SafeGroup

Pełna wersja: Wybór pakietu IS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, chciałbym prosić o pomoc/sugestię w wyborze pakietu IS. Do tej pory używałem avasta free, ale zamuła (nawet na dosyć mocnym sprzęcie jaki mam) jest odczuwalna, do tego jakieś dziwne problemy z aktualizacjami oraz fakt pokątnego handelku danymi przez nich (wystarczy, że robi to MS i google nawet z ograniczeniami wrzuconymi przez użytkownika - 3 do gangbangu mi nie potrzeba) sprawiła, że postanowiłem rozejrzeć się za czymś innym. Jednak 3 dni czytania różnych testów/wyników/badań/itp sprawiło, że totalnie zbaraniałem (rynek się dość mocno powiększył) i nie wiem co wybrać. Szukam czegoś co jest w miarę szybkie i skuteczne na pc oraz telefonie z androidem (płatny pakiet może być), no i żeby w wolnych chwilach nie robił za dodatkowe spyware (tak, wiem - ze względu na sposób działania AV raczej tego uniknąć się nie da, ale wolałbym to ograniczyć w miare możliwości). Najczęściej wspomnianymi polecanymi AV w różnych testach (z dobrymi ocenami) były Bitdefender oraz ESET, no ale generalnie co strona to inne zestawienie - stąd moje pytanie. A może darować sobie to wszystko i jechać na WinDefenderze (on daje radę czy to kupa jak kiedyś?) z Malwarebytes zainstalowanym jako uzupełnienie?


Mój pc:
Procesor - Ryzen 5 3600x
Ram - 32GB DDR4
Grafika - Gf RTX 2070 Super
Dyski - 1tb ssd NVE m2 na system i programy oraz 4tb hdd sata na dane/backup
System - Win10 Pro

Komputer używany do pracy w grafice 3d oraz okazjonalnej zabawy. Z góry dziękuję za pomoc w wyborze Smile
(30.01.2020, 15:50)Matw napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

no i żeby w wolnych chwilach nie robił za dodatkowe spyware (tak, wiem - ze względu na sposób działania AV raczej tego uniknąć się nie da, ale wolałbym to ograniczyć w miare możliwości).

Ło, to ten punkt będzie Ciężki Smile

(30.01.2020, 15:50)Matw napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A może darować sobie to wszystko i jechać na WinDefenderze (on daje radę czy to kupa jak kiedyś?)

Możliwe, o le nie szlajasz się bo niepewnych stronach i masz "obycie w IT i bezpieczeństwie. do tego Hard_Configurator ALBO Sys Hardeder ALBO Hardentools, wyłączyć makra w office i już można jechać Smile

Jak nie boisz się konfigurowania trudniejszych programów to opcją są HIPSy, Piaskownice i Firewalle, ale tutaj z pomocą pzryjdą bardziej obyci forumowicze ode mnie Smile
Zerknij tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Każdy ma swoje preferencje i trudno wskazywać coś konkretnego, ale to informacje dość rzetelne i warto im się przyjrzeć. Jeśli miałbyś ochotę niekoniecznie na pakiet, ale skłaniałbyś się na skomponowanie ochrony z osobnych aplikacji, to pytaj.
Z płatnych :

mks_vir/Arcabit Wspierasz naszych polaków - sama ochrona jest na takim samym poziomie co Bitek (a nawet lepszy)
secureAplus - korzysta z kilku nastusilników skanujących. Można wybrać  silniki te które uważamy za dobre
kaspersky - od wielu lat ,,top one,,
Prosty składak a skuteczny dla bardziej obytych użytkowników.
SpyShelterFW + ShadowDefender
ogólnie nie ma potrzeby na stosowanie AV przy SD jeśli jednak jest parcie to SecureAPlus można zainstalować.


Dodatkowo nie zależnie od zestawienia zabezpieczającego:
SysHardener/Hard_Configurator
VeraCrypt/KeePass jeśli trzeba mieć bezpieczną skrytkę jeśli ma sie wrażliwe dane.
Sandboxie - na klienta poczty, przeglądarki i aplikacje biurowe (PDF/Office)
Macrium Reflect albo Paragon jako kopia zapasowa systemu i ważnych danych na osobny nośnik + jakaś chmura (ja korzystam z SpiderOAK)

Opcjonalne
VPN: Nord lub Mullvad
Authy i stosowanie weryfikacji 2fa tam gdzie sie da

Dla windowsa 10 można jeszcze ubić telemetrie i trochę system odchudzić
fdossena, Dism++ i WPD

Dla przeglądarki:
ublock albo Adguard z umatrix (blokowane skryptów dla bardziej obytych użytkowników)
cookie autodelete
Decentraleyes
widzę podesłał link i powiedział wszystko w temacie, każdy ma inne preferencje. A ja zadam jedno pytanie które powinieneś sobie zadać. Czy pakiet/program zabezpieczający ma być cichy, nie zadawać pytań i działać w tle?

Jak tak, to jest całkiem sporo przydatnych pakietów w linku podanym przez
Odemnie, jeżeli odpowiedziałeś "Tak" mogę polecić:

Norton Security
Bitdefender
Kaspersky
Fsecure

*wymienione powyżej nie są wymienione pod względem skuteczności. pisałem je bo tak miałem w głowie, byś nie sugerował się, że ten co na samej górze to najlepszy itp.
Automat nie jest dobry jeżeli tworzy się własne oprogramowanie i bez pytania usuwa z automatu
W logach zawsze odczytasz co trzeba i dodasz wyjątki.
Jeżeli chcesz coś za darmo i by się z Tobą program "rozmawiał" spójrz na Comodo IS

podrzucił jeden link ja podrzucę drugi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A i tak warto byś może wystawił sobie jakąś VM zainstalował i sprawdził co odpowiada Tobie.
Dziękuję za wszystkie informacje, nie spodziewałem się aż takiego odzewu Smile Poczytam dokładnie wszystko i popróbuję z różnymi podanymi tutaj przykładami pakietów/programów jak się wróci z roboty.