SafeGroup

Pełna wersja: Internetnews: Internet nie był dotąd tak niebezpieczny!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Raporty mówią o blisko 585% wzroście liczby zagrożeń w pierwszej połowie 2009 roku, dotyczących fałszywych programow anti-malware i innych fałszywych aplikacji zabezpieczajacych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I będzie z roku na rok więcejbo przynosza dla hakerow potezne zyskiSmile
Nie wiem dlaczego, ale mnie ten wzrost nie dotyka.
w sumie nie wiem skąd się to bierze gdybym specjalnie nie wchodził na strony z fake programami to podejrzewam że normalnie nigdy bym ich na oczy nie zobaczył
mnie też wirusy omijają.

Jurek

zord napisał(a):w sumie nie wiem skąd się to bierze gdybym specjalnie nie wchodził na strony z fake programami to podejrzewam że normalnie nigdy bym ich na oczy nie zobaczył


Tego typu programy pobierają kompletni laicy, którzy zaczynają się fascynować programami antywirusowymi.
Trzeba jednak przyznać, ze strony z tymi zawirusowanymi softami są coraz bardziej profesjonalnie przygotowane.
Jurek napisał(a):Tego typu programy pobierają kompletni laicy, którzy zaczynają się fascynować programami antywirusowymi.


Z tym że pobierają tego typu soft laicy się zgadzam, ale z drugą częścią zdania już nie. Nie chodzi tutaj o fascynację lecz o rzekomą skuteczność. Zauważ że fałszywe programy tego typu bardzo często, jeśli nie zawsze znajdują jakiś syf którego tak naprawdę nie ma. Laik zrezygnuje z prawdziwego, bezpiecznego programu który nic nie wykrywa ( bo nie musi gdyż system jest czysty ) na rzecz programu który wykrywa mnóstwo syfu. Jego zdaniem po prostu ten drugi program jest skuteczniejszy i tyle.
Pablosss napisał(a):(...)Zauważ że fałszywe programy tego typu bardzo często, jeśli nie zawsze znajdują jakiś syf którego tak naprawdę nie ma. Laik zrezygnuje z prawdziwego, bezpiecznego programu który nic nie wykrywa ( bo nie musi gdyż system jest czysty ) na rzecz programu który wykrywa mnóstwo syfu. Jego zdaniem po prostu ten drugi program jest skuteczniejszy i tyle.

Dokladnie tak, to tzw. socjotechnika.

lunaticdreams

ach te manipulacje...........a tak na marginesie czy internet kiedykolwiek był bezpieczny?TongueTongueTongueTongueTongueTongue
lunaticdreams napisał(a):ach te manipulacje...........a tak na marginesie czy internet kiedykolwiek był bezpieczny?TongueTongueTongueTongueTongueTongue


W poczatkach swojego istnienia zapewne tak Smile
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):Tego typu programy pobierają kompletni laicy, którzy zaczynają się fascynować programami antywirusowymi.


Z tym że pobierają tego typu soft laicy się zgadzam, ale z drugą częścią zdania już nie. Nie chodzi tutaj o fascynację lecz o rzekomą skuteczność. Zauważ że fałszywe programy tego typu bardzo często, jeśli nie zawsze znajdują jakiś syf którego tak naprawdę nie ma. Laik zrezygnuje z prawdziwego, bezpiecznego programu który nic nie wykrywa ( bo nie musi gdyż system jest czysty ) na rzecz programu który wykrywa mnóstwo syfu. Jego zdaniem po prostu ten drugi program jest skuteczniejszy i tyle.


