SafeGroup

Pełna wersja: Szkodliwe alikacje na iOS wysyłały poufne dane użytkowników na FB
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kolejny przykład szkodliwych aplikacji, które bez wiedzy użytkownika wysyłały jego poufne dane  na zewnątrz - tym razem transfer z iOS na Facebooka

Cytat:Za sprawą The Wall Street Journal i śledztwa przeprowadzonego przez tamtejszą redakcję, na światło dzienne wyszła informacja, że jedenaście aplikacji przeznaczonych na system iOS przesyłało Facebookowi dane użytkowników bez ich zgody. Redakcja skontaktowała się z nowojorskim regulatorem, który już wystosował pismo do szefa platformy.

Nie mówimy tutaj o zwykłych danych, lecz o informacjach, jakimi raczej nie chcielibyśmy się dzielić publicznie. Portalowi były wysyłane takie rzeczy jak chociażby waga, wskaźnik BMI, cykle menstruacyjne, spożycie alkoholu, spożyta liczba kalorii, ciśnienie krwi czy spalone kalorie podczas ćwiczeń. Większość z odkrytych aplikacji służy bowiem do badania aktywności fizycznej i kontrolowania zdrowia.

List skierowany do Marka Zuckerberga żąda przede wszystkim ujawnienia informacji o wszystkich firmach, które przesyłały dane Facebookowi w przeciągu ostatnich trzech lat. Poproszono także o podanie kategorii tych danych, które zostały udostępnione. Nowojorski regulator skontaktował się również z twórcami kontrowersyjnych programów – niektóre pod presją natychmiast przestały wysyłać informacje o użytkownikach.

Facebook odpowiedział Departamentowi Usług Finansowych stanu Nowy Jork, że przegląda właśnie wysłany list i twierdzi, iż programiści muszą jasno informować konsumentów o informacjach udostępnianych spółce. Jak można było się więc domyśleć, firma umywa od wszystkiego ręce. Zapewne na przestrzeni kolejnych dni rzecznik serwisu odpowie szerzej na wezwanie władz.

Poniżej znajdziecie listę tytułowych aplikacji:

    Flo Period & Ovulation Tracker
    Weight Loss Fitness by Verv
    BetterMe: Weight Loss Workouts
    Lose It!
    GetFit: Home Fitness & Workout
    Instant Heart Rate: HR Monitor
    BetterMen: Fitness Trainer
    Realtor.com Real Estate Search
    Trulia Real Estate: Find Homes
    Breethe: Sleep & Meditation
    Glucose Buddy

Źródło
https://www.instalki.pl/aktualnosci/soft...kacje.html