SafeGroup

Pełna wersja: Nie daj się nabrać oszustom na Allegro.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Jurek

Praktycznie od początku istnienia serwisów aukcyjnych istnieją również ludzie, którzy utrzymują się z oszukiwania kupujących i sprzedających. Niejednokrotnie słyszeliśmy już o nieuczciwych sprzedawcach, którzy po wpłaceniu na ich konto wylicytowanej kwoty wysyłają np.: cegłę zamiast telefonu komórkowego. Teraz jednak oszuści znaleźli jeszcze prostszy sposób na okradanie allegrowiczów.

Najnowszy sposób, w jaki złodzieje okradają kupujących jest bardzo prosty. Przestępcy obserwują kto wygrał aukcję i zaraz po jej zakończeniu wysyłają do zwycięzcy maila z informacją, aby wpłacił wylicytowaną kwotę na podane konto. Opisany sposób jest bardzo skuteczny ponieważ ofiara po otrzymaniu informacji od Allegro o wygraniu aukcji oczekuje właśnie na podanie numeru konta sprzedawcy. Nawet, jeśli w wysyłanym automatycznie przez serwis powiadomieniu o zakończeniu aukcji podany jest numer konta, na które należy przelać pieniądze, po otrzymaniu maila od fałszywego sprzedawcy wiele osób nie zwraca uwagi, że numery kont się nie zgadzają.

Skala procederu jest szeroka. W ubiegłym roku policjanci wpadli na trop dwóch grup oszustów. W Gdańsku zatrzymano czwórkę młodych ludzi (w wieku 17-21 lat). Według wstępnych szacunków policji przywłaszczyli sobie ok. 100 tys. zł od ponad 70 osób z całego kraju. Funkcjonariusze z Wrocławia namierzyli dwóch oszustów, którzy okradli przynajmniej 150 osób na kwotę nie mniejszą niż 250 tys. zł. - Postępowanie jeszcze jest w toku - mówi Wojciech Wybraniec z wrocławskiej komendy. - Cały czas wpływają też nowe zgłoszenia - dodaje.

Jak się chronić przed oszustami? Najprostsze rozwiązania są najlepsze, sprawdzajmy dokładnie czy otrzymany mail jest od osoby, od której wylicytowaliśmy towar. Często wystarczy zweryfikować czy adres nadawcy listu zgadza się z adresem sprzedawcy podanym w serwisie aukcyjnym. Przy zawieraniu transakcji na większe kwoty warto również zadzwonić do sprzedawcy i potwierdzić telefonicznie otrzymany e-mail z numerem konta. Niestety wraz z dobrodziejstwami, jakie niesie Internet przyszła do nas również konieczność ograniczenia zaufania i zachowania większej ostrożności.

Źródło: gazeta.pl
czytałem bo dużoz tego serwisu korzystam
Dokładnie... sam bardzo dużo kupuję na allegro, 80% to zakupy dla znajomych nie mających konta i kilkakrotnie dostawałem maile od rzekomych ''sprzedawców'' po zakończeniu aukcji. Przekazanie takiego maila użytkownika allegro administracji z reguły skutkowało zablokowaniem konta ''sprzedawcy'' w ciągu 24 godzin.
Po prostu trzeba uważać jak wszędzie... rozwaga, trzeźwe myślenie i dokładne czytanie ''zwrotek'' allegrowych po zakończeniu licytacji to podstawa.

lunaticdreams

Ja robię masę zakupów na Allegrojak na razie(oby tak dalej)wszystko jest ok,zanim cosik kupię sprawdzam czy wysyłają za pobraniem w dodatku z otwarciem paczki przy listopotonoszuSmile Smile

Jurek

Ja kupowałem i zbyt dokładnie nie sprawdzałem ale nie miałem takiego przypadku. Są to raczej sytuacje sporadyczne ale trzeba być jednak uważnym.
Ja nie spotkałem sie jeszcze w moim przypadku z oszustem na allegro a zamawiam sporo.Smile
No proszę... a ja nigdy nic nie kupiłem na AllegroSmile
Meir napisał(a):No proszę... a ja nigdy nic nie kupiłem na AllegroSmile


Polecam, szybka dostawa i taniejWink
Ja też nic nie kupuje na allegro. Ale może czas zacząć bo wiele rzeczy fajnych Wink
Warto bosa obnizkiczasem do 70% takie przedmioty kupuja takie same jak w sklepach, nowe tylko dasz za przesylke priorytetowa od 10-15 zli masz do 3 dniWink
Wiele kupuję na Allegro, i nigdy nie miałem żadnego kłopotu. Co prawda zdarzyło się 2 razy że otrzymałem produkt uszkodzony ale bez problemu reklamacja została uznana i dostałem drugi produkt już beż żadnych wad Smile
Pablosss napisał(a):Wiele kupuję na Allegro, i nigdy nie miałem żadnego kłopotu. Co prawda zdarzyło się 2 razy że otrzymałem produkt uszkodzony ale bez problemu reklamacja została uznana i dostałem drugi produkt już beż żadnych wad Smile


No widzisz allegro jest fajne, najwiecej oszustw jak sa to pewnie przy motoryzacji kupnie samochod itp, zcesto daja foty nie identyczne z rzeczywistoscia, kumpelupatrzyl sobie samochod pojechal do gsocia zupelnie inny niz na allegro i jeszcze licznik cofniety o 10 k przebieguWink na tymsa najwieksze kantySmile
Ja właśnie reklamowałem części blacharskie Smile
ja również nie miałem problemu, nawet jak kupowałem antene do cb o długości 167cm Smile z reguły kupuję u supersprzedawców lub osób bez negatywów które mają dużą ilość sprzedanych produktów.. i wszystko jest ok..
No to widac potwierdzona teza chodz czesciowo bo reklmacje Ci uwzglednilWink

Jurek

LikwidatoR napisał(a):
Meir napisał(a):No proszę... a ja nigdy nic nie kupiłem na AllegroSmile


Polecam, szybka dostawa i taniejWink


A ja polecam Wam hurtownie internetową w której jest wiele fajnych promocji, szybka dostawa i solidny towar:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lub też inna fajna stronka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jurek- Agito to nie hurtownia, tylko sklep Smile