SafeGroup

Pełna wersja: Błąd połączenia z ekranem zewnętrznym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć! 

Z góry przepraszam jeśli wrzucam temat w złym dziale. 

Problem polega na tym że mam problem z połączeniem laptopa Lenovo 510-5isk z Telewizorem Samsung UE55RU7472 SMART TV.  Laptop jak i TV połączone są przez sieć WIFI(tą samą), połączenie działa na telewizorze (netflix/youtube bez problemu(tv zaktualizowany)). Co do laptopa to zaktualizowałem wszystko co było możliwe (karty sieciowe,system itd.), system win 10. Jednak przy próbie połączenia się z tv wyskakuje na telewizorze komunikat " Prośba o połączenie z XXX nie powiodła się. Spróbuj podłączyć ponownie za pomocą urządzenia mobilnego." Oczywiście próba połączenia była zaakceptowana. Pisałem z pomocą do Samsung'a ale uważają że to nie jest problem telewizora. 
Połączenie przez kabel HDMI działa jednak jest dla mnie utrudnieniem w 21 wieku Smile 

Korzystam z usług Vectry.  Może to jakieś ustawienia sieciowe są problemem ? 
Modem : Technicolor , model : CGA2121 . 

Nie wiem jak sprawdzić czy mój laptop obsługuje technologię Miracast . Wydawało mi się że jak mam w centrum powiadomień aktywną opcje połączenia oraz wyświetlania i wykrywa mi sprzęt to jest adekwatne. 

Dodam że gdy klikam połącz i wybiore swój TV to mam taki mały przeskok ekranu, prawie nie zauważalny 
Masz inny AV - inny niż Microsoft ? To odinstaluj na chwilę i sprawdz lub na chwilę wyłącz zaporę w nim
Używam Comodo. Odinstalowałem go wcześniej też i nie pomogło, ale teraz coś mnie podkusiło by wyłączyć zapore Windowsa... Udało się!
Tylko pytanie, za każdym razem muszę się narażać na ataki etc. by współdzielić ekran ?? Może jest jakieś rozwiązanie
Wyłącz zaporę Windowsa i włącz zaporę comodo w trybie - dopuszczania wszystkiego. Nie znam tej technologii, ale jak podejrzysz, jakie połączenie jest ustawiane, może się znajdzie regułę żeby to jedno dopuścić Smile
Nie wiem czy tak robiłeś czy nie ale podrzucę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I teraz moje pytanie czy dobrze rozumiemy chodzi ci o połączenie Miracast czyli Laptop<-->Telewizor
Czy chodzi ci Laptop-->Sieć Wifi Telewizor-->Sieć wifi i dopiero jak oba urządzenia są w jednej sieci chcesz przerzucić obraz na telewizor na przykład z YouTube?