SafeGroup

Pełna wersja: Awaria Facebooka...i jego sekrety
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wczoraj nastąpił "armagedon"...Facebook i Instagram zaliczyły awarię i przestały prawidłowo działać. Lament, płacz i zgrzytanie zębów, bo dla wielu niemal świat się zawalił. Można patrzeć na to z wielu punktów widzenia, ale chyba w oczywisty sposób narzuca się nieco ironiczny, bo ludzie są uzależnienie bezwzględnie o tych serwisów i oferowanych tam usług. Polecam ten artykuł w podobnym klimacie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Można też podejść bardzie profesjonalnie i pokazać sekretne techniki stosowane na tych serwisach, które używane są do analizy danych użytkownika i prognozowania jego zachowań

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A wszystkim ten temat po rozwagę, bo wakacje już są i trochę tracimy kontrolę w tym czasie nad tym, co wrzucamy do sieci Smile
Żadna nowość od dawno to wiadomo podobny mechanizm na instagramie jest i można go zaobserwować jak ktoś ma wolne łącze i nie wyrabia z pobraniem obrazków.

Konto usunięte

Choć korzystam z FB, to o awarii dowiedziałem się dopiero wieczorem z różnych serwisów. Jakoś tego nie zauważyłem.
Inna sprawa, że od tego roku sam coś wrzucam bardzo rzadko, ograniczam się do messengera i robienia trolololo w komentarzach (a co tam Grin )

Na instagrama, podobnie zresztą jak i snapchata czy discorda (tak, wrzucam to do jednego wora) czuję się "za stary" - nie kapuję popularności tych usług, nie widzę ich zalet, a tylko trwonienie czasu.
Nie interesuje mnie też bycie "lokalnym celebrytą". Kiedyś jakoś te lajki działały na człowieka, a teraz po prostu ma wywalone i zostawia wszystko dla siebie.

W sumie gdyby nie fakt, że FB to jednak źródło informacji np. o lokalnych imprezach, wydarzeniach + właśnie Messenger używany przez znajomych, to i konto z niego bym skasował.
Discorda używa jako komunikatora do konwersacji w czasie teraźniejszym lub przeszło "Bliskim" gdzie w czasie raidu w grze lub organizacji można szybko porozmawiać z większym groni niż 2 osoby. Taka bardziej rozbudowana alternatywa dla TeamSpeak gdzie oprócz czatu głosowego masz taki irc chat ala shoutbox.
Choć równie dobrze może służyć do pojedynczej konwersacji jak znany nam GG czy obecnie Messenger.
Właśnie. Discord to bardziej rozbudowany czat z możliwością wstawiania obrazków, filmików i czatu głosowego. Raczej alternatywa dla messengera bez (podobno) śledzenia użytkownika, niż mediów społecznościowych i lajków.
Korzystam na prośbę antyfejsowych znajomych, wchodzące tylko, jak mam powiadomienie na maila, nie jest najgorszy.
Panowie podajcie mi e-mail do facebooka,  o 17:00 zmieniłem hasło do FB a o 17:56  dostałem alert,, że zalogowałeś się przy pomocy chrome,,
problem jest w tym że ja mam tylko opere (czyżby fb  pomylił  opere z chrome ?)  Laptop + smartfon czysty
(08.10.2020, 18:50)LiberumVETO napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Panowie podajcie mi e-mail do facebooka,  o 17:00 zmieniłem hasło do FB a o 17:56  dostałem alert,, że zalogowałeś się przy pomocy chrome,,
problem jest w tym że ja mam tylko opere (czyżby fb  pomylił  opere z chrome ?)  Laptop + smartfon czysty
Pewnie w user-agencie jest webkit, blink, chrome albo chromium, bo Opera jest oparta o Blink, tak samo jak Chrome.
miałem pisać z 3 minuty temu opera ma w opisie chrome - nie wiedziałem Smile
FB znów dotknęła awaria - tym razem mi przestał działać.