SafeGroup

Pełna wersja: MRG Effitas - wyniki testów okresowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Kolejny kwartalny test skuteczności dla popularnych programów od MRG - certyfikaty otrzymały avast!  Internet  Security,  Avira  Internet  Security, Kaspersky  Internet Security,  SurfRight  HitmanPro,  Panda  Internet  Security,  ThreatTrack  Vipre  Internet  Security,  Watchdog Anti-Malware i Zemana Anti-Malware.

Szczegóły w raporcie poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

o kufa avira pokazała swoje oblicze Grin
Szkoda że coraz częściej jest problematyczna na komputerach.

Dziwne że bitdefender tak słabo wypadł....
MBAM nie najlepiej.  Czy tłumaczeniem jest, że to
nie jest program antywirusowy, tylko antymalware?
(i co to znaczy?  Grin )
Ja nie wiem, jakie teraz MBAM ma sygnatury, ale dawniej to były chyba pliki tekstowe z lokalizacjami poszczególnych szkodników. Może to dalej część mechanizmów detekcji?
Bo programowanie złośliwe czyli wirusy dzielimy na gatunki i podgatunki coś jak z muzyką.

Malwarebytes skupia się tylko na malware.. więc jak w teście bedą inne rodzaje to raczej nie wykryje ich lub będą to sporadyczne wypadki stąd też taki wyniik...
Chętnie bym zobaczył jakiś test tylko typu antymalware.
Granica między gatunkami szkodników raczej jest nieostra.
Bo chyba 'porywacz' (ransomware) to też jest rodzaj wirusa?
Uwaga na wstępie - edytowałem tytuł, bo określał konkretny zakres czasowy, a warto jednak od czasu do czasu wracać do tych wyników, ponieważ pokazują wyniki analiz głównie w kontekście ochrony naszych finansów i bankowości online.

Pokazały si właśnie nowe wyniki za II kwartał 2018 - zastanawia mnie w nich fakt, że pakiet Kasperskyego osiągnął najgorszy wynik w wykrywaniu PUP, ale mimo to znalazł się w gronie aplikacji z najwyższym certyfikatem, które miały w tym zakresie np.100@ wykrywalności.
Całość tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Defender ładnie poszedł. Po przejrzeniu wszystkich wyników - Defender powinien być w lvl1 zamiast Kasperskiego Grin
(06.09.2018, 09:28)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Uwaga na wstępie - edytowałem tytuł, bo określał konkretny zakres czasowy, a warto jednak od czasu do czasu wracać do tych wyników, ponieważ pokazują wyniki analiz głównie w kontekście ochrony naszych finansów i bankowości online.

Pokazały si właśnie nowe wyniki za II kwartał 2018 - zastanawia mnie w nich fakt, że pakiet Kasperskyego osiągnął najgorszy wynik w wykrywaniu PUP, ale mimo to znalazł się w gronie aplikacji z najwyższym certyfikatem, które miały w tym zakresie np.100@ wykrywalności.
Całość tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wiem po swoich wielu testach, że Kaspersky na domyślnych ustawieniach w 99% ostrzega, że aplikacja jest PUP, ale zezwala na działanie. I teraz zależy od interpretacji testującego, jak zaliczy wynik antywirusa. Na przykład w taki sposób KLP wykrywa koparki kryptowalut - ostrzega i czasem dopuszcza, jeśli nie znajduje widocznego malware. Także z tym PUP-em nie przesądzałbym o jakości produktu i to na podstawie jednego testu.
Masz rację, że PUP to tylko "lekkie zagrożenie", ale na jego charakterystykę MRGE poświęciło kilka zdań w swoim raporcie z testu...po czym program, który osiągnął w tym zakresie najgorszy wynik - puścił 9 z 20 próbek - stawiają na równi z tymi faktycznie najlepszymi, które zablokowały wszystko.
Konkluzja jest taka - jeden test faktycznie o niczym nie przesądza, ale niektóre laboratoria mogą mieć luźne/niezrozumiałe (tu do wyboru) interpretacje stwierdzonych wyników Smile MRGE już wiele razy budziło kontrowersje w przeszłości testując aplikacje anty-logger i potem dziwnie tłumacząc się z takich wyników i podsumowań końcowych.
W tej sytuacji nie wiem, co instalować na Win7 x64, Avirę Free czy Emsisofta,
do którego mam licencję; ciekawe co lżejsze? Chciałem w końcu wykorzystać
licencję na Emsi, ale widzę że Avira trzyma poziom, od lat... Używałem jej przez
ponad 10 lat, głównie na WinXP oraz na Win98, więc mam sentyment. Smile
Avira to dobry antywirus, Emsisoft "Miał" dobrą zaporę i hips. Antywirus był slaby i jest nadal, teraz emsisoft został tylko ze słabym av, więc dziwi mnie że masz dylemat przy wyborze..

Bierz avire albo kup SAP z silnikiem aviry będzie to jeszcze lepsza opcja.
Mam dylemat, bo mam licencję Emsi na kilka lat, m.in. przekonwertowaną
jeszcze z licencji na Online Armor, i chciałbym to wykorzystać. Antywirusa
Emsi używałem jeszcze jako a2, i pamiętam że wtedy miał trochę FP.
Jednak wezmę Avirę, choć nie wiem, czy da się zainstalować tylko antywirusa
bez tych wszystkich dodatków, które się w pewnym momencie pojawiły.

BTW, jest pytanie do Ciebie w kwestii WinPrivacy / WinPatrol FW
w odpowiednim wątku.
Nie zależnie od wyboru pamiętaj że to tylko AV i jak przyjdzie co do czego to i tak większość topowych zagrożeń może nie wykryć na czas o ile wykryje w ogóle. Właściwą ochroną nadal jest zapobieganie czyli restrykcje, HIPS i inne formy monitoringu systemu oraz izolacja też mile widziana.
Hipsa ma cały pakiet od Esetu Smile
Nie wiem dokładnie, jak z HIPSem Eseta jest, ale gdzieś czytałem, że domyślnie jest ustawiany na dopuszczanie wszystkich zaufanych/podpisanych cyfrowo i czegoś tam jeszcze nie ma włączonego.
(08.09.2018, 10:53)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Właściwą ochroną nadal jest zapobieganie czyli restrykcje, HIPS i inne formy monitoringu systemu oraz izolacja też mile widziana.

Na głównym kompie mam SS FW, NVT ERP i AG v4, plus drobiazgi typu MBAE, WinPatrol (starsze wersje), itd.
(04.10.2018, 06:56)wojek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(08.09.2018, 10:53)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Właściwą ochroną nadal jest zapobieganie czyli restrykcje, HIPS i inne formy monitoringu systemu oraz izolacja też mile widziana.

Na głównym kompie mam SS FW, NVT ERP i AG v4, plus drobiazgi typu MBAE, WinPatrol (starsze wersje), itd.

Dla mnie za dużo tego i część funkcji się powiela.
Wszystko razem dobrze działa. A co byś wywalił?
Wiem, że może działać bezkonfliktowo, ale jak masz już SSFW to albo ERP albo AG...MBAE i WP nie są już potrzebne wg mnie wcale w takim układzie.
Stron: 1 2