Coś Chłopcy dzisiaj jesteście subtelni w słowach...wydaje mi się,że powinien być: "Idiota" a nie "Laik"...
Cytat: W poczatkach swojego istnienia zapewne tak

Błąd.
Pierwszym wirusem rozprzestrzenianym przez sieć ARPANET,będąca poprzedniczką współczesnego internetu,był robak Creeper.A zdarzyło sie to w roku 1970.
A potem ilość była prostym przełozeniem ilości podpietych maszyn i chętnych do pisania.

lunaticdreams

Internet jest jak najbardziej Bezpieczny w 100 procentach ................co innego jego Uzytkownicy

Jurek

lunaticdreams napisał(a):Internet jest jak najbardziej Bezpieczny w 100 procentach ................co innego jego Uzytkownicy


Tak jest bezpieczny w 100 procentach, gdy go nie włączasz.
Podobnie jest z samochodami. Gdy nie jeździsz, to nie będziesz miał wypadku a spalanie wyniesie 0/100 kim Smile
Jurek napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):Internet jest jak najbardziej Bezpieczny w 100 procentach ................co innego jego Uzytkownicy


Tak jest bezpieczny w 100 procentach, gdy go nie włączasz.
Podobnie jest z samochodami. Gdy nie jeździsz, to nie będziesz miał wypadku a spalanie wyniesie 0/100 kim Smile


Jeżeli jedziesz zgodnie z przepisami i rozsądnie, to też możesz uniknąć wypadku. Jeżeli masz takie podejście do ruchu drogowego to z całym szacunkiem, nie chciałbym się z Tobą spotkać na drodze.

Jeżeli nie którzy użytkownicy instalują na własną odpowiedzialność fake av i nie korzystają choćby z podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci to niestety, są sami sobie winni.

Jurek

Serafin napisał(a):
Jurek napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):Internet jest jak najbardziej Bezpieczny w 100 procentach ................co innego jego Uzytkownicy


Tak jest bezpieczny w 100 procentach, gdy go nie włączasz.
Podobnie jest z samochodami. Gdy nie jeździsz, to nie będziesz miał wypadku a spalanie wyniesie 0/100 kim Smile


Jeżeli jedziesz zgodnie z przepisami i rozsądnie, to też możesz uniknąć wypadku. Jeżeli masz takie podejście do ruchu drogowego to z całym szacunkiem, nie chciałbym się z Tobą spotkać na drodze.

Jeżeli nie którzy użytkownicy instalują na własną odpowiedzialność fake av i nie korzystają choćby z podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci to niestety, są sami sobie winni.


Możesz uniknąć wypadku jeżeli pijany lub zaspany kierowca nie uderzy w Ciebie. Z wirusami bywa podobnie. Ostrożność to nie wszystko. Abstrahuję oczywiście od fałszywych AV, ponieważ to jest działanie na własne życzenie.

lunaticdreams

Serafin napisał(a):
Jurek napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):Internet jest jak najbardziej Bezpieczny w 100 procentach ................co innego jego Uzytkownicy


Tak jest bezpieczny w 100 procentach, gdy go nie włączasz.
Podobnie jest z samochodami. Gdy nie jeździsz, to nie będziesz miał wypadku a spalanie wyniesie 0/100 kim Smile


Jeżeli jedziesz zgodnie z przepisami i rozsądnie, to też możesz uniknąć wypadku. Jeżeli masz takie podejście do ruchu drogowego to z całym szacunkiem, nie chciałbym się z Tobą spotkać na drodze.

Jeżeli nie którzy użytkownicy instalują na własną odpowiedzialność fake av i nie korzystają choćby z podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci to niestety, są sami sobie winni.

Swięta racja Serafin a tak na marginesie Ja ostatnio kupiłem sobie 2 kamery do auta i jak czasem oglądam to co zarejestrowałem to ........po prostu mi się w głowie nie mieści jakich my mamy"uzdolnionych" kierowców
lunaticdrams napisał(a):Swięta racja Polak 900

Ciekawa rzecz. Której opinii polaka przyznajesz rację? Ja nie widzę Jego opinii w tym temacie.

adam_993

Oj, Lunatic nieźle "pochlałeś".

lunaticdreams

Ajajajajajaj pomyliłem się,przepraszam za błąd(mam nadzieję że pały za to nie dostanę)SmileSmileSmile
adam_993 napisał(a):Oj, Lunatic nieźle "pochlałeś".

nie pochlałem tylko pisałem wcześniej posta gdzie wymieniłem polaka 900 i w ten oto magiczny sposó zaszła pomyłka.TongueTongueTongueTongueTongue
Stron: 1 2