SafeGroup

Pełna wersja: Coś złego się stało w Alior Banku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hi,

W zeszłym tygodniu zadzwoniła do mnie pewna pani (nie pamiętam czy się przedstawiła, ale chyba tak) z Alior Banku, nie powiedziała w jakiej sprawie dzwoni, ja się zgodziłem po "weryfikacji" w postaci czy rozmawia z X Y (moje imię i nazwisko). Nie było gadki w stylu "może pan zweryfikować moją tożsamość na infolinii". Proponowała założenie ROR z limitem odnawialnym, powiedziałem że chwilowo tego nie potrzebuję i ewentualnie proszę o telefon w kwietniu, bo wtedy będę szukał pożyczki (Aliora i tak nie zaatakuję, bo kredyty mają znacznie droższe od konkurencji). Powiedziała że zadzwoni.

No spoko, ja też zadzwoniłem, ale na infolinię Aliora z pytaniem kto to był, skąd miała numer i w jakiej sprawie dzwoniła. Podałem numer, a oni wielkie oczy i tego numeru nie mają, ale sprawdzą dokładniej. Mieli się odezwać "w ciągu kilku dni" a jest już tydzień od tej sprawy.

Panienka dzwoniła z numeru komórkowego, którego Google nie widzi (czasami wpisuję numer w wyszukiwarkę i znajduję czy to bank, czy jakaś firma dzwoniła).

Sprawdziłem czy w Biurze Informacji Kredytowej było zapytanie monitorujące ze strony Alior Banku. Nie było.

Dziwna sprawa, nie uważacie?
Ja z zasady nie podejmuję rozmów tego typu. Zawsze mówię, że nie mam czasu i się rozłączam. Numer dodaję do antywirusa w fonie, żeby następnym razem rozłączał automatycznie. Jak coś potrzebuję to inicjatywa wychodzi z mojej strony... ja szukam , i sam nawiązuję kontakty.
A ja tam zawsze sobie pogadam Smile
(17.01.2017, 14:06)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Numer dodaję do antywirusa w fonie
Android i iOS mają to wbudowane. A przynajmniej TouchWiz, bo iOS od wersji 8 chyba. Windows w sumie też.
Nie widzę takiej opcji w moim androidzie. Może dlatego, że stary 2.3 albo ja niedokładnie szukam. Jakoś się przyzwyczaiłem do tego darmowego McAfee (też w starej wersji).
"Antyczny" :p
Takie najlepsze. Wszystko działa Smile bateria trzyma. Apki sam instaluję. Usług google nie aktywowałem. Nie chce mi się gonić nowości.
(17.01.2017, 14:31)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie widzę takiej opcji w moim androidzie. Może dlatego, że stary 2.3 albo ja niedokładnie szukam. Jakoś się przyzwyczaiłem do tego darmowego McAfee (też w starej wersji).

W Androidzie (Samsung) jest takie polecenie - po wyświetleniu spisu połączeń wklikujesz się w konkretny numer, co daje listę wszystkich połączeń z danym numerem, natomiast u góry po prawej stronie jest rozwijane menu (3 kropeczki obok kosza) i tam jest polecenie "dodaj do blokowanych".
Co do samego problemu dziwnego połączenia...możliwe, ze to jakiś broker, który oficjalnie nie jest w spisie pracowników banku...możliwe, że to akcja wynajętego call-center...ale możliwe, że naciągacze. na pewno trzeba być ostrożnym i nie pozwalać nieznanym rozmówcom na wyciąganie prywatnych danych.
Nieco zbliżony przykład...jedna z sieciowych firm medycznych, które prowadzą przychodnie w całej Polsce weryfikuje dane uprawnionego do usług prosząc o PESEL albo wbijany na klawiaturze, albo później w trakcie rozmowy...nigdy nie korzystam z klawiatury, a w rozmowie podaje tylko datę urodzenia. To pewnie drobiazgi, ale nigdy nie ma pewności, z kim mamy do czynienia.

Tibu 11

Pewnego razu patrze do skrzynki (poczta listowna) i patrze list (reklama kredytu) właśnie z Alior Banku, poszedłem do ich najbliższego oddziału zeby się zapytać skąd oni mają moje dane kontaktowe (poczta - listowana) ich pracownik zadał mi pytanie czy miałeś konto w XX (nie pamiętam nazwy) powiedziałem że Tak a ten pracownik powiedział że Alior Banku kupił-przejął bank XX.

Współpracownik sprawdz czy nie miałeś konta w XX Smile
Ani Meritum ani BPH nie były moimi bankami.

Alior ma moje dane, bo miałem dwa kredyty. Ale dziwi mnie że to była osoba która zadzwoniła z nieznanego mi numeru. To nie było call center.
Sprawdzałeś numer w True Callerze?
Pracownicy partnera Alior Banku (placówki partnerskie) często dzwonią z ofertą ze swoich prywatnych numerów. Zachęcają do założenia konta/kredytu itp., ale, żeby odwiedzić koniecznie ich placówkę.

Tibu 11

Dobrze wiedzieć Grin
(21.01.2017, 22:22)konti napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pracownicy partnera Alior Banku (placówki partnerskie) często dzwonią z ofertą ze swoich prywatnych numerów. Zachęcają do założenia konta/kredytu itp., ale, żeby odwiedzić koniecznie ich placówkę.
Tak było w tym przypadku. Alior poinformował, że to był pracownik placówki partnerskiej w moim mieście. Ze względu na inne procedury, to nie było żadne składanie oferty, jedynie zaproszenie żeby przyjść do placówki partnerskiej. Dlatego nie było weryfikacji tożsamości.