SafeGroup

Pełna wersja: Program do OCR, czyli zaimany skanów na tekst
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć. Potrzebuję dla rodziny programu do przerabiania wynikowych plików graficznych z domowego skanera na dokumenty do edycji, najlepiej DOC lub DOCX. Freeware lub jakieś tanie lifetime Suspicious wymagań niewiele:

-Rozpoznaje polskie znaki;
-Kompatybilny z XP;
-Prosty interfejs graficzny.

Bloatware zniosę, o ile będzie dołączony tylko do instalatora o do odkliknięcia Suspicious

Także jak ktoś ma coś pod ręka do polecenia... Suspicious
Najlepszy jest Abbyy FineReader, ale tani to on nie jest. Jest jeszcze wersja online FineReadera, za 10 euro możesz przeskanować 500 stron dokumentów miesięcznie lub za 5 euro 200 kartek, przy czym nie masz możliwości korekty jak w programie na komputerze (abbyy ma edytor do korekty rozpoznawania tekstu).
Mówisz, masz. Na naszym forum znajdziesz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Promocja z tego co widzę, dalej obowiązuje. Jest to najlepszy program tego typu.
Bardzo dobrze, że nawinął się ten wątek, bo wyczułem tu własny interes i potrzebę Smile Kiedyś na swoim skanerze Mustek ScanExpress 1200 UB (na Win 98 jeszcze sporo skanowałem i używałem aplikacji OCR wtedy znanej dość, ale to nie było ABBY...nazwy nie pamiętam już). Poszukałem więc nieco i poniżej kilka przydatnych...mam nadzieję...rozwiązań i linków.

Darmowe aplikacje
Boxoft Free OCR

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SimpleOCR

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FreeOCR

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Free OCR to Word 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Serwisy online

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I rozwiązanie od Microsoft - jeśli ktoś ma i używa OneNote

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FreeOCR ma problemy z polskimi literami, może przeczytać "d" jako "cl"
Boxoft Free OCR brak na liście języka polskiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hejka  Smile
Dawno mnie tu nie było.

Udało mi się znaleźć promocję na Abby Fine Reader 5 Pro, z której sam kiedyś skorzystałem. Wygląda na aktywną.
Wchodzimy tu -> 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, wypełniamy formularz, klikamy na Valider i powinniśmy otrzymać klucz na podany adres e-mail.

Informację o promocji znalazłem tu: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na tej stronie jest też podany klucz, chyba uniwersalny: FPE5-0167502-95883

Na marginesie - przy poszukiwaniu programów polecam korzystać ze strony 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam,
Piotr "preter" M.
Dzięki za info o prehistorycznym promo na Abbyy. Działa... co prawda nie udało się uruchomić skan -> OCR, tylko obraz -> OCR, al że program ma służyć do machnięcia kilku plików miesięcznie, to wystarczy. No i UI nieźle się wkomponowuje w XPka... (chociaż jeszcze lepiej by wyglądało na 98 ^^).
ABBY jest super, ale licencja droga. Ja korzystam z google dokumentów, tam jest opcja OCR i działa zdecydowanie lepiej od freeocr.