SafeGroup

Pełna wersja: Nowa Avira -teraz po polsku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie kochaniTongue0
Wiem ,że nie było mnie parę lat na forum ,ale w końcu tu wrócilem. Pasja komputerowa znowu się odezwała.
A więc nie owijając w bawełne ,podaję oficjalnego linka do avira 2018 free antivirus w wersji poslkiej. Właśnie ją sobie zainstalowałem.

Programiści wzieli się za robotkę i poprawili design programu ,jak i jego szybkość . Zobaczcie sami. A dodatkowo wprowadzili polską wersje(chodź ja używałem  po niemiecku bo lubię ten język). Dla tych ,którzy nie zbyt lubią języki obce jest wersja w naszym rodowitym języku . Pozdrawiam Nero469Tongue) Lol 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avira spóźniła się o jakieś 10 lat, więc... nawet mi ich nie żal.
Jednak uważam ,że jest zdecydowanie lepsza niż avast ,który przejął ostatnio avg.,
forum avira - jeszcze pamiętamy!
(20.09.2017, 08:00)korbennn napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

forum avira - jeszcze pamiętamy!

A opcje ,ustawienia jakie to jest spolszczenie?
Nie idzie zainstalować polskiej wersji na Windows 10
Na siódemce też nie działa. Pewnie dlatego, że Avira wypuściła tylko publicznie przetłumaczony launcher, natomiast surowy antywirus jeszcze nie jest przetłumaczony i nie jest dostępny do pobrania.
Firewall pewnie systemowy?
Cool
Mi normalnie działa na 7 po polsku -wszystko pobierałem ze strony aviry.
Mam system Windows 7 Home Premium.
Pokaż jak wygląda, bo u mnie na maszynie wirtualnej nie bangla.
Trzeba troche pokombinować i jest po Polsku, tak jakby.

[Obrazek: H9EqxuT.png]

[Obrazek: lyBYBZp.png]

[Obrazek: CX4MWO9.png]

[Obrazek: kUlnsxT.png]

wszystko poza głównym ekranem już eng

[Obrazek: blRZCuU.png]

heh po aktywacji nadal reklamy chyba płatna wersja dla nas jest nieprzewidziana Wink

[Obrazek: QXbAyct.png]
Jak się skonfrontuje przyjemny widok okna głównego z oknem konfiguracji pamiętającym wersję 6.0 Aviry (gdy darmowa wersja nazywała się Personal Edition Classic i nie usuwała spyware, a sam produkt to po prostu AntiVir), dostaje się skrętu kiszek. Jest tak zupełne rozszczepienie tych dwóch interfejsów, że człowiek wpada w obłęd. Projekt z 2006 roku.

Avira ma bardzo słabą ofertę. I to tak ciągnie się od 2010 roku.
+1 dla TW
Zgadzam się, że to ruch spóźniony i po tylu latach wręcz żenujący. Historia polskiej wersji i zmagań z producentem to całe wieki wstecz i przecież jak pamiętam to jeden z powodów zmiany nazwy forum kilka lat temu. Menu opcji to faktycznie staroć w porównaniu z interfejsem głównego ekranu...nie rozumiem tego. Nie wiem, czy stary sentyment...pewnie u polskich użytkowników części wciąż jest...pozwoli na sukces Aviry.
Mimo wszystko wciąż lubię ten program, nieraz uratował mi tyłek. Wygląd menu ustawień mi nie przeszkadza, korzystam z kompa od czasów Windows 3.1 i Workbencha 1.3. Jak dla mnie mogliby wywalić ten nowy kaflowy interfejs, ale gusta są różne, a opinie subiektywne.
Natomiast sama Avira ma inne problemy poza tłumaczeniem i wyglądem - od jakiegoś czasu usuwa z dysku to co uzna za podejrzane bez pytania (niby krok w kierunku większego bezpieczeństwa, works as designed) w wersji free. W wersji płatnej można wybrać tryb interaktywny, ale także usuwa bez pytania nie respektując ustawień.
Następna rzecz - okna dialogowe (np. events czy raports) wyświetlane są w dość małych rozmiarach (niezależnie od wielkości ekranu) i dodatkowo zablokowane są możliwości kontrolowania tego rozmiaru. Można niby sterować wielkością kolumn, ale nie ma sliderów, więc nie da się dostać do ukrytej powierzchni.
Ostatnia zauważona - po wyłączeniu usługi ochrony procesów Aviry, a następnie wyłączeniu usługi Aviry z narzędzi Windows i restarcie komputera nie jesteśmy w stanie odwrócić tej operacji. Sama Avira nie ma opcji naprawy, a użytkownik nie ma dostępu do elementów Aviry bo nic nie kontroluje usługi ochrony procesów. Pozostaje dysk ratunkowy i naprawa wpisów w rejestrze ręcznie lub reinstalacja Aviry (czego nie sprawdzałem czy będzie skuteczne).
No ja do aviry też mam spory sentyment po mimo tego że pakiet IS krowiasto sie zachowuje i ten dodatkowy ficzer z klientem... to masakra.
To jako skaner z USB często u mnie jak i na obcych kompach do sprawdzenia często gości Grin
Wczoraj na stronie Aviry taka zajawka - "Avira Antivirus 2018: Remastered and redesigned for today’s digital world"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To jest coś nowego, czy to wciąż te same zmiany co wyżej?
Dzisiaj chciałem coś odinstalować, i przeczesując listę programów zauważyłem coś takiego  Grin 
[attachment=1088]
Stara wersja: 1.2.98.29730
Nowsza wersja: 1.2.98.37213

Wie ktoś co tu sie ? Reinstall tylko?
(06.11.2017, 17:16)zbc napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzisiaj chciałem coś odinstalować, i przeczesując listę programów zauważyłem coś takiego  Grin 

Stara wersja: 1.2.98.29730
Nowsza wersja: 1.2.98.37213

Wie ktoś co tu sie ? Reinstall tylko?

Wydaję mi się że to najlepsze wyjście.
Free Avira Antivirus license valid until 2018-01-02. Expired.

3 stycznia i taki problem. Nie ma możliwości odnowienia darmowej licencji. Link do odnawiania prowadzi do strony z propozycją "wykupienia" płatnej licencji. Innej możliwości na tej stronce nie ma.
Co można z tym zrobić? Bo czytałem, że nawet reinstalacja pakietu nie pomaga, ale jeszcze tego nie próbowałem.

Cascudo

Odinstaluj avirę, w edytorze rejestru spróbuj znaleźć jej pliki i usuń je, tak samo pliki które zostałyby w program files oraz w PragramData (folder ukryty)
zrób oczyszczanie dysku C i uruchom kompa ponownie.
Sprawdź czy jak pobierzesz ponownie wersje free i spróbujesz ją zainstalować to czy zadziała.
Stron: 1 2