SafeGroup

Pełna wersja: Mininova przegrała proces
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Torrentowy serwis Mininova.org przegrał sądową batalię z holenderską antypiracką organizacją BREIN. Zgodnie z wyrokiem właściciel serwisu musi usunąć wszystkie pliki torrent.

Sąd uznał iż Mininova ułatwia naruszanie praw autorskich i wręcz zachęca do tego procederu. Ponadto stwierdzono, że w samym 2007 roku serwis zarobił na emisji reklam jeden milion euro. Właściciele popularnego trackera mają teraz trzy miesiące na usunięcie wszystkich plików które prowadzą do treści chronionych prawem autorskim. W przypadku nieprzystosowania się do wyroku przewidziano grzywnę wysokości 1 tysiąc euro za każdy plik torrent. Maksymalny wymiar kary to 5 milionów euro.

Zdaniem szefa organizacji BREIN odpowiedzialność za to co dzieje się na Mininovie ponoszą administratorzy którzy powinni nadzorować legalność zamieszczanych treści. Wyrok może okazać się kamieniem milowym który pozwoli na zablokowanie dostępu do kolejnych nielegalnych treści w Internecie. Werdykt holenderskiego sądu nie jest sprzyjający dla właścicieli Mininovy którzy wyrazili swoje niezadowolenie. Ich zdaniem w procesie nie wzięto pod uwagę wielu istotnych czynników. Serwis podpisał umowy z niektórymi dostawcami treści, ponadto oferuje narzędzie do zgłaszania podejrzanych plików. Skazani nie wykluczają złożenia apelacji.

Źródło: torrentfreak.com
Myślę, że apelację złożą, będą się bronićWink
Niech zamykają...w miejsce mojej kochanej Mininovy powstanie 10 innych...Freedom!Smile
zapowiada się koniec torrentów...
Ja i tak nie korzystam z torrentów. Tak że mnie to wsio ryba.....
Ja też nie, ale tak patrzę... Kilka lat było cicho, a teraz zarżnęli TPB i zabierają się za Mininovę... Ech ta kasa..
Kiedyś to często korzystałem ale teraz to praktycznie wogóle
Taki jest los i będzie publicznych stronek z torrentami
Zbyszek,Plati...torrentów nie ściągacie...fajnyżartSmile

Tommy504-do końca świata będą takie stronki...
Meir napisał(a):Zbyszek,Plati...torrentów nie ściągacie...fajnyżartSmile

Tommy504-do końca świata będą takie stronki...


Ja nie korzystam z torrentów. Parę razy próbowałem coś ściągnąć i strasznie wolniutki transfer był. Nic dziwnego skoro tyle pijawek naraz pobiera...
Od tej pory jak chcę sobie ściągnąć jakiś film albo album to korzystam ze stron gdzie są linki np. na rapida albo megaupload, odsiebie etc. Np. exsite.pljest niezłą stronką. Czasami trzeba poczekać bo limity itd. ale wolę to niż torrenty. A filmy są też na darmowefilmy.euPolecam obie te stronki
Jest to też bezpieczniejszy sposób ściągania plików aniżeli zasysanie z torrentów.
Meir napisał(a):Zbyszek,Plati...torrentów nie ściągacie...fajnyżartSmile

Tommy504-do końca świata będą takie stronki...


Meirpoważnie piszę że nie ściągam z torrentów. Są tez inne inne strony Wink
Inne zlikwiduja, powstana nastepneSmile i tak w kólko maciejuSmile