SafeGroup

Pełna wersja: Jaki bezpłatny antywirus wybrać
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich forumowiczów. Testowałem kilka AW lecz ostatnio coś złapałem (o tym napiszę w odpowiednim dziale) dlatego mam prośbę o pomoc w wyborze bezpłatnego AW, od razu dodam że na tą chwilę nie mogę sobie pozwolić na płatną wersję. Laptopa używam tylko i wyłącznie do przeglądania internetu, filmów itp. W gry nie gram. Jesli chodzi o oczekiwania od AW to sam nie wiem, jestem laikiem w temacie komputerów, może firewall i skuteczność. Dodam że obecnie korzystam z COMODO Internet Security Premium 10

Win. 8.1 x64
procesor 2x2,20
4GB ram
Powinniśmy najpierw poznać co złapałeś i jaką drogą. To da większy podgląd na sytuację.
To dopiero wieczorem jak wrócę do domu.

A mam takie szybkie pytanko odbiegające od tematu ale nie chcę śmiecić niepotrzebmnymi wątkami. Czy MalwareBytes może się gryźć z Comodo i ADW Cleaner?
polecam ci AV od ZEMANY:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jest to licencja (nie wiem czy jeszcze działa promocja - klucz jest podany na stronie) sprawdź i po testuj jest mega lekko i bardzo dobra ochrona na 180dni za freeSmile

spróbuj też tego klucza License Key: 9489-8167-2538-4874 jest na rok ale chyba już nie da się na nim aktywować. Sprawdź i odpisz czy się udało Smile

Często Zemana rozdaje licencje za free tak zwane "wieczne" za uczestnictwo w beta testach więc jak Ci podejdzie to w międzyczasie dostaniesz od nich klucz na wieki wieków Smile jak się postarasz....

Tibu 11

Mogę Ci polecić Crystal Security jest nie widoczny dla zasobów komputera czyli go nie spowalnia.

Sam Crystal Security i Zemana to nie av mimo że działają w real time - to są skanery
Jestem po analizie logów FRST Komputer jest wolny od infekcji. Teraz wracając do tematu czy dodatki wskazane w wątku mogą się gryźć z cis?
(30.03.2017, 19:42)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mogę Ci polecić Crystal Security jest nie widoczny dla zasobów komputera czyli go nie spowalnia.

Sam Crystal Security i Zemana to nie av mimo że działają w real time - to są skanery

Tibu 11 używasz Crystal Security beta czy stabilne wydanie ? 

pozdrawiam
(30.03.2017, 19:17)witek21 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

polecam ci AV od ZEMANY:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jest to licencja (nie wiem czy jeszcze działa promocja - klucz jest podany na stronie) sprawdź i po testuj jest mega lekko i bardzo dobra ochrona na 180dni za freeSmile

spróbuj też tego klucza License Key: 9489-8167-2538-4874 jest na rok ale chyba już nie da się na nim aktywować. Sprawdź i odpisz czy się udało Smile

Często Zemana rozdaje licencje za free tak zwane "wieczne" za uczestnictwo w beta testach więc jak Ci podejdzie to w międzyczasie dostaniesz od nich klucz na wieki wieków Smile jak się postarasz....

orientujesz się czy AV ZEMANY będzie się gryzł z COMODO w wersji free
(31.03.2017, 10:39)cytrusss76 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(30.03.2017, 19:17)witek21 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

polecam ci AV od ZEMANY:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jest to licencja (nie wiem czy jeszcze działa promocja - klucz jest podany na stronie) sprawdź i po testuj jest mega lekko i bardzo dobra ochrona na 180dni za freeSmile

spróbuj też tego klucza License Key: 9489-8167-2538-4874 jest na rok ale chyba już nie da się na nim aktywować. Sprawdź i odpisz czy się udało Smile

Często Zemana rozdaje licencje za free tak zwane "wieczne" za uczestnictwo w beta testach więc jak Ci podejdzie to w międzyczasie dostaniesz od nich klucz na wieki wieków Smile jak się postarasz....

