SafeGroup

Pełna wersja: Proszę o sprawdzenie loga z HiJack
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Mam mały problem. Ostatnio(wczoraj i dzisiaj) zauważyłem, że moje pliki w formacie mp3 zaczynają znikać. Zaczęło się od jednej mp3. Jak narazie bilans wynosi ok.5 straconych. Mojej uwadze nie umknęło też to, że gdy klikam na na jakiekolwiek okno raz moja myszka często traktuje to jako 2 kliknięcia. Nie wydaje mi się aby była to awaria sprzętu lecz nie wykluczam tej możliwości. Proszę o sprawdzenie tego loga ponieważ wydaje mi się że coś jest nie tak. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Kod:
Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 18:10:56, on 2006-11-25
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:WINDOWSSystem32smss.exe
C:WINDOWSsystem32winlogon.exe
C:WINDOWSsystem32services.exe
C:WINDOWSsystem32lsass.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:Program FilesWindows DefenderMsMpEng.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe
C:WINDOWSExplorer.EXE
C:Program FilesAlwil SoftwareAvast4aswUpdSv.exe
C:Program FilesAlwil SoftwareAvast4ashServ.exe
C:Program FilesCommon FilesLightScribeLSSrvc.exe
C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe
C:WINDOWSSOUNDMAN.EXE
C:Program FilesCyberLinkPowerDVDPDVDServ.exe
C:PROGRA~1NEOSTR~1CnxMon.exe
C:Program FilesThomsonSpeedTouch USBDragdiag.exe
C:Program FilesAlwil SoftwareAvast4ashMaiSv.exe
C:PROGRA~1NEOSTR~1taskbaricon.exe
C:Program FilesWindows DefenderMSASCui.exe
C:Program FilesJavajre1.5.0_07binjusched.exe
C:PROGRA~1ALWILS~1Avast4ashDisp.exe
C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe
C:Program FilesAutoConnectAutoConnect.exe
C:Program FilesSkypePhoneSkype.exe
C:Program FilesXfireXfire.exe
C:Program FilesAlwil SoftwareAvast4ashWebSv.exe
E:Gadu-Gadugg.exe
E:hijackthisHijackThis.exe

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Window Title = Neostrada TP
R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:PROGRA~1NEOSTR~1SEARCH~1.DLL
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:Program FilesJavajre1.5.0_07binssv.dll
O4 - HKLM..Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM..Run: [NeroFilterCheck] C:WINDOWSsystem32NeroCheck.exe
O4 - HKLM..Run: [RemoteControl] "C:Program FilesCyberLinkPowerDVDPDVDServ.exe"
O4 - HKLM..Run: [WooCnxMon] C:PROGRA~1NEOSTR~1CnxMon.exe
O4 - HKLM..Run: [SpeedTouch USB Diagnostics] "C:Program FilesThomsonSpeedTouch USBDragdiag.exe" /icon
O4 - HKLM..Run: [WOOWATCH] C:PROGRA~1NEOSTR~1Watch.exe
O4 - HKLM..Run: [WOOTASKBARICON] C:PROGRA~1NEOSTR~1taskbaricon.exe
O4 - HKLM..Run: [Windows Defender] "C:Program FilesWindows DefenderMSASCui.exe" -hide
O4 - HKLM..Run: [SunJavaUpdateSched] C:Program FilesJavajre1.5.0_07binjusched.exe
O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM..Run: [avast!] C:PROGRA~1ALWILS~1Avast4ashDisp.exe
O4 - HKCU..Run: [CTFMON.EXE] C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe
O4 - HKCU..Run: [AutoConnect] C:Program FilesAutoConnectAutoConnect.exe
O4 - HKCU..Run: [NBJ] "C:Program FilesAheadNero BackItUpNBJ.exe"
O4 - HKCU..Run: [Skype] "C:Program FilesSkypePhoneSkype.exe" /nosplash /minimized
O4 - Startup: Adobe Gamma.lnk = C:Program FilesCommon FilesAdobeCalibrationAdobe Gamma Loader.exe
O4 - Startup: Xfire.lnk = C:Program FilesXfireXfire.exe
O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:Program FilesAdobeAcrobat 7.0Readerreader_sl.exe
O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:Program FilesMessengermsmsgs.exe
O9 - Extra ''Tools'' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:Program FilesMessengermsmsgs.exe
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:Program FilesJavajre1.5.0_07binssv.dll
O9 - Extra ''Tools'' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:Program FilesJavajre1.5.0_07binssv.dll
O17 - HKLMSystemCCSServicesTcpip..{6F3944DF-0F30-448B-861D-4951C79974FA}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164
O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:WINDOWSSYSTEM32WgaLogon.dll
O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:Program FilesCommon FilesAdobe Systems SharedServiceAdobelmsvc.exe
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - C:Program FilesAlwil SoftwareAvast4aswUpdSv.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - C:Program FilesAlwil SoftwareAvast4ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:Program FilesAlwil SoftwareAvast4ashMaiSv.exe" /service (file missing)
O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:Program FilesAlwil SoftwareAvast4ashWebSv.exe" /service (file missing)
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:Program FilesCommon FilesInstallShieldDriver11Intel 32IDriverT.exe
O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:Program FilesCommon FilesLightScribeLSSrvc.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe
Log czysty. Może avast jest lekko "przewrażliwiony" i wykrywa pliki mp3 jako wiry?

P.S. Wydaje mi się, że to jednak awaria sprzętu.
Hmm...nie wpadłem na to, Ale nie wydaje mi się aby to było powodem, ponieważ zaczęło się to niedawno a avasta mam od początku użytkowania komputera(tak jakoś od wakacji). :cry::cry:
Wejdź Start > Uruchom > cmd i wpisz chkdsk x: /f /r
Gdzie x- litera dysku.
Sprawdzi dysk w poszukiwaniu błędów Smile
Zalecone-> wykonane Smile. Sprawidzilem oba dyski (C: ; E: ) jednak bezskutecznie. Narzędzie nie wykryło żadnych błędów. W razie czego przestałem używać winampa, przerzucilem sie na foobar''a. Czy zniknięcie mp3 mogło spowodować zainstalowanie noweg programu p2p?(BearShare)
b4rtpl napisał(a):Czy zniknięcie mp3 mogło spowodować zainstalowanie noweg programu p2p?(BearShare)


Przypominam sobie przypadek takiego trojana, który usuwał pliki mp3, które są w katalogu udostępniania plików. Myślę jednak, że w tym przypadku nie mamy do czynienia z tym problemem.

Spróbuj ewentualnie przeskanować online:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Chociaż sam wątpię, żeby cokolwiek znalazło. Lepiej dmuchać na zimne Smile
Czy mógłbyś podać link do innego skanera online, bo ten jest kompatybilny z IE:roll:a ja używam Firefox''a:wink: ??
Nie ma takiego skanera, który działałby pod inną przeglądarką niż IE
bodek napisał(a):Nie ma takiego skanera, który działałby pod inną przeglądarką niż IE


Jest jedynie Trendmicro (w javie), ale jest o wiele gorszy od Arcabitu.