SafeGroup

Pełna wersja: Bardzo niestandardowy wirus wykryty przez Avirę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam przeskanowałem mój PC antywirusem Avira. Oto wynik jaki otrzymałem:
[attachment=1623]

Najprawdopodobniej to fałszywe alarmy. Zastanawiająca jest ostatnia pozycja.
Wirus pod nazwą "Kaczor.8" który siedzi w zipie starego polskiego dosowego programu "ZjebMakerPro" Lol
Nadmienię że Kaspersky nigdy tego nie wykrywał.
Słyszał ktoś z was o czymś takim jak wirus "Kaczor.8" ? Ma on coś wspólnego z którymś ze słynnych polityków ?
Faktycznie był taki malware o takiej nazwie już nawet pod samego DOSa
Jeszcze raz ci uwagę zwracam na pisownie, abyś tak nadmiernie nie spamował tymi odstępami.
Kasperski go wykrywa tylko ma inne nazewnictwo w sygnaturach niż większość innych firm antywirusowych, co mnie zawsze irytowało dlatego zazwyczaj lokalizuje malware po sumach kontrolnych a nie tagach i nazewnictwie.
(14.04.2022, 12:43)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeszcze raz ci uwagę zwracam na pisownie, abyś tak nadmiernie nie spamował tymi odstępami.
To chyba jakiś błąd programu tego forum.
Poprawiałem przez "edytuj" i po zatwierdzeniu nadal tak było. Dopiero jak poprawiłem przez tryb "szybka edycja" to zatwierdziło.
Może Kaczor zalągł się analogicznie jak prosiak?:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Raczej mi się nie zagnieździł. Siedzi sobie w zipie od paru lat. Czy gdybym ten plik uruchomił w Dosboxie to jest jakieś ryzyko infekcji Windowsa?
Jeśli uruchomisz to liczmy w symulowanym DosBoxie, bądź innych projektach tego typu to nie będzie ryzyka infekcji systemu Windows.