SafeGroup

Pełna wersja: Program do ochrony podmienionych plików
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy jest jakiś program co będzie chronił podmienione pliki..
Ogólnie chodzi mi o to aby np podczas kopiowana pliku do folderu gdzie widnieje pliko tej samej nazwie w razie napisania ten 1 plik nie został trwale napisany tylko np przeniesiony do kosza lub do innego folderu gdzie w razie przypadkowego napisania można było by go przywrócić bez bawienia sie specjalistycznymi programami do odzyskiwania danych.

Z górr dziękuje za wszelką pomoc i pomysły Smile
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale przecież pliki kopiowane/przesuwane do innej lokalizacji wywołują ostrzeżenie o tym, że tam już jest plik o nazwie tej samej...wtedy decydujesz, czy nadpisujesz czy zmieniasz nazwę. Nieco inaczej wygląda to w innych aplikacjach jak np. graficznych w przypadku przekształceń masowych - wtedy od razu ustalasz, czy usuwasz oryginalne pliki, czy zmieniasz ich nazwę.
(01.05.2020, 11:25)ichito napisał(a): [ -> ]Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale przecież pliki kopiowane/przesuwane do innej lokalizacji wywołują ostrzeżenie o tym, że tam już jest plik o nazwie tej samej...wtedy decydujesz, czy nadpisujesz czy zmieniasz nazwę. Nieco inaczej wygląda to w innych aplikacjach jak np. graficznych w przypadku przekształceń masowych - wtedy od razu ustalasz, czy usuwasz oryginalne pliki, czy zmieniasz ich nazwę.
Dokładnie i o to mi chodziło żeby w razie odruchowej podmiany można było wrócić do starej wersji pliku z przed podmiany szybko Smile
Nie wiem, czy systemowo to jest możliwe...możesz spróbować we właściwościach Kosza coś pomieszać np. zmieniając wielkości koszy dla poszczególnych dysków. Nie wiem, jednak czy rozmiar "zero" na dysku systemowym przeniesie pliki do kosza na innym dysku. Tu coś znalazłem, ale chyba nie daje to specjalnych nadziei
https://www.dpreview.com/forums/thread/3245716
https://superuser.com/questions/1055089/...bin-folder
Jeżeli to są konkretne foldery, "chyba" można na nich włączyć obsługę kopii cieniowych.