SafeGroup

Pełna wersja: Konsole do gier: PlayStation vs Xbox
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Gdybyście chcieli kupić sobie konsolę do gier, to jaką wybralibyście? PlayStation czy Xboxa? Mówimy o PS4 SLIM/PRO oraz Xbox One/One S, choć ja akurat bardziej skłaniam się ku odchudzonym wersjom, bo nie mam telewizora 4K, poza tym i tak jestem ślepy i wybitne szczegóły mnie nie nie ruszają.

Z mojej perspektywy to jest wybór między PS4 Slim a Xbox One S. Czy ktoś ma jakieś wnioski, opinie, oceny?
Z PS4 kontakt miałem krótki. Wrażenie jedno - pady za małe. Pady od PS4, w porównaniu do oryginalnego Playstation, szaraka, tak źle lezą w dłoni, że głowa mała. Wersję PRO olej, bo to jest kpina - większość gier nie potrafi ani trochę wykorzystać dodatkowej mocy tej konsoli.

Xboxa One nienawidzę szczerze. UI tej konsoli jest tak złe... ale nie o tym Suspicious Pady ciut lepsze, ale i tak nigdy się do nich nie przyzwyczaiłem. Ponownie, te od Xboxa 360 były o wiele lepsze. Pady od Xboxa One S są minimalnie mniejsze (ciut cieńsze '"rogi") ale mają chropowatą powierzchnię z tyłu i tak nie 'latają'. Oryginalną, czarną wersję olej zupełnie, chyba że farelka się popsuła, a okna nieszczelne... do tego dziadowski, zewnętrzny zasilacz i przycisk 'Power' reagujący na dotyk kabla od słuchawek SuspiciousXbox One S jest pozbawiony najbardziej kretyńskich wad oryginału.

A jeśli chodzi o różnicę między konsolami, to większość multiplatformowych tytułów będzie działała niemal identycznie, różnica jest w ekskluzywach. Przejrzyj recenzje gier i zdecyduj.

Jeszcze zależy, do czego chcesz te konsolę? Do bicia rekordów w multi, śledzenia rynku gorących premier i toczenia wojen fanbojów czy do okazyjnego pogrania dla relaksu?
Żadne skille, żadne streamy, niedzielne odpalenie jednej czy dwóch gier. Nie mam na czym grać Grin
Jeśli będziesz kupował to poszukaj sobie dobrze promocji na zagranicznych sklepach (europejskich) bo często są perełki np.:
Xbox One S + Forza Horizon 3 + Destiny 2 + Dishonored 2 + Doom + Fallout 4 + Fallout 3 za ok. 1024 zł - takie coś było ostatnio w ShopTo
PS 4 slim 1TB ostatnio ciężko w dobrej promocji, dobrą opcją było z amazon za 1100 z 2 padami
Trza przyznać też zastanawiam się nad konsolą, ale pierw muszę ograć te parę gier na PC. Tak jak pisał @M'cin popatrz na gry i wybierz tą która bardziej Ci przypasuje. Ostatnio gdzie nie patrzę to tylko namawianie do droższych wersji (jak reklama to wygląda). Mnie bardziej kieruje do PS4 dla tych paru eksów.
Ja, szczerze mówiąc, gardzę tym, co stało się z branżą i obecnymi tytułami AAA. No bo serio, płacić 200 zł za grę, żeby środek fabuły mieć wycięty i wrzucony w DLC? Tongue Bardziej mnie kieruje w stronę rozwiązań typu Humble Bundle czy GOG.com. Mają też gry na Maca Tongue To tak na boku.

