SafeGroup

Pełna wersja: mbam win10
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
Przesiadłem się na dobre z windowsa 8.1 na 10 i mam problem z doborem zestawu zabezpieczającego. 
Procesor i5, 8gb ramu, dysk ssd. Zależy mi na jak najlżejszej ochronie (ale i skutecznej).
Na chwilę obecną mam mbam pro, przeglądarkę z ublockiem i peerblocka. Defender wyłączony. Czy 10 z takim zabezpieczeniem wystarczy? A może polecicie coś lżejszego? Smile
Pozdrawiam
Nie masz ani antywirusa ani żadnego programu HIPS/nakładającego restrykcje.
Sam MBAM to wbrew temu co oni tam piszą to nadal tylko dodatek.
Peerblock jego przydatność też jest dyskusyjna.
No dobra to wywalę to wszystko. Żeby się nie bawić w składaka postawiłbym na pakiet. Czy cis lub kis będą dobrym wyborem do samodzielnej pracy? Czy potrzebuje jeszcze coś dograć?
Hmm tylko nie wiem czy oprogramowanie ma być typu automat czy coś co popyta użytkownika o daną akcje bo z tym sporo osób ma problem...

Jak chodzi o pakiety zabezpieczające to mogę polecić Emsisoft - trochę agresywny behavior bloker ale to dobrze bo łapie, blokuje sporo wirusów których mógł by nie wykryć.

Jeśli ktoś woli składak. To polecam
SpyShelterFW + Zemana oraz ShadowDefender lub Sandboxie bardzo lekko i solidnie zestawienie zabezpieczające.
Kasperczak mocny i ma wszystko. Tyle że trochę drapie SSD, ale powiedzmy sobie szczerze - prędzej padnie Ci matryca albo odklei się grafika niż Kaspersky zajedzie dysk.

Ja bym wziął Kaspersky IS i dodatki do przeglądarki (bo to jest okienko możliwych ataków), a gratisowo (promocja) Zemanę AntiMalware.
(24.01.2017, 14:41)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hmm tylko nie wiem czy oprogramowanie ma być typu automat czy coś co popyta użytkownika o daną akcje bo z tym sporo osób ma problem...

Jak chodzi o pakiety zabezpieczające to mogę polecić Emsisoft - trochę agresywny behavior bloker ale to dobrze bo łapie, blokuje sporo wirusów których mógł by nie wykryć.

Jeśli ktoś woli  składak. To polecam
SpyShelterFW + Zemana oraz ShadowDefender lub Sandboxie bardzo lekko i solidnie zestawienie zabezpieczające.

Dziękuje, zastanowię się nad tym składakiem

(24.01.2017, 15:40)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kasperczak mocny i ma wszystko. Tyle że trochę drapie SSD, ale powiedzmy sobie szczerze - prędzej padnie Ci matryca albo odklei się grafika niż Kaspersky zajedzie dysk.

Ja bym wziął Kaspersky IS i dodatki do przeglądarki (bo to jest okienko możliwych ataków), a gratisowo (promocja) Zemanę AntiMalware.

Czy ta promocja na Zemanę nadal działa? Klucz z rosyjskojęzycznej strony niestety nie działa Smile

Tibu 11

A ja polecam taki zestaw :

1. Zapora od PC Tools
2.  virustotal.exe
3. malware defender
4.  Skaner na żądanie od Trend Micro
5. Unchecky

Tylko 3 programy działają/monitorują  w real time (1,3 i 5). Małe zasoby ...
pc tools daje rade na windows 10? Przyłączam się do pytania o promocje na Zemane Smile
to już lepiej nakładke Windows Firewall Control

Tibu 11

PC TOOLS działa na systemie Win 10 32 bit na 100% (64 bit nie wiem)

(24.01.2017, 20:14)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to już lepiej nakładke Windows Firewall Control

Zapora systemowa nie chroni przed atakami, włamaniami. Zapora tylko filtruje chrome.exe czy zezwolić na połączenie tak czy nie.

Zemana na 380 dni --->>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zapora monitoruje ruch połączenia wychodzące i przychodzące także można zablokować nie pożadne procesy łączące się z siecią oraz tylko wybrane połączone dla danej aplikacji..

Windowsowa zapora również chroni i to dość skutecznie ale należy ją wstępnie ustawić.
(24.01.2017, 19:29)sadam napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pc tools daje rade na windows 10? Przyłączam się do pytania o promocje na Zemane Smile
U mnie zadziałała przedwczoraj. A brałem od towarzyszy ra.... rosyjskich.

Apocalypse

Daj spokój z jakimiś cudami i super hiper zabezpieczeniami. Postaw CISa i jak chcesz to przełącz konfigurację na Proactive. Spokojnie wystarczy. Od czasu do czasu tym MBAMem przeleć i tyle wg mnie...
Dzięki
Więc tak: pc tools permanentnie się zawiesza (system 64bit), zemana nie łyka klucza promocyjnego, cis ok ale nie potrafię odzyskiwać plików z "shared space" - nic się tam nie pojawia po przeniesieniu.
Instaluje więc kisa - tam niestety czuję wydłużone uruchamianie systemu ale mam nadzieję, że będzie wszystko ok

Dziękuję wszystkim za propozycję i chęć pomocy.

