SafeGroup

Pełna wersja: Kontrolne sprawdzenie logów, problem z grafiką
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[attachment=1343][attachment=1344][attachment=1345]

Witam,

Dawno nie sprawdzałem logów, ale od jakiegoś czasu (2 tygodnie) mam irytujący problem w grze - Diablo 3 (wideo na spodzie postu) - Nie zawsze występuje. Muszę kliknąć PPM aby cokolwiek zrobić i wtedy ALT TAB, aby wrócić do gry.
Z laptopem w sumie miewam problem natury chyba sprzętowej, był w serwisie, wymienili płytę główną, problem trochę się zmniejszył (miałem freezy 10 sekundowe w grze). Obecnie rzadko się zdarzają, ale jak już, to 1 sekundowe.
W dzienniku: wystąpił skorygowany błąd sprzętowy, po wymianie płyty, błąd taki sam. BIOS i wszystko zaktualizowane.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli grasz online, to możliwe że problem jest po stronie sterownika sieci bezprzewodowej, inne tu widoczne urządzenia nie grają roli. Rozumiem że wykorzystanie pamięci podczas grania mieści się w normie ? Windows Defender też przez cały czas podczas grania jest wyłączony ? Wyłącz też na chwilę obecną firewalla w systemie. I czy w Wiedźminie występują też podobne przypadki. Ja kiedyś miałem problem z usługą dźwięku która się gryzła ze sterownikiem graficznym ( ale to było na innym sprzęcie, innym systemie). Na sam system Windows 10 też trzeba brać poprawki, bo i co aktualizacja jakaś to może z nim być różnie.
Gram tylko na kablu (światłowód) a kartę bezprzewodową mam wyłączoną.
Defender wyłączam, na ile mogę w tym systemie to zrobić. Z tą pamięcią szczerze mówiąc, to nie wiem.
Nigdy nic nie wyskoczyło a mam 8GB. Wszystko staram się mieć wyłączone, i usługi, i całą resztę, którą nie używam.
W Wiedżmina grałem jedynie kilkanaście minut, ale problemów nie było. Męczę tylko Diablo Wink
Kilkukrotnie próbowałem zmieniać sterowniki, ale w sumie zero zmian. Spróbuję wyłączyć zaporę, tak jak sugerujesz.

Program LatencyMon pokazał mi coś takiego (załącznik).
Ciężko wysunąć jakieś wnioski po tym programie, u mnie wygląda to podobnie. Najlepiej poszukać na jakimś forum poświęconym owej grze, może będą podobne tematy w tym zakresie.

Zasilanie w lapku jest ustawione na wysoką wydajność ?
Tak, wysoka wydajność.
Coś w logach jest niepokojącego? Zostawmy już grę, bo szkoda nerwów Wink
Logi wyglądają w porządku, brak infekcji. Czy ta strona w chrome jest pożądana? hxxps://www.giveawayoftheday.com
Tak, ja ją ustawiłem.
To w takim razie dziękuję Ci bardzo za pomoc i poświęcony czas. Można chyba zamknąć, pozdrawiam.
(13.02.2019, 20:22)Krixos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program LatencyMon pokazał mi coś takiego (załącznik).

Ten soft to jakiś ściemniacz jest. Mi próbuje wmówić, że mogę mieć throttling, jak laptopy z Ryzenem nie mają tego problemu, bo mają wypasione chłodzenie Grin
No troche śmieszny ten soft.

do stabilności procka bodajże Prime95 używają testerzy i podkręcacze i tam Aida64 miała jakieś narzędzia też do testów..
Grafike sprawdzić to wystarczy jakiegoś 3d marka odpalić z zapisem logów w MSI Afterburner, do ram: Memtest
coś tam jeszcze było, ale nie mam do tego głowy teraz...
Do Prime95 można dorzucić OCCT, pod ram MemTest 2.5 Dang Wang i stabilność procka_ramu LinX dobrze wygrzewa Smile
Wiecie, jak nic nie pomaga, to próbuje się programów podanych na forum owej gry Grin
Niektórym pomógł.
HP posiada wbudowany tester podzespołów, który nic nie pokazał. MemTest, 3DMark używałem i również wszystko w porządku.
Poczytam o Prime95, dzięki.