SafeGroup

Pełna wersja: Windows 11 - temat główny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Windows 11 w wersji finalnej od 5 października 2021 dostępny jest dla wszystkich użytkowników.




Minimalne wymagania sprzętowe:


procesor: dwurdzeniowy, taktowany zegarem 1 GHz, 64-bitowy
       lista wspieranych procesorów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pamięć RAM: 4 GB
wolne miejsce na dysku: 64 GB
moduł TPM: wersja 2.0
karta graficzna: obsługująca DirectX 12
wyświetlacz: HD 720p, większy niż 9 cali

W nowej wersji systemu dostaniemy między innymi: nowe menu start, sklep, widżety.

Pobieranie iso:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ESD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Moim zdaniem pod pewnymi względami krok w tył np. brak możliwości przerzucenia paska zadań na inne strony ekranu niż dół.

Z drugiej jednak, W11 przynosi WSLg i choćby z tego względu, będę robił szybki upgrade

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mój 3 letni laptop nie spełnia minimalnych wymagań Grin
Ryzen 2500u Grin
Nie dostane aktualizacji Windows 11 na laptopa bo mój procesor nie spełnia wymagań Intel® Core™ i5-7300HQ , taką zagrywkę wprowadzili ze aktualizacje dostaną ci od serii 8.
Ja mam to co kiedyś z którymś update windows 10: INVALID_DATA_ACCESS_TRAP BLUE SCREEN

Ilość rozwiązań spora

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pewnie będzie trzeba od zera instalować, więc zostanę przy win10.
Najlepszym hitem jest wałek jaki odwalił MS z Intelem co dziwnym trafem przy wyjściu win 11 wprowadzono zmianę której nie było w becie i Ryzeny mają -15% mocy Grin


Windows Subsystem for Android dla testowej wersji 11

link do sklepu MS:
aka.ms/AmazonAppstore

Link bezpośredni do instalatora:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Instalacja: PowerShell i komenda:
Kod:
Add-AppxPackage -Path <pathtopackagefile>

Zamiast <pathtopackagefile> wpisujemy ścieżkę do pliku np:
Add-AppxPackage -Path C:\MicrosoftCorporationII.WindowsSubsystemForAndroid_1.7.32815.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe.Msixbundle

[Obrazek: QRs8WkK.jpg]

I taka ciekawostka

[Obrazek: JX8iSru.jpg]

[Obrazek: b4kBNVa.jpg]
Szkoda, że nie idzie na win10 Sad
Aktualizacja pojawiła się w windows update normalnie i dalej nie chce się zainstalować. Poddaje się na 60% na ponownym uruchomieniu i cofa do windows 10.
[attachment=1609]
Pewnie znowu czeka mnie instalacja ode zera jak przy win10, a mi się nie chce bo jakoś nic mnie nie zachęca. Obstawiam bios z 2019 w laptopie.
(23.11.2021, 19:14)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aktualizacja pojawiła się w windows update normalnie i dalej nie chce się zainstalować. Poddaje się na 60% na ponownym uruchomieniu i cofa do windows 10.

Sprawdź najpierw tym narzędziem czy możesz zaktualizować do systemu Windows 11

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


No i czy laptop w ogóle posiada układ TPM ? Jeśli tak to musisz to włączyć w biosie chyba że bios niezaktualizowany.

Jest też możliwe zainstalowanie Win 11 bez modułu TPM, ale tego nie sprawdzałem.
Tak ma TPM, tak jest włączone. Wszystkie wymogi spełnia, choć mi się wydaje że to albo bios, albo konflikt sterowników. Przy win10 miałem podobnie (któraś większa aktualizacja), a czysta instalacja poszła normalnie.

Spróbuje później jeszcze raz, a jak nie to na święta sobie zaktualizuję przy okazji wymiany pasty i czyszczenia sprzętu Smile
Zainstalowałem ten program i wszystko na zielono, jeśli jednak dalsza część odbywa się przez instalator windowsa to pewnie skończy się tak jak ostatnio - klęską na 60%.
[attachment=1611]
ja bym sie tak ochoczo nie pchał na tego w11 odczekaj jeszcze z rok może dwa.
Wszystko takie świeże i liche.
(02.12.2021, 16:47)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jeśli jednak dalsza część odbywa się przez instalator windowsa to pewnie skończy się tak jak ostatnio - klęską na 60%

Możliwe a może nie Smile

cmd uruchom jako admin wklej: sfc /scannow (uruchom komputer ponownie).

Następnie cmd jako admin wklej: dism /Online /Cleanup-image /Restorehealth (uruchom komputer ponownie).

Pobierz skrypt Reset-WindowsUpdate

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


uruchom z PPM Run with PowerShell - poczekaj aż zakończy działanie i uruchom ponownie komputer.

Przystąp do aktualizacji Windows 11

Jeśli to nie pomoże to pozostaje najlepiej wgrać obraz z bootowalnego pena.
Na dole okienka masz info kto jest producentem softu. Przetestuj programem od MS.
OK porażka, więc pozostaje czysta instalacja, może na święta jak będzie mi się nudzić Wink
Witam
Wiadomo kiedy będzie dało się ustawić:
1. Aby nie grupowały się foldery obok przycisku Start
2. Uruchamiał się pełny pasek kontekstowy (prawy przycisk myszy)
3. Aby nie ukrywały się aplikacje obok zegara
ogólnie 11 to taka lipka...co do szybkosci wydania...moja znajoma ma drukarke laserowa ma 3 lata...oczywiscie nie da sie jej zainstalowac na win 11 bo producent drukarki nie udostepnil sterowników a win 11 nie wykrywa.. Smile zbyt szybko wydają te windowsy moim zdaniem
Jaka to drukarka która niby nie działa na Win11? Wink
(27.04.2023, 12:16)joker333 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ogólnie 11 to taka lipka...co do szybkosci wydania...moja znajoma ma drukarke laserowa ma 3 lata...oczywiscie nie da sie jej zainstalowac na win 11 bo producent drukarki nie udostepnil sterowników a win 11 nie wykrywa.. Smile zbyt szybko wydają te windowsy moim zdaniem
Tak może być na ten moment. Jeżeli drukarka znanej marki to do 3 letniego urządzenia producent raczej wypuści odpowiednie sterowniki.

(27.04.2023, 12:36)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jaka to drukarka która niby nie działa na Win11? Wink
Drukarka to nie pendrive - nie ma uniwersalnego sterownika do wszystkich. Stare sprzęty raczej wsparcia już nie dostaną, ale z 3 letnim nie powinno być problemu.
Stron: 1 2