SafeGroup

Pełna wersja: Problem z napędem CD/DVD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Kurczę mam taki problem. Otóż system nie widzi u mnie napędu CD/DVD. Tzn. przy próbie odtworzenia jakiejkolwiek płytki nie ma żadnej reakcji a gdy wejdę w "Mój Komputer" to w ogóle nie wyświetla mi napędu CD/DVD a przedtem wyświetlało.

Wszedłem w menedżera urządzeń a tam wyświetla mi się przy napędzie CD/DVD coś takiego (w załączniku)
Zwraca uwagę ten żółty wykrzyknik przy stacji dysków.
A w awaryjnym widzi?
Za chwilę to sprawdzę

Jurek



Spróbuj zaktualizować sterownik DVD-RAM.

adam_993

"nie może znaleźć urządzenia sprzętowego". Klik prawym gdziekolwiek i "szukaj nowego sprzętu" czy coś takiego.
Daj prawym myszki/odinstaluj i zrestartuj kompa, powinno na nowo wykryć
tommy504 napisał(a):Daj prawym myszki/odinstaluj i zrestartuj kompa, powinno na nowo wykryć


Jutro spróbuję tak zrobić bo dzisiaj to już nie dam rady Smile
Sprawdz tasme, czy dobrze podpieta, czy nie poluzowala sie przypadkiem. Moze stacja CD/DVD jest uszkodzona (padl laser, lub inne uszkodzenie mechaniczne), podepnij inny CD-ROM zeby sprawdzic czy dziala.
Creer napisał(a):Sprawdz tasme, czy dobrze podpieta, czy nie poluzowala sie przypadkiem. Moze stacja CD/DVD jest uszkodzona (padl laser, lub inne uszkodzenie mechaniczne), podepnij inny CD-ROM zeby sprawdzic czy dziala.


To raczej nie wchodzi w grę gdyż mówimy tu o notebooku i to w dodatku jeszcze na gwarancji...
Zadałem pytanie
No właśnie sęk w tym że coś się nie da u mnie wejść w awaryjny
Ściagnij

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i uruchom,jeśli dalej będzie problem to sprawa moze byc poważniejsza
Zrobiłeś to co Ci napisałem? Smile

Tryb awaryjny na razie zostaw w spokoju.
Cytat: Tryb awaryjny na razie zostaw w spokoju.

Nie pisz bzdur.Chcesz naprawiac fragment windy skoro np.częśćrejestru moze być padnięta.
Poza tym brak awaryjnego moze swiadczyć o infekcji np. bagle-m
Co do twojej rady dotyczacej reinstalki to zakładam ze to juz zrobił bo to sie zawsze najpierw robi .
zbycho napisał(a):
Cytat: Tryb awaryjny na razie zostaw w spokoju.

Nie pisz bzdur.Chcesz naprawiac fragment windy skoro np.częśćrejestru moze być padnięta.
Poza tym brak awaryjnego moze swiadczyć o infekcji np. bagle-m
Co do twojej rady dotyczacej reinstalki to zakładam ze to juz zrobił bo to sie zawsze najpierw robi .


Ty nie pisz bzdur. Tak się robi. Jak chcesz to wykluczyć? Może to tylko zwykły konflikt.
Gdybyś cokolwek wiecej wiedział niz standart to zrozumiał byś ze uruchomienie w trybie awaryjnym pozwala wykluczyć problem sterownikowo-sprzetowy a przyjac z duzym prawdopodobieństwem że rzecz moze dotyczyc wadliwych wpisów w rejestrze.
Wiedział byś również że brak trybu awaryjnego moze znamionować poważniejsze problemy i po to sie go w pierwszej kolejności naprawia safebotem by móc to wykluczyć.
Problem trybu awaryjnego na Viście to błąd tego produktu. Problem ten nie występuje po zainstalowaniu min. SP1. M$ zaleca czystą instalację, niestety Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jeżeli to ten problem.
No tylko ze w swoim profilu napisał ze ma xp sp3

adam_993

zbycho napisał(a):
Cytat: Tryb awaryjny na razie zostaw w spokoju.

Nie pisz bzdur.Chcesz naprawiac fragment windy skoro np.częśćrejestru moze być padnięta.
Poza tym brak awaryjnego moze swiadczyć o infekcji np. bagle-m
Co do twojej rady dotyczacej reinstalki to zakładam ze to juz zrobił bo to sie zawsze najpierw robi .


O ile dobrze pamiętam, standardowy awaryjny nie uruchamia sterownika cdromu.
Cytat: O ile dobrze pamiętam, standardowy awaryjny nie uruchamia sterownika cdromu.

Zanim napiszesz,sprawdź.To nic nie kosztuje.Po za tym nie istnieje standardowy tryb awaryjny.Jest ich parę ale nie ma standardowego.
Stron: 1 2