zł dla polskiej firmy. Codziennie na świecie powstaje 1 milion nowych wirusów, których efektem jest utrata danych. Polska aplikacja UseCrypt ma szansę okazać się dużą konkurencją dla zagranicznych firm branży IT.
[Obrazek: usecrypt1.png]
Innowacyjna aplikacja UseCrypt, opracowana przez polską firmę CryptoMind, dostarcza specyficzne mechanizmy szyfrowania. Zastosowana technologia Hybrid Virtual Key Management (HVKM), jest w pełni wymyślona przez polskich inżynierów i jako jedyna na rynku europejskim pozwala skutecznie chronić klucze szyfrujące. Działanie kryptosystemu UseCrypt przypomina zabezpieczanie skrytek depozytowych w bankach. Jeden klucz otrzymuje jej właściciel, a drugi przechowywany jest w banku. Otworzyć skrytkę można tylko dwoma kluczami po potwierdzeniu tożsamości właściciela. 

Metoda HVKM pozwala na bezpieczny podział i zarządzanie kluczami szyfrującymi wśród użytkowników systemu. Zastosowane w tym celu algorytmy, protokoły oraz mechanizmy posiadają certyfikaty najważniejszych międzynarodowych instytucji jak np. FIPS (Federal Information Processing Standard) nadawany przez Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii Stanów Zjednoczonych. 

- W firmach i administracji brakuje odpowiedniej polityki użytkowania tego typu pamięci, często nie stosuje się także szyfrowania urządzeń. Tymczasem na rynku są dostępne, m.in. polskie rozwiązania szyfrowania urządzeń z wykorzystaniem mechanizmu HVKM (Hybrid Virtual Key Management), które wykluczają przechowywanie danych na serwerach zewnętrznych firm w sposób jawny. Dodatkowo firmy - usługodawcy nie posiadają pary kluczy deszyfrujących, tym samym uniemożliwiając odtworzenie przechowywanej treści bez wiedzy klienta – podkreśla Kamil Kaczyński z Instytutu Matematyki i Kryptologii, Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej (WAT).

Wydajność i efektywność kryptosystemu opiera się na jądrze napisanym w językach programowania C i C++. Gwarancję bezpieczeństwa przesyłanych danych zapewnia moduł UST (UseCrypt Secure Tunnel), oparty na wirtualnej sieci prywatnej, która eliminuje luki w rozwiązaniach takich jak SSL.

Teraz UseCrypt chce podbić światowe rynki ochrony danych prywatnych i firmowych. 
- Biorąc pod uwagę zagrożenie w postaci prawie 9 tys. ataków na firmy strategiczne w Polsce, monitorowane przez Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe działający w ramach ABW, ryzyko jest bardzo duże – podkreślają przedstawiciele firmy CryptoMind. 
 
Autorzy UseCrypt podkreślają, że polska aplikacja dostarcza prostą i przejrzystą aplikację a szyfrowanie odbywa się na urządzeniu klienta, którym może być dowolna platforma oparta na systemie Windows, Android oraz iOS, na podstawie lokalnie generowanych kluczy. Do zabezpieczonych danych dostęp ma jedynie właściciel aplikacji. 
 
Firma planuje udostępnić w najbliższym czasie opcję System as a Service (SaaS), która zapewni możliwość natychmiastowego korzystania z szyfrowania UseCrypt już po pobraniu aplikacji.


Źródło: Milo Solutions
Ostatnie wiadomości na temat UseCrypt

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona programu i możliwość pobranie wersji 30 dniowej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:Usecrypt który stworzył zmieniający zasady mechanizm generowania klucza szyfrującego na urządzeniu użytkownika, eliminując pośredników (tzw. trzecią stronę) z procesu telekomunikacji, został przejęty przez amerykański fundusz LAZAR VISION FUND.
Sercem technologii Usecrypt, czyli rozwiązania dedykowanego na komputery, jest opatentowana technologia szyfrowania informacji HVKM (Hybrid Virtual Key Management), gwarantująca brak technicznej możliwości dostępu do jakichkolwiek danych przez dostawcę chmury, producenta oprogramowania lub „pośredników” (np. dyrektorów i administratorów IT), którzy bardzo często mają wgląd w firmowe skrzynki mailowe i zasoby pracowników organizacji. 
Usescrypt w grudniu ubiegłego roku ogłosił globalną ekspansję oraz nabycie 10% akcji przez funduszu LAZAR VISION FUND LP, otwierając pierwsze biuro w Nowym Jorku oraz kolejne oddziały w Tel-Awiwie i Nikozji. Dziś fundusz LAZAR zwiększa swoje zaangażowanie przekraczając próg 50% w kapitale spółki. Wraz zez mianami właścicielskimi do Rady Nadzorczej spółki dołączyło dwóch niezwykle doświadczonych inwestorów oraz ekspertów globalnego rynku IT – Yuval Rabin oraz Mike Mayer.

