SafeGroup

Pełna wersja: macOS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, z jakiej strony pobrać system operacyjny macOS , jeżeli chodzi o sterowniki to system sam pobierze czy samemu
Oficjalnie musisz mieć komputer Apple (Macbooka, iMaca, Maca Mini, Maca Pro), wtedy system będzie już wgrany lub jeśli nie uruchamia się to można wejść w tryb recovery i komputer sam pobierze automatycznie najnowszą wersję systemu ze sterownikami i podstawowym oprogramowaniem.

Bo chyba interesuje Cię Hackintosh, cóż, dużo rzeźby Cię czeka. Niektóre rzeczy mogą nie działać (iMessage, FaceTime). Najpierw trzeba sprawdzić czy Twój sprzęt go obsłuży. Chodzi przede wszystkim o płytę główną, kartę graficzną, kartę sieciową. Bo jeśli Apple wie, jaka jest specyfikacja komputerów sprzedawanych z macOS, to nie ma obowiązku dostarczać sterowniki dla karty graficznej, której w żadnym komputerze Apple nie ma.
Apple wie, że kart graficznych jest kilka, kilkanaście i dla nich dostarcza sterowniki. Oczywiście, jeden sterownik może tak naprawdę obsłużyć pełną gamę kart. I ewentualnie to jest jedyna szansa.

O Hackintoshu są całe fora, tam znajdziesz więcej informacji. Tutaj chyba nikt nie ma Hackintosha. Ja mam normalnego macOS i mogę tylko rekomendować korzystanie z systemu po ludzku, ale może ktoś woli przygodę i kombinowanie - co w przypadku macOS jest zaprzeczeniem idei systemu, bo system ma dzialać od razu i jak najmniej absorbować użytkownika, a nie kazać mu szukać sterowniki i tutoriale.
Cytat:Oficjalnie musisz mieć komputer Apple (Macbooka, iMaca, Maca Mini, Maca Pro), wtedy system będzie już wgrany lub jeśli nie uruchamia się to można wejść w tryb recovery i komputer sam pobierze automatycznie najnowszą wersję systemu ze sterownikami i podstawowym oprogramowaniem.


2-ą opcja Grin
No to już musisz poczytać poradniki o Hackintoshu.