A skoro nie cięgnie cię do żadnego szpanu, a grafiki i tak nie będziesz umiał docenić, to może po prostu wyszukać na aukcji konsolę starszej generacji z zestawem gier? Za sporo mniejsze pieniądze dostaniesz zupełnie fajnie działający sprzęt, a różnic pomiędzy starymi a nowymi Asasynami czy Batelfieldami nie ma tak wiele, żebyś bez większego obycia mógł to docenić Suspicious
Co do konsol jedna ciekawostka - Xbox i możesz grać w jedną grę na Xboxie i Windowsie
PS - Tylko konsola.
Dwie sprawy.
Raz, że tyczy się to tylko Windowsa 10.
Dwa, że tych gier nie jest za wiele.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(10.09.2017, 10:32)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A skoro nie cięgnie cię do żadnego szpanu, a grafiki i tak nie będziesz umiał docenić, to może po prostu wyszukać na aukcji konsolę starszej generacji z zestawem gier? Za sporo mniejsze pieniądze dostaniesz zupełnie fajnie działający sprzęt, a różnic pomiędzy starymi a nowymi Asasynami czy Batelfieldami nie ma tak wiele, żebyś bez większego obycia mógł to docenić
Rozważam, ale akurat w BF1 to bym sobie pograł :p

(10.09.2017, 10:38)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do konsol jedna ciekawostka - Xbox i możesz grać w jedną grę na Xboxie i Windowsie
PS - Tylko konsola.
Nie mam Windowsa.
(10.09.2017, 12:37)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rozważam, ale akurat w BF1 to bym sobie pograł :p
Który tak na prawdę od reszty konkurencji różni się grafiką, bo umówmy się, sposób, w jaki tam się prowadzi batalie z Pierwszą Wojną Światową ma niewiele wspólnego Wink
Niestety, gra musi się sprzedać a nic nie daje takiej radości jak prucie z pistoletu maszynowego, w BF1 niestety peemy są skrajnie popularne i niezastąpione. Dlatego ja zawsze gram scoutem i nie pakuję się w środek walk. Jeśli potrzebny jest większy realizm, to jest Verdun. Wróćmy do tematu konsol.
Kilka miesięcy temu stałem przed podobnym wyborem konsoli dla syna (reglamentowany czas przed konsolą, gry z elementami przemocy na razie odpadają). Mam zwyczaj oceniać sprzęt w kontekście jego ceny, więc ostatecznie wybór padł na Xboxa One S. Oczywiście w zestawieniu z pierwszego posta PS 4 Pro jest najmocniejsze i najwydajniejsze, jednak dla mnie kilka rzeczy bardziej przemawiało za konsolą od MS:
1. Cena - uwzględniając również promocje, Xone S niemal zawsze jest tańszy od PS4 Slim. MS (z różnych przyczyn - chęć wzmocnienia pozycji na rynku, wprowadzania Xona X) dokonuje bardziej spektakularnych przecen. Tak jak pisał trzeba patrzeć na brytyjski, niemiecki, szwajcarski MS Store lub niemiecki amazon, zwracać przy tym uwagę na to, ile kosztuje przesyłka i czy możliwa do Polski. Polski MS Store wygląda blado na ich tle, dodatkowo wkurza mnie pomimo ustawy o sprzedaży konsumenckiej, że na stronie polskiego MS Store dla krajów Europy Środkowej (Polska, Czechy, Węgry, jeszcze jakieś, był 1 rok gwarancji, a na brytyjskim MS Store - 2 lata) Sam kupiłem w brytyjskim MS Store na przecenie.
2. Abonamenty - cenowo nie odstają od siebie. MS ma jednak bardziej zróżnicowaną ofertę - Gold, Game Pass, EA Access. Ponieważ elementy przemocy na razie odpadają, więc siłą rzeczy gierki od EA jest tym na czym mi zależało. EA Access raz że zapewnia dostęp do dobrych gier, dwa jest w bardzo konkurencyjnej cenie, 3 - jest tylko na Xboxa. Poza tym możliwość wykupienia nawet krótkiego abonamentu daje możliwość do kupowania gier ze zniżkami w trakcie jego trwania, często dzięki temu się "zwraca" jego cena.
3. Pady - tutaj też zgodzę się z burim. Chociaż gładzik w padach od PS4 to fajna opcja, jednak pady od One S (szczególnie dla drobnych dłoni) są najlepsze.
4.Xbox play anywhere + możliwość streamowania gier z Xboxa na komputer. Nie będę się rozpisywał, ale połączę to z faktem, iż od dawna jest planowana możliwość podłączenia klawiatury, a podłączenie myszy już teraz testują insiderzy. Bardzo się przyda, gdyż nawigowanie padem po menu czy edge to porażka.
5. Wsteczna kompatybilność gier. W Xbox to proste - masz coraz dłuższą listę gier, ściągasz patch i grasz. W PS4 bez abonamentu nie da rady.
6. Kontroler ruchu. Tutaj to jest trochę pogmatwane. Raz, że mówi się iż kontrolery odchodzą do lamusa, krótka lista tytułów itd. Dwa eksperymentuje się z połączeniem kontrolerów ruchu i VR. Dla mnie osobiście połączenie kontrolerów i VR jest tym, co mogłoby mnie zainteresować do grania na konsoli. Ogólnie uważam Kinecta za lepsze rozwiązanie niż PS Move. Tutaj więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dlatego chciałem Xbox One, bo za niższą cenę miałem 1 TB dysku i bezproblemowe podłączenie Kinecta, rodzina jednak zmusiła mnie do One S (droższy, 500 GB dysku, ale za to sporo mniejszy i cichszy, nieco wydajniejszy, możliwość odtwarzania płyt 4K). Oczywiście istnieje możliwość podłączenia Kinecta pod One S, ale żenująca przejściówka, czy właściwie zestaw kabli za 170 - 180 pln, to rozbój w biały dzień.
(11.09.2017, 14:30)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie będę się rozpisywał, ale połączę to z faktem, iż od dawna jest planowana możliwość podłączenia klawiatury, a podłączenie myszy już teraz testują insiderzy.

