SafeGroup

Pełna wersja: Legalność systemu na sprzęcie polisingowym w firmie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, czy moglibyście się wypowiedzieć na temat legalności systemów na sprzęcie polisingowym przy zakupie do firmy. Czy ten link i info w nim zawarte są wiarygodne : 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?

Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi. 
Pozdrawiam
Jaką licencję Windowsa mają na sobie te komputery obecnie?
A różna np. win 7 pro i win 10 pro. Ogólnie to nigdzie na nich nie ma nalepki win refubrished. Firma niby sprzedaje roznie i z win 7, win 8 czy win 10.
Raczej chodziło o to, czy boxy, OEM, volume licencing itp. Chyba, że na leasingowe mają jeszcze inny pakiet, a ja jestem niedoedukowany :?
pc jest np. dell z wersją win 7 pro oem. w takiej formie jest odsprzedawany. Według tego co MS podaje informacje nie są jednoznaczne do zrozumienia.
Wcześniej taki sprzęt mógł być odsprzedany z licencją CoA, ale obecnie jest to wycofane i już nie obejmuje win 7. Jedynie można odsprzedawać z Win 10 Refubrished. Tu jest ten problem, bo firmy twierdzą, że jest ok ale to na nabywcy pozostaje obowiązek wykazania legalności systemu. Dla mnie sprzęt polisingowy bez nakleiki Refubrished jest z systemem nielegalnym. tak jak w tym linku powyżej. dokładnie zweryfikuję, jeszcze informację u MS. chciałem poznać Wasz zdanie.
Daj znać, jaką odpowiedz uzyskałeś od wsparcia Microsoft.
W poniedziałek dzwonię i na pewno napiszę. Smile
Pozdrawiam
Przeczytałem pierwszych kilka zdań i zamknąłem stronę. Jak sprzedawca zaczyna wywód jakoby na sprzęcie kupionym w Niemczech MS zabraniał mi instalować polskie Windowsy, albo że w danym kraju mam obowiązek instalować wersję językową dla danego kraju to pisze bzdury i dalej nie zamierzam tych wypocin czytać.
Nawet nie wiem czy w ogóle istnieje jakikolwiek program Microsoft Refurbished, a logo może teraz każdy sobie strzelić w Photoshopie.
A w ogóle co to znaczy "sprzęt poleasingowy bez naklejki refurbished jest z systemem nielegalny"? Co ma piernik (pojęcie leasingu) do wiatraka (sprzęt i system)?
Ogólnie może nie ma, ale w firmach przy sprzętach czy to nowych czy używanych trzeba uważać i system musi być legalny. Dodatkowo aktywowany nie znaczy legalny. Ostatnie doniesienia mówiły,że przy zakupie dużych ilości sprzętu w urzędach wiele systemów było nielegalnych . Tu MS dyktuje warunki i ja nie chciałbym odpowiadać za sprzet, który przy kontroli okazałby się że jest nielegalny. Stąd w ogóle pytanie na forum - dowiem się u źródła jakim jest wyłącznie MS. Program ten istnieje i można nawet sprawdzić na stronie MS czy dana firma w nim uczestniczy. A papiery wydane przez takiego sprzedawce to już kolejna rzecz.

Konto usunięte

Akurat AMSO to bardzo dobry sklep i podejrzewam, że ten artykuł dogłębnie i prawidłowo porusza temat.
Oczywiście, najlepiej sprawdzić u MS, ale podejrzewam, że jest ok.
Dzięki za odpowiedzi. Dziś dwa razy dzwoniłem i rozmawiałem z MS. Szczerze odpowiedzi były jak dla mnie bardzo ogólne i jestem tym mocno zawiedziony. Ogólnie MS odsyła do swoich partnerów. Dopiero drugi konsultant podał mi stronę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

z info, że jak tam partner jest wymieniony do wszystko jest ok. Uzasadnienie ich partnerzy są dogłębnie sprawdzani etc. Na konkretne pytania dosłownie unikanie odpowiedzi.
Dodatkowo na moje podkreślenie, że według tej strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jedni partnerzy podchodzą różnie do tematu i co jest gwarancją legalności również nie uzyskałem informacji. Widocznie konsultanci są szkoleni, że nie mogą udzielać informacji w sprawie potwierdzeń legalności. Pozostaje mi tylko wierzyć, że konkretne info z AMSO jest wystarczające i sprzęt poleasingowy tak zakupiony posiada legalny system. Aby wszyscy partnerzy MS nie zapominali to tych szczegółach. Smile
Pozdrawiam