SafeGroup

Pełna wersja: Zainfekowany Windows 8.1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kilka dni temu skanowałem laptopa kilkoma programami MalwareBytes, ADW Cleaner, Malicius Software Removal Toll, Dr. Web live Disk  Microsoft Safety Scaner, Kspersky Rescue Disk 10, pierwsze 4 programy coś znajdywały co na bieżąco usuwałem, mimo to przy ponownym skanowaniu MB, ADW i MSRT znajdowały zarażone pliki, nie pomagało usuwanie ich. W kolejnym kroku postanowiłem spróbować czystej instalacji Win. 8.1 usuwając wszystkie partycje. Jeszcze raz przeskanowałem laptopa MSRT który podczas skanowania znalazł jeden plik a po skończonym skanowaniu wyświetlił już komunikat że nic nie znaleziono. Załączam logi z FRST.

  

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Szkoda że nie masz raportów do wglądu z tego skanowania

Potem zerknę na log.
Skoro instalowałeś comodo to nie zainstalowałeś też dodatku GeekBuddy ?
Nie mam raportów. Zapomniałem wrzucić do chmury przed instalką.
Jedynie co to GeekBuddy może tu być wykrywany przez oprogramowanie av, ale nie jest to coś nadzwyczajnego czy groźnego.

Komputer ogólnie jest czysty jak łza.
A mam pytanie, nie na temat ale nie chcę zakładać nowego wątku. Czy MalwareBytes może się gryźć z innym AW. np. Z Comodo?
Jeśli działa w trybie ochrony w czasie rzeczywistym to teoretycznie mógłby. Zawsze warto zwracać na raporty w dzienniku cisa. Na pewno są reakcje zapory po instalacji MBAM ale to też zależy jak się ma ją ustawioną czy w trybie bezpiecznym czy trybie niestandardowy zestaw reguł. Wtedy można sobie samemu odpowiednie reguły porobić względem podpisanych i zaufanych aplikacji.
(30.03.2017, 22:01)tachion napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli działa w trybie ochrony w czasie rzeczywistym to teoretycznie mógłby. Zawsze warto zwracać na raporty w dzienniku cisa. Na pewno są reakcje zapory po instalacji MBAM ale to też zależy jak się ma ją ustawioną czy w trybie bezpiecznym czy trybie niestandardowy zestaw reguł. Wtedy można sobie samemu odpowiednie reguły porobić względem podpisanych i zaufanych aplikacji.
Zerknołby ktoś jeszcze na raport AdwCleaner 


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No to tak jak pisałem.

Klucze pochodzą z GeekBuddy
W ekstremalnych przypadkach warto wykonać reset routera/gateway do netu, oraz wykonać full scan nośnika ale poza systemowo z bootujacego
scanera typu Live CD, ponieważ robaki/złośliwy kod potrafią skutecznie ukrywać się w zakamarkach aktywnego systemu.