SafeGroup

Pełna wersja: 2 konto na fb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam . Chciałem sobie utworzyć 2 konto na Facebook'u .Niestety jakiś czasu temu wprowadzili zabezpieczenie na wypadek fake kont-Pojawia się info,że trzeba przesłać fotę do sprawdzenia a tak i zaraz blokada konta.
Czy można to jakoś obejść?
Trzeba próbować do skutku, przy zakładaniu podawać adres mejlowy od uznanych dostawców.
Spróbuj założyć pod kontem biznesowym albo firmowym Grin
Generalnie FB próbuje być lepiej zabezpieczone niż niejedna instytucja finansowa. Głupia platforma społecznościowa. Nie wiem jak wygląda to w przypadku nowych kont, ostatnio jak zakładałem portal domagał się weryfikacji sms na komórkę. W przypadku istniejącego konta, mało używanego społecznościowo, głównie aby mieć dostęp do profili grupowych (niektóre podmioty ubzdurały sobie, że z FB można uczynić forum dyskusyjne) najpierw była blokada z tytułu "podejrzanej aktywności" (pierwsza bzdura bo często się logowałem z jednego urządzenia), po wysłaniu selfie i kilkudniowej weryfikacji blokada została przedłużona do czasu potwierdzenia przesłanego zdjęcia z dowodem tożsamości. I to był moment gdzie powiedziałem FB bye-bye.
Rozumiem, że czyścisz zawsze ciasteczka przed wejściem na FB lub korzystsz z innego profilu przeglądarki do każego konta lub innej przeglądarki do każego konta?
To i tak nie pomoże Grin
(30.03.2020, 10:42)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To i tak nie pomoże Grin
Mam konto na fałszywe dane na FB i nie mam problemów z logowaniem. Kiedyś miałem inne konto założone i logowałem się do niego zza NATu za którym było >300 osób, większość miała konto na FB i większość miała >1 urządzenie - wszystko pod jednym, stałym adresem IPv4.
I tak cie rozpoznają po zebranej telemetri z kompa po przez przeglądarkę, IP to nie wszystko.
(30.03.2020, 11:26)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I tak cie rozpoznają bo zebranej telemetri z kompa po przez przeglądarkę, IP to nie wszystko.
To się nazywa fingerprinting a nie telemetria. W każdym razie nie blokowali mi i innym kont.
Mówiłem ogólnie" telemetria" ty podałeś jeden z tych przykładów ale ok można podać kilka istotnych:

-Systemowe konto użytkowania
-czy też HWID często jest stosowane w programach ochronnych do weryfikacji czy ktoś nie zainstalowanej softu na większej liczbie maszyn.
-Adress IP - to raczej nie trzeba tłumaczyć
-fingerprinting - jak wyżej podałeś odciski przeglądarki niczym konto użytkownika w systemie o uikatowym kodzie dzięki czemu można zidentyfikować osobę nawet przy zmianie ip, dodać można też user agent.
-Hardware/Software - czyli sterowniki / komponenty komputera. Take dane potrafią zawęzić poszukiwania do pewnego grona osób m.in adress MAC itp.
-Często też programy czy ciasteczka w przeglądarce potrafią ingerować w system zostawiając cukiereczki swoje dane rozpoznawcze dzięki czemu potrafi sprawdzić czy już tu soft był zainstalowany - Praktyka często stosowana w programach próbnych "trial'

Oczywiście jest tego masa i niektóre Programy strony mogą sięgać bo bazę danych systemu (historie użytkownika/dane) wygenerowaną przez sam system by przywłaszczyć sobie jeszcze więcej info na temat danego użytkownika.

Dlatego jak ktoś myśli że zmieni IP to będzie anonimowy to jest w srogim błędzie.