Counter Strike GO na PS3 wspierał sterowanie myszą i klawiaturą, na X360 nie Wink Klawiaturę podłączyć możesz cały czas i nawigować po menu Xboxa One lub wykorzystywać do pisania. Ba, nawet przycisk Windows ma swoją funkcję Suspicious A apki, czy to normalne, czy to UWP, kontrolowane padem to porażka. Nie wiem, jak to wygląda na PS4.
(12.09.2017, 10:28)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Counter Strike GO na PS3 wspierał sterowanie myszą i klawiaturą, na X360 nie Wink Klawiaturę podłączyć możesz cały czas i nawigować po menu Xboxa One lub wykorzystywać do pisania. Ba, nawet przycisk Windows ma swoją funkcję Suspicious A apki, czy to normalne, czy to UWP, kontrolowane padem to porażka. Nie wiem, jak to wygląda na PS4.
Pewnie masz rację z klawiaturą i myszą. Sam jeszcze nie podłączałem, bo właściwie ja z tego nie korzystam. Bardziej w tym chodzi pewnie o gry, które da się w ten sposób pograć w przyszłości. Zobaczymy, jakie tytuły będą to umożliwiać. Zastanawiam się, czy w tym aspekcie 2 porty USB w One S to jednak nie za mało. Przydałby się jeszcze jeden np. na zewn. dysk. W PlayStation tego sposobu nawigacji nie badałem.
Ot ciekawostka - nowa (ciekawa - zważywszy, że w grę wchodzi Forza Horizon 3, miesięczny Game Pass i półroczny abonament Live Gold)  promocja od MS na kupno Xbox One S. Na świecie 279 USD.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a u nas 1 399,00 zł. Skąd oni biorą cenę dolara.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dobrze, że w sklepach taniej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Poza tym kolejna nowinka od MS - Intelligent Delivery

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(15.09.2017, 11:24)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

promocja od MS na kupno Xbox One S. Na świecie 279 USD.
Też mnie to zdziwiło, skoro dolar po 3,5 zł - cło, podatki? A może zwykły biznes? Grin

W Apple jest jeszcze lepiej.
Premierowy iPhone 8 4.7 cala 64 GB czarny kosztuje 700 USD -> 2500 zł po samym kursie dolara, podczas gdy ten sam model w Polsce 3479 zł, czyli prawie 1000 zł różnicy.
Apple w Polsce dolara liczy coś około 4,8 zł
Kupiłem Xboxa One S Grin. Wygrał dostęp do EA Access i integracja z Windows.
(10.09.2017, 12:37)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(10.09.2017, 11:38)rogacz napisał(a):
Co do konsol jedna ciekawostka - Xbox i możesz grać w jedną grę na Xboxie i Windowsie
PS - Tylko konsola.

Nie mam Windowsa.

Nic nie powiem Tongue
Bo ja osobiście nie mam, ale brat ma :p