SafeGroup

Pełna wersja: Uwaga na WhatsApp - komunikator może infekować nawet bez odebrania połączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:WhatsApp stał się furtką do zainfekowania telefonu. Hakerzy zdalnie zainstalowali złośliwe oprogramowanie do szpiegowania i monitorowania właściciela na telefonach i innych urządzeniach, wykorzystując lukę w komunikatorze.

WhatsApp poinformował ponad 1,5 miliarda użytkowników na całym świecie o konieczności aktualizacji aplikacji, uzasadniając to względami bezpieczeństwa. Przyczyną był atak skierowany na "wybraną liczbę" użytkowników, który został przeprowadzony przez "zaawansowanego hakera lub organizację hackerską” — poinformował brytyjski serwis BBC.
(...)
Teraz atakujący korzystali z funkcji wywołania głosowego WhatsApp, aby zadzwonić do urządzenia docelowego. Wirusa dało się zainstalować i uruchomić nawet, gdy połączenie nie zostało odebrane. Z doniesień dziennika Financial Times wynika, że dla wielu użytkowników WhatsApp atak mógł być niewidoczny, ponieważ samo połączenie często znikało z dziennika połączeń telefonu. Tymczasem wirus kopiował wiele poufnych danych z telefonu lub urządzenia ofiary…
Źródło
https://avlab.pl/zaktualizujcie-whatsapp...la-rozmowe
Tu kolejne opracowanie na ten temat
https://niebezpiecznik.pl/post/whatsapp-...ytkownicy/