SafeGroup

Pełna wersja: Zapełniające się miejsce na dysku systemowym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, 
mój problem polega na tym, że mój dysk systemowy (lokalny C) ma pojemność 465 GB, a system wskazuję, że nie ma już praktycznie na nim miejsca (tzn. raz pokazuję, że nie ma go wcale a raz pokazuję, że zostało wolnych jedynie kilka GB), co raczej nie jest możliwe, ponieważ mam zainstalowany na nim jedynie pakiet MS Office i program Microsoft Teams oraz dwie przeglądarki - Google Chrome i Operę. Nie przechowuję na tym dysku żadnych danych, zdjęć itp. 

Nie wiem za bardzo, jakie informację mogą się przydać, aby pomóc mi rozwiązać ten problem. Wklejam zrzut podstawowych informacji o komputerze: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodam też, że chciałem skorzystać z opcji Oczyszczanie dysku, ale ilość miejsca, które zostałoby zwolnione po oczyszczeniu dysku wraz z oczyszczaniem plików systemowych to ilość rzędu MB, a nie GB, tak więc uznałem to za bezsensowne i nie wykonałem oczyszczania. Wykonałem także szybkie skanowanie za pomocą Windows Defender, ale nie wykrył on żadnych zagrożeń. 

EDIT: 
Tak wygląda sytuacja w Ten komputer

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Proszę o pomoc.
Pobierz jakiś program do analizy miejsca na dysku i sprawdź co zajęło całą przestrzeń.
WizTree

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cześć Zord, dziękuję za odpowiedź.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wygląda na to, że program pokazał co zajęło całą przestrzeń - zawartość folderu Installer. Czekam na dalsze wskazówki, za które będę oczywiście bardzo wdzięczny. Smile
Kopie zapasowe instalatorów, większość tego jest niepotrzebne, a że raczej nie będziesz sprawdzał co się może przydać to można by wywalić wszystko z tego folderu.
A wyczytałem także, że można skompresować ten folder, co zmniejszy ilość zajmowanego przez niego miejsca i zapobiegnie ewentualnym problemom związanym z wykasowaniem całości.
Czy mogę wykonać taką kompresję wg Ciebie? Czy lepiej jednak wszystko dać do kasacji?

Kompresja nie przyniosła żadnej poprawy, więc chyba jedynym wyjściem jest wyczyszczenie tego folderu.
Możesz tym programem sprawdzić ile plików w tym folderze jest potrzebnych oraz już niepotrzebne usunąć:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


U mnie wyglądało to tak:
buri, dzięki. Tak właśnie zrobiłem, jeszcze przed tym, gdy przeczytałem Twój post.
Zwolniło się ponad 420GB, a te pliki, które powinny zostać, zostały.

Dziękuję za pomoc i ! Smile