SafeGroup

Pełna wersja: Program do Backup
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam Panowie, 

jakie jest Wasze rozwiązanie do Backup? Byłbym wdzięczny za wszelkie Wasze rozwiązania. Platforma, o której myślę to Windows 10 Pro. Chodzi o program co działa bez zarzutów.

Pozdrawiam
Aktualnie testuje AOMEI Backup. Przywracać przywraca, ale miesza partycje, zmienia im nazwy i przypisane literki, ujawnia ukryte partycje przy przywracaniu całego dysku... nie trzeba dodawać, że po takiej operacji program trochę głupieje i stare backupy wymagają trochę gimnastyki do poprawnego działania. Ale przywracać przywraca.
Polecam tez dokładnie przyjrzeć się ich stronie, bo dopiero na stronie z tabelką porównująca wersje są 'prawdziwe' informacje.
W sumie, jak nie masz pomysłu, to i windowsowa kopia zapasowa nie jest głupia.
Z darmowych to polecam FileZila , Paragon
Z płatnych to Paragon albo MiniTool Partition Wizard
A jak te programy mają się do Macrium ?
Programy oczywiście mogą być płatne.
Neon między bogiem a prawdą to w obecnych czasach niemal każdy program nadaje się do zwykłej kopi zapasowej do domu a to że dany program zrobi to już o 5 czy 10s dłużej to już nie bądźmy takimi natrętami.

Ja wole te programy bo z nich korzystam od dawna i jestem do nich przyzwyczajony.
Paragon to taka lekka kobyła ma mnustwo funkcji jak kopiowanie i przenoszenie danych podczas zmiany rozmiary partycji i inne ciekawe funkcje dla zaawansowanych użytkowników myślę że mało kto korzysta z tego. Bardziej ci co jadą na 2 lub 3 systemach operacyjnych.

Minitool to taka alternatywa mały i lekki soft gdzie ma parę najbardziej istotnych funkcji - just simple.
Quassar, ale z którego przede wszystkim korzystasz ? Zapytałem o Macrium bo ostatnio korzystałem i niestety po przywróceniu miałem problemy bo nie wszystko podziałało jak trzeba. Może to był mój błąd, stąd moje pytanie o soft przetestowany i niezawodny do Backup.
Wszelkie opinie mile widziane. Nie sztuka też kupić soft co w razie godziny "w" nagle przestanie działać Smile
Oczywiście na co komu kopia która jest wadliwa nie wiem z czym miałeś problem. kiedyś miałem problem z Ghost 15 bo po sformatowaniu dysku zmieniłem rozmiar partycji i on nie potrafi być elastyczny i nadpisać pusty obszar. więc musiałem wrócić do starej pojemności aby móc zaaplikować kopie partycji.. być może miałeś ten sam problem co ja.
muszę protestować bardziej.
Macrium przywrócił obraz systemu - niestety system przestał dobrze działać - zawieszania itp.
Cóż jak powiedziano programów jest sporo które można przetestować.

Co do Macrium Reflect ja nim wykonywałem przenoszenie z jednego komputerka na drugi taki sam. Działało, także nie wiadomo co tam poszło nie tak u ciebie, ale zdarzają się i takie błędy.
Kolejny to Acronis True Image też ok. Używałem go lecz w okrojonej wersji. Dostarczony do dysków SSD A Data. Też udało sie wykonać kopie dysku i przenieść go na większy, działa do dzisiaj bo nikt mi nic nie zgłaszał ze coś padło, a jak by padło to zapewne na drugi dzień miał bym sprzęt u siebie.
Może EaseUS Todo Backup Free fajny też program, lecz z niego jeszcze nie przywracałem kopi, tylko ją wykonywałem.
(12.03.2017, 10:12)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Macrium przywrócił obraz systemu - niestety system przestał dobrze działać - zawieszania itp.
A co skłoniło Cię do przywrócenia kopii systemu?
Ja robiłem akurat dzisiaj na moim 2 pc do grania rollback do dziewiczego systemu aby sprawdzić nowe serowniki i jak sie ma FPS do tego silnika vulkan Grin

Nvidia trochę ściemnia i to nie tyko trochę przyrost jest ale tylko w kilku grach a reszta to stoi w miejscu.
Czyli jak zwykle dedykowane stery do przekupionych producentów gier....
Macrium używałem na dwóch sprzętach. Nawet wcześniej wykonywałem clony dysków ssd i wszystko działało ok. Coś mi też nividia przestała z grami współpracować i stwierdziłem cofnę do czasu co wszystko śmigało, a że kopie robiłem regularnie. Po cofnięciu nie wszystko zostało przywrócone np. steam cały został wywalony mimo, że w tym obrazie wszystko było i działało. Dodatkowo system zaczął się wieszać - totalna dyskwalifikacja do normalnego używania.

Quassar a czym robiłeś ten rollback ?

Pomyślałem, że może coś innego powinienem spróbować. Niby Macrium to górna póła obecnie, ale coś poszło widocznie nie tak.
Paragonem Grin

Może to nie wina kopi skoro zawsze ją używałeś.. może jakiś podzespół szfankuje ?!
to czemu wywaliło cały steam. Sam nie wiem ale sprawdzę dokładnie jeszcze.

a w Paragon może przywracać bez boot cd ?
(12.03.2017, 12:23)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może to nie wina kopi skoro zawsze ją używałeś.. może jakiś podzespół szfankuje ?!
Pomijając ortografię, to właśnie do tego zmierzałem Wink Skoro przywróciłeś z powodu złego funkcjonowania systemu, a nie np. skasowania danych czy ataku malware, poleciłbym sprawdzić, czy to nie wina wadliwych podzespołów PC.

A jeśli nVidia szwankowała, to prędzej przywróciłbym system do punktu przywracania, albo starszą wersję sterownika. nie wymieniasz samochodu na nowy, jak złapałeś gumę, nie robisz przeszczepu żołądka z powodu sraczki Wink
Instalujesz w systemie albo na nośnik masz do wyboruw sumie z systemowej apki nie korzystam bo i tak lece gruntowo cały system więc w moim wypadku nie ma sensu co innego jak bym robił kopie innych nośników to bym mógł w tedy jakieś synchro backup ustawić w systemowej aplikacji.

Pobierz triala sprawdź sobie czy zdaje rezultat i tyle.
Co user to inne wymogi sprawdź czy tobie opowiada.
odp. do M'cin wykonałem to też w celach testowych do sprawdzenia czy działa na wypadek większej awarii. Podzespoły sprawdziłem wszystko ok.

odp. Quassar program na pewno do przetestowania.
a zrobiłeś może weryfikacje/spójność stworzonego backup ? Coś się pokazało ?

Nie powinno to mieć znaczenia, ale zobacz dla testów, z formatuj dysk i w tedy przywróć go z kopi, i zobacz jak zachowa się w tedy przywrócony system. Tak jak mówię nie powinno to mieć znaczenia, ale spróbować dla testów można.
sprawdzałem spójność backupu - wszystko pokazuje, że ok.
Przywracałem go 3 razy i to samo.

dobrze, że miałem dodatkowo kopią i ta zadziałała ok na moje szczęście.
Nie możliwe jest żeby przywróciło niekompletne dane gdzie np brakuje programu, system był by albo uszkodzony albo po przywracaniu były by informacje o błędach.
Stron: 1 2