SafeGroup

Pełna wersja: Prosty skrypt czyszczący katalogi tymczasowe podczas zamykan
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na co dzień korzystam z małego skryptu czyszczącego katalogi tymczasowe podczas zamykania systemu. Jest bardzo prosty, szybki i robi to co trzeba, bez udziwnień. ... być może komuś się przyda.

Poniższy skrypt wklejamy do notatnika i zapisujemy np. clean.cmd (nazwa wg uznania) lub z rozszerzeniem .bat.
Kod:
cd %homedrive%%homepath%
rd /s /q ustawi~1\tempor~1
rd /s /q ustawi~1\temp\tempor~1
rd /s /q cookies
rd /s /q temp\cookies
rd /s /q ustawi~1\history
rd /s /q ustawi~1\temp\history
rd /s /q recent
rd /s /q %TEMP%
rd /s /q %TMP%
md %TMP%
md %TEMP%
md recent
rd /s /q ustawi~1\temp
md ustawi~1\temp


Załącznik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Następnie wpisujemy gpedit.mscw oknie edycji polecenia Uruchom . W oknie przystawiki Zasady grupywidzimy dwa panele. Pierwszy z nich zawiera ustawienia użytkownika i komputera. Przechodzimy do Ustawienia komputera> Ustawienia systemu Windows> Skrypty (uruchamianie / zamykanie) . Teraz przechodzimy do drugiego panelu i wybieramy wg mojej sugestii - Zamknięcie . Klikamy dwukrotnie nań, następnie Dodaj . Ukaże nam się okno Dodawanie skryptui teraz wskazujemy nasz skrypt, korzystając z Przeglądaj . Następnie OK .

Teraz podczas każdego zamykania automatycznie będą opróżniane katalogi tymczasowe.
Dzięki yngve. Przyda się Smile
coś mi się wydaje, że wtedy może być problem z pełną instalacją niektórych programów wymagających ponownego uruchomienia - tych co ściągane są do temp
Może pojawi się taka sytuacja jak mówisz, wtedy najlepiej wyłączyć skrypt na chwile. Ja nie instaluje codziennie nowych rzeczy, więc mi on pasuje.
Można też użyć ccleaner i tam jest opcja kasowania plików tymczasowych tylko starszych niż 24h.
coś takiego kiedyś zrobiłem i może to spowodować to co kolega asg napisał

p!otr@$

ja korzystam z cclenera przy starcie czysci.
Taka mała uwaga, komendę gpedit.msc obsługują chyba tylko "lepsze" wersje Windy (czyli XP pro i to co ponad VHP).
Ja i tak raz na jakiś czas korzystam z automatów więc jakoś bez tego przeżyję.
Jednak szkoda że posiadacze "gorszych" edycji windows nie mogą z tego skorzystać.