SafeGroup

Pełna wersja: Atak na PC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
BitDefender przed chwilą poinformował mnie o zablokowaniu próby skanowania portu z adresu IP 10.1.5.84. A w trayu wyświetla mi się komunikat z Windowsa, że "Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci". Czytałem, że wtedy ktoś próbuje się pode mnie podszyć. Co mam zrobić ? Obecnie mam BitDefender Total Security 2010
Jeszcze wczoraj BD informował mnie, jak przeglądałem neta, że na jednej ze stron(z torrentami) był exploit, no ale go BD przecież zablokował.
fajne stronki daj linka do tego exploita
To było wczoraj więc nie pamiętam dokładnie gdzie to było.
Ale to chyba w jednym z odnośników na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jak ci zablokował bitdefender to śpij spokojnie znaczy żewykrył
myślę że jest ok
dla pewności przeskanuj kompa może jakimś skanerem online
Na razie nie wyskakują żadne powiadomienia od BitDefender''a i z Widnowsa. Może to ktoś z sieci lokalnej bo komunikaty pojawiały się jak siedziałem na oDC i pobierałem filmy od innych.
Podawanie publicznie swojego IP nie jest rozsądnym rozwiązaniem, skasuj go.
Nom dokladnie jak masz jeszcze stale Ip tym gorzejSmile
Ok. Zrobione Smile
Na tym forum sie dzieja rozne cuda. Jurek i Meir mielidziwne ataki i zainefkowane kompy, wiec albo witryna jest zainfekowane albo ktos bawil sie w hakera a podanie Ip to tylko kuszeniegoscia do atakuSmile
Cytat: BitDefender przed chwilą poinformował mnie o zablokowaniu próby skanowania portu z adresu IP 10.1.5.84. A w trayu wyświetla mi się komunikat z Windowsa, że " Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci ".

To dwa rózne zdarzenia.
Pierwsze to próba skanowania portu przez z komputer o wymienionym adresie co nie oznacza ze prawdziwym.
Drugie topomyłka admina w sieci kablowej albo masz niezabezpieczony router lub AP w radiowej
Zgłoś adminowi, że ktoś spoofuje twój adres (podszywa się). Łączysz się bezprzewodowo, czy przez kabel?
Łącze się przez kabel.
Dzisiaj już nie wyskakują mi powiadomienia od Windowsa "Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci" tylko co jakiś czas pojawia się komunikat od BD o skanowaniu portów.
Niby w opcjach zapory w BD mam zaznaczone "zablokuj skanowanie portów", ale i tak chyba je ktoś skanuje.
Cytat: Niby w opcjach zapory w BD mam zaznaczone "zablokuj skanowanie portów", ale i tak chyba je ktoś skanuje.

Nie chyba a na pewno,ale nie tyle skanuje co przejawia taką chęć lecz BD to blokuje.
A tak bez zartów.Rzecz wyglada w ten sposób ze ktos wysyła okreslone pakiety na okreslony port i adres i oczekuje odpowiedzi a firewall zwraca ja z dopiskiem przerywam,lub w ogóle blokuje jej wysłanie.
Co do konfliktu adresów to na kablu nie ma to nic wspólnego ze spoofingiem.
Zreszta w radiówce tez.
Rzecz polega na tym ze albo u admina serwer dhcp błednie przyznał ten sam adres dwom komputerom.Albo ktos zainstalował sobie na końcówce router i nie zmienił jego adresu tak ze ten przypadkiem dublował inny adres w lan-ie.