SafeGroup

Pełna wersja: Darmowe AV rekomendowane przez AVLAb na 2018
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Konkurencyjny...ale i zapewne i zaprzyjaźniony Tongue ...portal laboratorium AVLab opublikował wczoraj interesujący zapewne dla większości artykuł pt. "Polecane darmowe antywirusy na rok 2018 od redakcji AVLab", w którym przedstawia swoje opinie i rekomendacje dla aplikacji zabezpieczających.  Są to głównie klasyczne AV, ale znajdziemy wśród nich programy bazujące nie tylko na sygnaturach. Polecam wszystkim zainteresowanym, bo lektura jest wartościowa i bogata w informacje, a do tematu podchodzi nieco inaczej niż portale z oprogramowaniem czy nawet znane laboratoria testujące.

Cytat:Lista najlepszych darmowych antywirusów na rok 2018 przygotowana przez redakcję AVLab jest podsumowaniem całego roku 2017 i lat poprzednich. Polecane darmowe antywirusy zabezpieczające małe firmy i klientów indywidualnych zebraliśmy w jednym miejscu, przyznając każdemu rozwiązaniu ocenę i stosowną rekomendację AVLab. Krótka recenzja każdego z wymienionych programów powstała dzięki wieloletnim doświadczeniu w przeprowadzaniu testów, znajomości rynku jak i samej branży od wewnątrz. Dopuszczamy, że Czytelnik może nie się zgadzać z przyznaną opinią, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do podjęcia dyskusji w komentarzach.

A więc jaki jest najlepszy darmowy antywirus? To wszystko zależy od tego, co rozumiemy pod słowami „najlepszy” i „antywirus”. Rynek produktów zabezpieczających jest naprawdę wielki. Jeżeli każdy producent wskazuje najmocniejsze strony swoich rozwiązań, to mnożąc te informacje przez ilość dostawców, otrzymujemy niewyobrażalną porcję danych, przez którą potencjalny klient musi przebrnąć. To naprawdę trudne zadanie, dlatego prawdziwą sztuką jest wytypowanie najlepiej dopasowanego do potrzeb rozwiązania ochronnego.

Zakładamy, że Czytelnik natrafiając na nasz ranking, niejednokrotnie zmagał się z wyborem oprogramowania ochronnego. Ludzie w znacznej mierze kierują się emocjami (nawet przy wyborze antywirusa). Sentyment do marki, dobre lub złe doświadczenia innych użytkowników, osobiste preferencje — to wszystko jest ważne, ale może nie mieć znaczenia, jeśli zespół od PR prawidłowo zagra na uczuciach, wpływając na rozum klienta. Nie bez znaczenia są testy. Jako AVLab — firma specjalizująca się w testach i profesjonalnych recenzjach — przedstawiamy trochę inne podejście do weryfikowania efektywności zabezpieczeń, niż przyzwyczaiły użytkowników przez wiele lat inne laboratoria. Przy wyborze najlepszego darmowego rozwiązania zalecamy chłodną kalkulację. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości zachęcamy do podjęcia dyskusji w sekcji komentarze.
całość
https://avlab.pl/pl/polecane-darmowe-ant...kcji-avlab

Moje 3 grosze...to chyba pierwsza mi znana tak obszerna informacja zbiorczo-porównawcza na temat darmowych AV na rynku polskim. Czyta się przyjemnie i myślę, że zarówno bardziej doświadczony użytkownik, jak ten mniej, który boryka się z dylematem "co zainstalować" znajdzie dla coś siebie.
Chłop się tyle napracował a na pzd go zbesztali... bo się im mało rzetelnie zrobiło....
Co to jest pzd?

Nie chodzi Ci chyba o to: http://pzd.pl/
Taaak... działkowcy są bardzo merytoryczni w ocenach AV Smile
Chodzi o portal Programyzadarmo...najstarsi Indianie pamiętają, że kiedyś byliśmy jedną ekipą...ale od tego czasu wiele się zmieniło, choć niektórzy użytkownicy są i tu i tam...albo na odwrót, jak kto woli Smile
Ja tam będę się upierał, że bardzo dużo zależy od tego, z jakiego systemu korzystamy. Jeśli z Windows 10 aka "wieczny plac budowy" to sam sugerowałbym jedynie Defendera i wbudowane w system zabezpieczenia. Owszem, idealne nie są, ale stabilność jest moim zdaniem ważniejsza, a przy zdrowym rozsądku użytkownika (choć jego odrobinie!) to naprawdę da radę. Artykuł, opisy i porównanie to natomiast kawał świetnej roboty.


