SafeGroup

Pełna wersja: Instagram, TikTok i YouTube - potężny wyciek danych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Dane 235 mln użytkowników Instagrama, TikToka i YouTube'a wyciekły do sieci. Informacje znajdujące się w niezabezpieczonej bazie danych znaleźli specjaliści firmy Comparitech.

Dane, które odnalazł zespół Comparitechu, podzielone były na kilka zbiorów. Dwa najważniejsze zawierały nieco ponad 100 mln rekordów, w których znajdowały się informacje pochodzące najpewniej z Instagrama. Trzeci podzbiór zawierał około 42 mln rekordów dotyczących użytkowników TikToka, piąty zaś - zawierający niemal 4 mln rekordów - dotyczył osób korzystających z YouTube'a.

Na podstawie analizy próbek odnalezionych w sieci danych Comparitech stwierdził, że jeden na pięć rekordów zawierał dane takie, jak numer telefonu i adres e-mail pokrzywdzonych w wyniku wycieku osób. Oprócz tego wszystkie rekordy składały się z informacji dotyczących imienia i nazwiska, nazwy profilu, zdjęcia profilowego, a także opisu konta użytkowników. Rekordy zawierały także dane o liczbie osób obserwujących dane konto, zaangażowaniu generowanym przez umieszczane na nim treści, a także tempie wzrostu popularności profilu. W bazie danych można było znaleźć również informacje na temat płci i wieku osób śledzących poszczególne profile oraz ich lokalizacji.
źródło

https://www.cyberdefence24.pl/miliony-uz...eku-danych
uuuu to Andrzej Duda będzie miał więcej połączeń Grin
PAD się wycofał z TikToka
https://mycompanypolska.pl/artykul/prezy...ktoka/5105
No i nie pogada z "leśnym ruchadłem" już sobie...chyba, że w realu mu ABW pozwoli Grin
ichito zaskoczyłeś mnie - oj ty Smile

Jaki obeznany w temacie Grin
PAD mnie fascynuje Grin