SafeGroup

Pełna wersja: Polecane darmowe AV na 2019 (AVLab)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
AVLab opublikowało dziś interesujący i opatrzony obszernym komentarzem artykuł z rekomendacjami dla programów AV na 2019. Nie będę przytaczać cytatów, bo mijałoby się to z celem, ale linkuję dla chętnych, bo wg mnie warto przeczytać

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tylko dlaczego tam jest VoodooShield Grin
Ale SAP 5 gwiazdek ładnie..
Mam pytanie czy VoodooShield , Comodo Cloud Antivirus i SecureAPlus ochronią przed zmodyfikowaniem pliku ?

Dajmy przykład taki : te wymienione zabezpieczenia uznały plik XX za bezpieczny od momenty zainstalowania. Ale czy zabezpieczenia zaalarmują że ten plik został zawirusowany (po kilkunastu godzinach/dniach) ?
Nie wiem jak w wypadku comodo cloud bo to może być zwykłe skanowanie w chmurze na żądanie ale na pewno VS jak i SAP wykryją zmiany.

Bo oba programy działają na zasadzie sum kontrolnych i nawet jeśli zmiana dojdzie podczas wyłączonego programu ochronnego to oba programy powinny wykryć zmianę zaraz po ich uruchomieniu + pierwszym działaniu tej danej aplikacji.
@ Quassar

Dzięki za odpowiedz Tongue
Jakiś dla mnie taki dziwny ten test, taki jak ten mem: [Obrazek: 49836987_1641463309289930_76029188092251...e=5CC13E95]

Brak informacji za co jaka gwiazdka. MD a MSE to różne programy, dziwny sposób przyznawania ocen.
Ogółem mi to wygląda jak by to nie był test, a zwykłe podsumowanie marketingu.
(15.01.2019, 14:24)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mam pytanie czy VoodooShield , Comodo Cloud Antivirus i SecureAPlus ochronią przed zmodyfikowaniem pliku ?

Dajmy przykład taki : te wymienione zabezpieczenia uznały plik XX za bezpieczny od momenty zainstalowania. Ale czy zabezpieczenia  zaalarmują że ten plik został zawirusowany (po kilkunastu godzinach/dniach) ?

CCAV działa podobnie -  patrz techniki rozpoznawania wspomniane przez quassara

Każda zmodyfikowa apka = zmieniony hash a więc jest uznawana jako nieznana i zostanie izolowana do czasu aż nie zostanie przeanalizowana. Końcowy werdykt na chwilę obecną czyli najbezpieczniejszy jest przeprowadzany przez człowieka, dlatego też to tak długo trwa. Myślę że kiedyś doczekamy się szybkiej automatycznej analizy (uczenie maszynowe). Chociaż też już trochę wnosi sam VirusScope (analiza dynamiczna) recognizer jest co jakiś czas aktualizowany o nowe wzorce zachowań i wierz mi że dość znaczną ilość malware wykrywa.
Dzięki Smile
(15.01.2019, 17:49)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakiś dla mnie taki dziwny ten test, taki jak ten mem...

Brak informacji za co jaka gwiazdka. MD a MSE to różne programy, dziwny sposób przyznawania ocen.
Ogółem mi to wygląda jak by to nie był test, a zwykłe podsumowanie marketingu.

1. To nie jest test. Test to zupełnie inna forma oceny produktu.
2. Gwiazdki są przyznane za... Jest to wytłumaczone we wstępie.
3. MSE jest pod starsze systemy i aby wyprzedzić pytania, jest o nim akapit dlaczego nie polecamy.
4. ad1.

Jeżeli z czymś się nie zgadzasz, to zachęcam do podjęcia merytorycznej dyskusji.
Czytajcie ze zrozumieniem a nie będziecie mieć żadnych pytań Grin