Co zaś się tyczy pzd... wszędzie i zawsze znajdą się za przeproszeniem pizdusie, które same niczego aktywnie nie zrobią, ale jeśli ktoś podejmie jakąś inicjatywę, to skrytykują.
Oni się nie mylą, bo niczego nie robią.
Takich ludzi się po prostu ignoruje.
Ja nie miałem żadnego zwiecha ani BSOD od kiedy korzystam z w10 , a korzystam z kilku różnych programów zabezpieczających bez domyślnej ochrony jaką oferuje w10.
Co prawda był 2 BSOD ale to na drugim testowym systemie gdzie instalowałem alpha testy z MBAM i ShadowDefendera ale to sie nie liczy..
Jak dla mnie to w10 jest zdecydowanie stabilniejszy od w7 przy dłuższej pracy niz 3 dni działania bez przerwy.


Wracając do tematu to już sie nie bawie który AV jest lepszy(Bo te wyniki i tak sponsorowane) teraz sie stosuje izolacje i restrykcje a jak ktoś chce skanować to już sie to robi multi skanerami, tradycyjny AV odszedł do lamusa, ale plebsy jeszcze sie trzymią tej staromodnej innowacji Grin

Mimo wszystko z tych wszystkich testów ten mi sie bardzo podoba, po mimo mało detalicznej opinii wyniki/ocena softu jest ok.
Darmowe antywirusy ... Są w ogóle takie? Mam na myśli w pełni darmowe (poza systemowym) czyli free for commerce.
Bo dla mnie "darmowy dla użytku domowego" to namiastka darmowości.
(19.02.2018, 14:18)wredniak napisał(a): [ -> ]Darmowe antywirusy ... Są w ogóle takie? Mam na myśli w pełni darmowe (poza systemowym) czyli free for commerce.
Bo dla mnie "darmowy dla użytku domowego" to namiastka darmowości.
Artykuł nie rozstrzyga takich kwestii...i dobrze, bo nikt z nas używających i tych, którzy opisują/testują nie zna do końca wszystkich "ciemnych zakamarków", jakie tego typu aplikacje mogą skrywać...vide przykład Kasperskiego. Pewnie, że pytanie jest ważne, ale możemy co najwyżej pogadać o swoich doświadczeniach w tej materii bez żadnego rozstrzygnięcia.
(18.02.2018, 11:40)wwd napisał(a): [ -> ]Chłop się tyle napracował a na pzd go zbesztali... bo się im mało rzetelnie zrobiło....

Smile

(19.02.2018, 14:18)wredniak napisał(a): [ -> ]Darmowe antywirusy ... Są w ogóle takie? Mam na myśli w pełni darmowe (poza systemowym) czyli free for commerce.
Bo dla mnie "darmowy dla użytku domowego" to namiastka darmowości.

Tak są takie. Zostały one wymienione w artykule w sekcji "Licencja: do użytku..."
Niektóre z nich są całkowicie darmowe nawet do użytku komercyjnego. Ale... W przypadku Aviry i Kaspersky Free wkradł się chochlik. Jeden z czytelników w komentarzach dobrze zwrócił uwagę na licencje dla tych programów. Kontaktowałem się z ww. producentami i od Kaspersky Lab dostałem odpowiedź, że osoba, z którą się kontaktowałem pomyliła się bazując na nieaktualnych informacjach. Zostanie to wyjaśnione na dniach i poprawione w artykule.
Comodo powinien być darmowy w wersji Internet Security także dla firm Suspicious
Co się do cholery uczepili wszyscy licencji...tu i nie tylko tu, choć tylko na polskich stronach ciągle ktoś ma uwagi, że licencja taka albo inna...
Nie było rozróżnienia "te dla domu, a tamte dla firm", bo warunki licencji/używania nie zawsze jednoznacznie precyzują takie zagadnienia...faktem jest jednak, że wygodniej by było gdyby informacja o możliwości wykorzystania - użytek prywatny/domowy/niekomercyjny/non-profit/komercyjny lub jakikolwiek inny jeszcze za free - była wyraźnie wyszczególniona Pomijam promocje, bo to zostały wykluczone z oczywistych powodów).
(20.02.2018, 09:43)M\cin napisał(a): [ -> ]Comodo powinien być darmowy w wersji Internet Security także dla firm Suspicious

No przecież od zawsze był darmowy dla firm każdej wielkości jako Comodo Internet Security Free: https://www.comodo.com/home/internet-sec...curity.php W przeciwieństwie od produktu płatnego w wersji Pro i Complete nie ma wsparcia technicznego, gwarancji $500 w przypadku zainfekowania systemu na ustawieniach utwardzonych i innych ficzerów, mniej lub bardziej potrzebnych w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.