SafeGroup

Pełna wersja: Upgrade z Windows 7 Ultimate do Windows 10 Pro
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Chciałem się doradzić czy warto przejść z Windows 7 Ultimate na Windows 10 Pro patrząc przez pryzmat bezpieczeństwa systemu i aplikacji.
Pracuję na Windows 7 Ultimate i korzystam z: 
  1. BitLocker
  2. AppLocker
  3. EMET
  4. MSE
  5. Aktywowane konto Administratora z silnym hasłem
  6. Pracuję na koncie zwykłego użytkownika z silnym hasłem
Przechodząc na Windows 10 Pro tracę AppLockera ale dostaję SecureBoot. Czy to dobra zamiana?
Czy Windows 10 Pro oferuje dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa, których nie ma w Windows 7 Ultimate?  
Czy po upgrade podwyższy mi się bezpieczeństwo, czy też obniży?

Pozdrawiam
scboot

Konto usunięte

Windows 10 zapewniłby Ci nieco lepszą obsługę BitLockera (zależnie od sprzętu jaki masz, może być szybszy), oraz wbudowanego Defendera zamiast MSE.
Nie widziałbym tu jednak większych pozytywów. MS wycofał się ze wsparcia EMET dla Windows 10, a system jako taki nie zawiera tylu mechanizm, co ta aplikacji.
SecureBoot w zasadzie nic konkretnego nie daje, strata AppLockera może już natomiast być odczuwalna, jeśli aktywnie z niego korzystasz.

Pytanie bardzo brzmi więc, czy masz parcie na taką przesiadkę. Jeśli nie, to ja bym się wstrzymał. W10 to nadal... delikatnie to ujmując, dosyć niestabilny, nieprzewidywalny i niespójny gniot Smile Być może po kolejnej dużej aktualizacji jaka ma się niebawem pojawić coś się zmieni, ale równie dobrze może ona rozłożyć na łopatki coś, co do tej pory działało dobrze.
Dzięki za poradę.
Z AppLockera korzystam jak najbardziej aktywnie, to główny powód zakupu wersji Ultimate.
CPU to i7-3610QM, a szyfrowanie mam AES 256 bitów z rozpraszaniem.
Parcia na przesiadkę nie mam żadnego, jeśli to nie zwiększa bezpieczeństwa, choć mam darmowy upgrade, bo swoim czasie go zrobiłem.

Apocalypse

(22.02.2017, 10:41)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W10 to nadal... delikatnie to ujmując, dosyć niestabilny, nieprzewidywalny i niespójny gniot Smile

Absolutnie się nie zgadzam z tym twierdzeniem. 2 dni temu minął rok od kiedy używam W10 na stacjonarce w domu i nigdy powtarzam nigdy się nie wywalił co przy Win 7 nie było takie oczywiste. Drugi W10 stoi na firmowym lapku i też nigdy się nic nie stało. Można zarzucać, że wydziera informację ale co do stabilności czy szybkości działania nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Tak więc drogi autorze pomyśl sobie, że W10 to jednak przyszłość i jedyny system który będzie rozwijany. Może to pomoże Ci podjąć decyzję...
(22.02.2017, 13:13)Apocalypse napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak więc drogi autorze pomyśl sobie, że W10 to jednak przyszłość i jedyny system który będzie rozwijany.

W modelu 'Windows as a service', czyli nie wiadomo co kiedy komu wyłącza bez informacji. Vide 'odłączenie' milionów kamerek internetowych bez komunikatu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Apocalypse

Dobrze wiedzą, że takie zagrania byłyby ich końcem. Nie wierzę, że pójdą w tym kierunku... lepszy W7 bez wsparcia?
Według MS wsparcie Windows 7 jest do 14 stycznia 2020 r.

Konto usunięte

Dokładnie. Jeśli ktoś ma wydawać pieniądze, nie musi się śpieszyć z przesiadką.


Cytat:2 dni temu minął rok od kiedy używam W10 na stacjonarce w domu i nigdy powtarzam nigdy się nie wywalił co przy Win 7 nie było takie oczywiste. Drugi W10 stoi na firmowym lapku i też nigdy się nic nie stało. Można zarzucać, że wydziera informację ale co do stabilności czy szybkości działania nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.


Powiedz to samo osobom / firmom, którym jedna z aktualizacji do W10 wywaliła całe DHCP na kablu.
Nawet niektórzy ISP musieli pisać poradniki jak to naprawiać np:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To jest nieco śmieszne, aby tak "rozwijać" system.
A u was biją murzynów!!

Zasadniczo, wcześniej czy później dyszka będzie musem.

Konto usunięte

I tak i nie. Już nie ma programu aktualizacji, więc to my decydujemy kiedy wydamy pieniądze - a czekając (jeśli można) niczego istotnego nie tracimy.
Poza tym... Windows nie jest musem, jest jeszcze Linux, jak ktoś chce to MacOS lub Hackintosh Wink

Apocalypse

Ja czegoś nie zauważyłem, że autor nie pisał o zakupie? Za darmo opłaciło się zrobić Upgrade. Za pieniądze to pewnie bym się 100x zastanowił i poszedł zapewne w strone Linuxa.
Co do firm to mam styczność z wieloma i poza dziadowskimi aktualizacjami przymusowymi nigdy nie słyszałem, żeby ktoś narzekał.
Odniosłem się tylko do zarzutu, że jest niestabilny. Używam na 2 komputerach i nigdy się nic nie działo...
To nie czytasz forum uważnie Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]