orientujesz się czy AV ZEMANY będzie się gryzł z COMODO w wersji free

nie powinien, mi z niczym sie nie gryzł jak testowałem z innymi av. Zemana jest na tyle mocnym av że spokojnie można używać go czy jej samodzielnie, lub wspierając się np. Virus Total Uploaerem w razie jakieś większych zastrzeżeń/podejrzeń Smile

Tibu 11

Używam wersji Beta i to real time. (Crystal Security)

orientujesz się czy AV ZEMANY będzie się gryzł z COMODO w wersji free - na pewno nie.
wspierając się np. Virus Total Uploaerem - po co mieć 2 programy jak można mieć jeden ---> Crystal Security jedzie na virus toatal tzn jak żaden saner nie przechwyci wirusa to 99,9% plik jest czysty - wszystko zależy od ustawień samego programu.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły. Może na przykład AW + plus coś dla zwiększenia ochrony chociaż z drugiej strony mógłby też być jakiś skuteczny AW
(31.03.2017, 20:44)cytrusss76 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły. Może na przykład AW + plus coś dla zwiększenia ochrony chociaż z drugiej strony mógłby też być jakiś skuteczny AW

Zemana to nie tylko skaner, gdyż jeśli chodzi o ochronę w czasie rzeczywistym w stosunku do plików zachowuje się jak AV. Poza tym jest antykeyloggerem, co prawda z ograniczonym działaniem tylko do szyfrowania tekstu. To jednak na lolka, który zaoferuje darmowy hotspot (przeczytaj sobie inny wątek na forum o eksperymencie z darmowym hotspotem) lub podstawi lewą stronkę, na której spróbujesz się zalogować wystarczy. Wystarczy ponieważ uzyska dane, które będą zaszyfrowane i żeby zrobić z nich użytek będzie jeszcze musiał być na tyle bystry, żeby je umieć odszyfrować. Zemana może spokojnie funkcjonować z typowym AV (sam używałem ZAL z Bitdefenderem lub Avastem). Zdaje się znajdziesz teraz aktywną promocję na program podaną wyżej przez . Do tego oczywiście menadżer haseł (żadnego trzymania danych w chmurze i synchronizowania za jej pośrednictwem). Zaproponuję Enpass (sam używam Dashlane). Odpowiadając z innego wątku - też jestem za wszechstronną ochroną przy czym nie widzę przeciwwskazań do łączenia ochrony  sygnaturowej z niesygnaturową. Dorzuciłbym jeszcze moduł antyexe w postaci VoodooShield (bezpłatny do zastosowań niekomercyjnych). Oczywiście backup - może być Macrium Free lub Easeus ToDo Backup (jest teraz aktywne promo na wersję płatną

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  lub 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

). Co do samego AV i firewalla koledzy pewnie coś zaproponują. Sam nie korzystam z bezpłatnych rozwiązań, gdyż udaje mi się załapać na jakieś aktywne promo na wersję płatne. Gdybym się jednak nie załapał to skorzystałbym z bety Kasperskiego 2018 (linki znajdziesz na forum), a co do zapory korzystałem czasami  z Windows Firewall Control (bardzo wygodne narzędzie). Korzystam też z Adguarda - aplikacja desktopowa to coś więcej niż jest zwykły bloker reklam, posiada filtr witryn, blokowanie ciasteczek, nagłówków, a także ukrywania prawdziwych danych i adresu IP (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) .
Wszystko darmowe i bez dziwów: 360 ES + TinyWall, przegladarka Yandex , bo warto , czuwa Kaspersky. Do Yandexa: HTTP Everywhere, SurfEasyVPN, Bad Ad Johnny, Zen Mate Web Firewall. W antywirze masz w miare skuteczne szyfrowanie klawiszy. Możesz też łapać promocje na Pandy na pół roku, czy też Zemane , bo są często. No i w 360 ES masz skuteczny piasek. Z darmowych warty polecenia jest Spy Shelter , ale te funkcje masz juz w w/w antywirze. I tym zestawem mozna w miare bezpiecznie korzystać z netu. Chyba że zapuszczasz się w ciemne zaułki. To wtedy powodzenia Wink
Tak jak napisalem w innym watk. Mam juz platnego Eset NOD32