Całość

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cały ten Usecrypt wydaje mi się podejrzany zamknięty komunikator, wykorzystujący stary protokół signala do tego horrendalnie drogi no i co już dla mnie jest skreśla go na zawsze to to że korzystają z marketingu szeptanego czy jak się to tam nazywa gdze jakieś legiony troli wychwalają ich komunikator pod niebiosa
(24.05.2019, 20:41)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cały ten Usecrypt wydaje mi się podejrzany zamknięty komunikator, wykorzystujący stary protokół signala do tego horrendalnie drogi no i co już dla mnie jest skreśla go na zawsze to to że korzystają z marketingu szeptanego czy jak się to tam nazywa gdze jakieś legiony troli wychwalają ich komunikator pod niebiosa

Jako autor wielu artykułów o komunikatorze, dorzucę swoje trzy grosze i opinię o aplikacji, ale już nie o marketingu Smile

Komunikator UC nie jest dla każdego. Do rozmów o ludowej dupie Maryni, z kolegami o umawianiu się na wódkę - można używać darmowy Signal. UC korzysta tylko z pewnej implementacji protokołu Signal, który jest znacznie zmodyfikowany pod ich autorską wymianę szyfrowania rozmów głosowych. Do wymiany komunikacji, załączników używają opatentowanej w USA i Europie technologii HVKM. I tyle. Reszta rzeczy znacznie różni się od aplikacji Signal i robi to lepiej. Zabezpieczenia przed malware, atakami, mają lepsze. Prywatność pełna w przeciwieństwie do Signal (jest wersja on premise, więc jako administrator serwera można zobaczyć, a właściwie nie zobaczyć, czy coś UC robi poza "plecami"). Jako że gościłem u nich parę razy w Warszawie, gdzie zaprezentowano mi technikalia, to wiem co nieco więcej niż przeciętny użytkownik. Dlatego moim zdaniem UC jest skierowany do konkretnej grupy odbiorców i zarazem z tego powodu trudno jest przekonać znajomych, którzy korzystają z FB, Instagrama, WhatsAppa, aby płacili kilkadziesiąt PLN m-c. UC nie jest dla nich. Zapewne też nie jest dla ciebie. UC jest bezkonkurencyjny tam, gdzie wymaga się poufności, tajności.

W zasadzie można podejść do tego inaczej. Użytkowniku, jeżeli nie możesz zapłacić miesięcznego abonamentu (albo nie chcesz), to prawdopodobnie nie masz nic tajnego do ukrycia. UC nie jest dla ciebie. Musisz więc znaleźć darmową alternatywę i iść na pewne kompromisy bezpieczeństwa i prywatności.
Czytając komentarze pod artykułami można dojść do wniosku że jest bardziej popularny od messengera, 65 złotych miesięcznie  to tyle co nic za to co oferuje program, a signal threema i inne tego typu programy są używane przez ekshibicjonistów i innych nie mających nic do ukrycia...

Dla mnie tego typu firma powinna opierać się na otwartym oprogramowaniu i audytach bezpieczeństwa a nie na akcjach partnerskich i opłaconych trolach.
(25.05.2019, 10:30)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czytając komentarze pod artykułami można dojść do wniosku że jest bardziej popularny od messengera, 65 złotych miesięcznie  to tyle co nic za to co oferuje program, a signal threema i inne tego typu programy są używane przez ekshibicjonistów i innych nie mających nic do ukrycia...

Dla mnie tego typu firma powinna opierać się na otwartym oprogramowaniu i audytach bezpieczeństwa a nie na akcjach partnerskich i opłaconych trolach.

Poniekąd podzielam twoją opinię o podejściu do marketingu. Ale czy zarazem uważasz mnie za trolla? Przypuszczam, że nie. Może czyta to ktoś z UC - powinniście zmienić podejście do marketingu komunikatora. Nachalne komentarze - nie tędy droga. Macie bardzo dobry, solidny soft. Trudno wam tego odmówić. Zmieńcie strategię promowania komunikatora!!!!!! w komentarzach :-) To widać!!! :-)

65 PLN to dużo, ale jak już napisałem - UC dla konkretnych odbiorców nie ma konkurencji na teraz.

Sam prywatnie korzystam z UC, ale tylko z wąską grupą użytkowników, czyli dyrektorami różnych firm - mniejszych bądź większych. Wymieniamy się różnymi informacjami. Często poufnymi, które nie powinny wyjść poza krąg zainteresowanych.

Moi koledzy, znajomi nie będą płacić 65PLN za komunikator do wymiany informacji ze mną. Bo nie i już. Jak już wspomniałem UC nie jest dla każdego. Niemniej jeśli ktoś chce korzystać i za tę opłatę dostać najwyższej klasy prywatność i bezpieczeństwo - nie ma lepszej alternatywy. Taka jest moja opinia.
Piszesz że nie ma lepszej alternatywy, ja natomiast czytam o funkcjonalnościach programu i widzę że oferuje to samo co konkurencja jedyną dodatkową funkcją jest to że program podobno może sprawdzić czy telefon nie jest obiektem inwigilacji ale nie wiadomo jak to działa i czy działa.