SafeGroup

Pełna wersja: problem z komputerem podłączonym do routera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić ten wątek, jeżeli znalazł się w nie odpowiednim miejscu bardzo proszę o przeniesienie.
Mam nietypowy problem z moją siódemką, od pewnego czasu dziele router z innym komputerem na którym zainstalowany jest Win10. W pewnym momencie zauważyłem widoczne zmiany w systemie jak ukrywanie/udostępnianie poszczególnych folderów, włączanie się usług, w tym pulpitu zdalnego (usługi ustawiałem za każdym razem na tryb ręczny bądź wyłaczony jednak nic to nie daje)
Eset zaczął wykrywać jakiś dziwny ruch sieciowy z Ip tamtego komputera, zapory zaczęły się same dezaktywować. Dziwne rzeczy się ogólnie zaczęły dziać. Po odłączeniu Win10 od sieci siódemka zaczęła dostawać kopa i się odmulała. W tym momencie nie mam nawet możliwości pingowania tego kompa, wcześniej taka opcja jeszcze działała, czyli ktoś coś tam gmera sobie a przy okazji w moim systemie również. Swój komputer przeskanowałem antyvirami, próbowałem używać różnych zapór, nic to nie daje. Czy po formacie i instalacji systemu od nowa, jest możliwość aby się jakoś zabezpieczyć przed tymi "atakami"? Komputer wcześniej nie był jakoś specjalnie zabezpieczony i każdy miał do niego fizyczny dostęp. Zastanawiam się nad stawianiem systemu od nowa, ale może jest jakiś sposób aby się coś więcej dowiedzieć przed formatem. Pozdrawiam.

Cascudo

Osobiście uważam, że jeżeli zaistniało ryzyko ataku lub jakiejkolwiek dziwnej infekcji to postawiłbym system od nowa...oraz natychmiastowo po świeżej instalacji zainstalował dobry pakiet IS.
Autorze tematu jeżeli masz podejrzenia, ze twój system został zainfekowany to powinieneś udać się do działu "Pomoc po zainfekowaniu" i zastosować się do instrukcji która widnieje na samej górze działu jak się do niego wejdzie.
dodatkowo wypadało by podesłać screen lub raporty jakie generuje Eset z wspomnianym dziwnym ruchem sieciowym.
Dodatkowo czy wspomniane skany innymi antywirusami coś wykryły ?
Czy "atakowany" komputer z Win7 ma:
- ustawioną sieć na publiczną
- wyłączone współdzielenie zasobów
- włączone wyszukiwanie sieci
- automatyczne blokowanie połączeń wychodzących
- wyłączone usługi zdalnej kontroli?
Możliwe, że domyślnie masz powłączane opcje/funkcje które teoretycznie mają ułatwiać przesyłanie/współdzielenie danych między urządzeniami w tej samej sieci, ale w tym przypadku działa to na Twoją niekorzyść.
Spróbuj Trend Micro HC dla domu i urządzeń...pokaże aktywne urządzenia w sieci i będziesz wiedział, co się dzieje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na tej stronie masz też szybki test pozwalający sprawdzić stan Twojego komputera/systemu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mi tam pierwszy przychodzi na myśl pomysł, że tak na prawdę trzeba ten komputer z 10 przeskanować. Skoro to on zawala Ciebie pakietami.

(26.12.2017, 14:56)dolar444 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Autorze tematu jeżeli masz podejrzenia, ze twój system został zainfekowany to powinieneś udać się do działu "Pomoc po zainfekowaniu" i zastosować się do instrukcji która widnieje na samej górze działu jak się do niego wejdzie.
dodatkowo wypadało by podesłać screen lub raporty jakie generuje Eset z wspomnianym dziwnym ruchem sieciowym.
Dodatkowo czy wspomniane skany innymi antywirusami coś wykryły ?


To powyżej przede wszystkim.