Apocalypse

(25.01.2017, 08:08)kermit napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzięki
Więc tak: pc tools permanentnie się zawiesza (system 64bit), zemana nie łyka klucza promocyjnego, cis ok ale nie potrafię odzyskiwać plików z "shared space" - nic się tam nie pojawia po przeniesieniu.
Instaluje więc kisa - tam niestety czuję wydłużone uruchamianie systemu ale mam nadzieję, że będzie wszystko ok

Dziękuję wszystkim za propozycję i chęć pomocy.

Czyli próbujesz 2 programów, które powodują problemy :-). Mówię Ci. Jadę na Cisie od wersji 3 i nigdy nie miałem żadnych problemów. Nie wierzę mu w 100% dlatego od czasu do czasu skanuje MBAMem. Nic się nie wiesza, nic nie powoduje problemów. Czy jest bardzo skuteczny nie dane mi było sprawdzić ale jak ustawisz go na Proactive to jest to bardzo mocny zestaw... Spróbuj ja Ci dobrze radzę :-).


Edit. Dopiero teraz zobaczyłem że CISa też próbowałeś. Shared space? Co za cudo? Po co tak sobie komplikujesz. Zainstaluj i zapomnij. Naprawdę - będzie dobrze...



Ja go bardzo długo miałem ustawionego na Proactive ale zaczęły mnie denerwować komunikaty, więc zostawiłem co fabryka dała. Jest ok.
(25.01.2017, 10:07)Apocalypse napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Edit. Dopiero teraz zobaczyłem że CISa też próbowałeś. Shared space? Co za cudo? Po co tak sobie komplikujesz. Zainstaluj i zapomnij. Naprawdę - będzie dobrze...

No jeżeli dam przeglądarkę do piaskownicy, ściągnę plik - i chcę go przywrócić to wrzucam go do tego folderu i powinien się pojawić fizycznie na dysku a nie wirtualnieSmile Chyba, że są już inne sposoby zapisu pliku na dysku z piaskownicy Smile tak było we wcześniejszych wersjach - przynajmniej ja tak robiłem i działałoSmile

Apocalypse

(25.01.2017, 10:13)kermit napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(25.01.2017, 10:07)Apocalypse napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Edit. Dopiero teraz zobaczyłem że CISa też próbowałeś. Shared space? Co za cudo? Po co tak sobie komplikujesz. Zainstaluj i zapomnij. Naprawdę - będzie dobrze...

No jeżeli dam przeglądarkę do piaskownicy, ściągnę plik - i chcę go przywrócić to wrzucam go do tego folderu i powinien się pojawić fizycznie na dysku a nie wirtualnieSmile Chyba, że są już inne sposoby zapisu pliku na dysku z piaskownicy Smile tak było we wcześniejszych wersjach - przynajmniej ja tak robiłem i działałoSmile

Naprawdę potrzebujesz dawać przeglądarkę do piaskownicy? Nie przesadzasz troszkę :-). Nie dawaj nic do piaskownicy i tak nieznane pliki tam wylądują. Jak chcesz mieć super ochronę, to ten nieszczęsny Proactive włącz. Ustawia to Hipsa na dość wysokim poziomie...
Dodanie restrykcji czy izolacji dla przeglądarki to najlepsza rzecz do zrobienia i najbardziej wg mnie konieczna. To przeglądarka w głównej mierze odpowiada za nasz codzienny kontakt z siecią i to tą drogą właśnie wchodzi do systemu najwięcej infekcji. W zależności od możliwości "sandboxa" mamy albo tylko restrykcje jak np. w SpyShelter czy Sandboxie albo izolację w odrębnym wydzielonym środowisku jak w Comodo czy Qihoo 360...wszystkie sprowadzają się do tego, że przeglądarka ma ograniczone maksymalnie możliwości wpływania na system.

Zgadza się ale są osoby co dalej żyją w post komunistycznej technologi(Antywirus i nic więcej albo najlepiej goły system na koncie administratora bo uac wkurza) i wolą molestować kompa skanerami, zamiast zapobiegać wolą nie usilnie leczyć..

Kolega się doczepił że nie warto korzystać z hips i piaskownicy..
Tyle że comodo które poleca to przede wszystkim silny HIPS a ich antywirus dość słabo wypada w testach to już wolał bym kupić jakiś pakiet albo złożyć składaka z użyciem darmowej wersji Aviry.

Apocalypse

Możecie sobie uważać co chcecie to moje zdanie. Napisałem przecież, żeby włączyć Proactive mode z silnym Hipsem. Piaskownica jest włączona z urzędu. Chcecie to zamykajcie przeglądarki w piaskownicy. Przechodziłem już przez rózne Geswalle i inne tego typu rzeczy. Wiadomo, że wtedy ochrona jest najwyższa ale też najbardziej upierdliwa. Używałem długo Proactive a teraz wyłączyłem i od czasu do czasu przeskanuje i mam git...
Stron: 1 2