SafeGroup

Pełna wersja: VirtualProtect - ktoś to zna?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przeglądając dziś kilka portali znalazłem darmową wersję programu, który dość mnie zaintrygował- VirtualProtect 1.6.2. Program, który pozwala na ochronę wybranych dysków i zapewnia usunięcie wszystkich zapisanych plików po restarcie systemu. Jak wskazuje opis:
"If you protected ths system volume (as c:\), you will not worry about the virus and spy software again."
Program produkcji chińskiej i o tyle zastanawiający, że dając tak potężne narzędzie sam waży zaledwie 400 KB...Żeby było dziwniej instalka jego nowszej, bardziej rozbudowanej i płatnej wersji 2.2 waży zaledwie 184 KB (!!), a program kosztuje 100 USD Smile
Wersja free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wersja płatna

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pierwszy raz o nim słyszę.Jakoś mało zajmuję.
Też nie znamrzeczywiście mało miejsca zajmuje, ale patrz ziom na cene 100 dolców troche za dużoWink
ciekawe czy to nie fake program 100$ za taki programik coś nie gra
Wersja płatna ma ochronę pamięci, cachu dysku...cholera wie, jak ona działa. Free miałem u siebie przez chwile i spróbowałem ochrony dysku z danymi...systemowego jednak bałem się ustawiać do ochrony. Stworzyłem folder, wkleiłem do niego jakiś plik i przy ustawionej juz ochronie zrestartowałem system...po starcie na dysku z danymi nie miałem próbnego folderu Smile
Jak to działa na systemowym...nie wiem, ale boje się, że mogą być problemy np. z aktualizacjami, zmianami w rejestrze po zmianie np. ikonek na pulpicie Smile
to kazdy program antywirusowynawet pakiety kosztuja mniej , cena podejrzana za takie małe gówienko, może warto przeslać do jakiegos Labu Wink
ok, to przesle do aviry Smile

Edit - po ptokach Grin
File ID Filename Size (Byte) Result
25423283 vp2.2r5.rar 184.37 KB OK

A listing of files contained inside archives alongside their results can be found below:
File ID Filename Size (Byte) Result
25423284 vp2.2r5.exe 540 KB MALWARE


Please find a detailed report concerning each individual sample below:
Filename Result
vp2.2r5.exe MALWARE

The file ''vp2.2r5.exe'' has been determined to be ''MALWARE''. Our analysts named the threat TR/Dropper.Gen. The term "TR/" denotes a trojan horse that is able to spy out data, to violate your privacy or carry out unwanted modifications to the system.This malware is detected by a special detection routine from the engine module.

A drugi plik jest UNDER ANALYSIS więc poczekamy.
A tak pięknie się zapowiadało Sad
Ciekawa rzecz. Ściągnąłem te dwa pliki i przeskanowałem avirą. Plik z softpedii był wirusem, ale plik z download.cnet.com był czysty.
Dobrze, żezostał wysłany do Labu, cena jaka żądali była za wysoka , zaczeło śmierdzieć kantemSmile
Serafin napisał(a):Ciekawa rzecz. Ściągnąłem te dwa pliki i przeskanowałem avirą. Plik z softpedii był wirusem, ale plik z download.cnet.com był czysty.


ten drugi plik jeszcze jest czysty Grin Niedlugo zostana dodane sygnaturki na tego wirka.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zatem wirus czy FP?
No właśnie...tylko 2 wskazania, więc może pliki są czyste? Nie chce mi się wierzyć, że tak szanujące się portale opublikowały u siebie podejrzane pliki i tak łatwe do sprawdzenia. Może chińskie "małe rączki" faktycznie skonstruowały tak malutkie i świetne oprogramowanie? Smile
Serafin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zatem wirus czy FP?


Chyba wirus dopiero Avira wykrywa, raczej by sie nie pomylili, pozniej inne antywiryjak sie wysle probke do Labu beda wykrywacSmile
Wróciłem zaintrygowany do tego programu...jest nowa pełna wersja 2.2.1 (cena niezmienna czyli 100 $). Możliwości programu i download

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wrzuciłem instalkę dwukrotnie na Virustotal...jest czysta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Starsza wersja, która miała kiedyś pozytywne wskazania dziś jest również czysta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

drogi coś ten program, za drogiSmile