SafeGroup

Pełna wersja: Vista nie przechodzi w stan wstrzymania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej :-)
Mam problem Smile
Klikam w Viście, żeby przeszła w stan Wstrzymania.
I... No właśnie... Ekran gaśnie, wszystko niby się stopuje, ale dysk chodzi światełko od włączenia też. Wystarczy, że kliknę myszką, ekran się od razu zapala i muzyka zaczyna grać. Co zrobić, żeby poszedł się wstrzymać ?
Tak jest właśnie w laptopach Smile
Plati, ale mi chodzi o mojego kompa a nie mamy lapka...

adam_993

To tak, jak ja mam w Linuksie - tyle że to bardziej podobne do wygaszenia monitora, nie wstrzymania oddechu.
mateusXz napisał(a):Hej :-)
Mam problem Smile
Klikam w Viście, żeby przeszła w stan Wstrzymania.
I... No właśnie... Ekran gaśnie, wszystko niby się stopuje, ale dysk chodzi światełko od włączenia też. Wystarczy, że kliknę myszką, ekran się od razu zapala i muzyka zaczyna grać. Co zrobić, żeby poszedł się wstrzymać ?


Ustaw w BIOSie tryb S3 Suspend to RAM.

adam_993

O, to jak takie coś ustawiłem to mi klawiatura i myszka nie działały.
Cytat: Klikam w Viście, żeby przeszła w stan Wstrzymania.

Której.?
A jaka różnica między HP, a Ultimate ?

W Viście Home Premium, 32 bit.

Ale jakość nie widzę, różnicy między wersjami.
Mi chodziło o serwis pack.Z tego co wiem to sp1 rozwiazywał jakies problemy zwiazane z uspieniem.
Ale na poczatek masz link do

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,przeczytaj a zwłaszcza odnośniki dotyczace rozwiazywania problemów z tym zwiazanych.Byc moze wystarczy tylko w urzadzeniach zewnętrznych przyłaczanych poprzez usb,ustawic opcje oszczedzania,poprzez Menadzer urzadzen.
Ja mam SP2 :-)
Już udało się :-) Wystarczyło w opcjach multimedialnych przestawić, żeby przechodził w stan uśpienia, bo było ustawione, żeby przechodził w stan pozornego uśpienia.
No i cacy.Po co zaraz z grubej rury w Bios.
zbycho napisał(a):No i cacy.Po co zaraz z grubej rury w Bios.


Opcja w BIOSie S3 suspend to ram odpowiada za calkowite uspienie komputera (tj. wylaczenie dyskow, napiecia na pozostalych podzespolach - oprocz RAM) dzieki czemu przechodzac w tryb uspienia S3, wszystko przechowywane jest w RAMie.
Jesli w BIOSie nie jestzaznaczona/wybrana opcja pracy plyty glownej w trybie uspienia S3 - wtedy po uspieniu systemu, wentylatory/dyski - nadal beda pracowac (tryb Idle).
Zatem pierwsza czynnoscia jaka nalezaloby w takim przypadku zrobic - jest sprawdzenie czy aby napewno w BIOSie mamy wybrana opcje S3 a nie S1/S2.

Mam nadzieje ze teraz troche Ci to rozjasnilem.
Nie Ceer.Najpierw sie sprawdza czy własciwie skonfigurowało sie program,system a dopiero potem grzebie w trzewiach.Nigdy odwrotnie.
Do biosu nie wchodziłem, bo reebota mi się robić nie chciało Tongue
zbycho napisał(a):Nie Ceer.Najpierw sie sprawdza czy własciwie skonfigurowało sie program,system a dopiero potem grzebie w trzewiach.Nigdy odwrotnie.

W tym konkretnym przypadku napisalem tak jak wynikalo z kontekstu: OP napisal ze nie dziala mu stan wstrzymania - wrozka nikt z nas nie jest - uznalem zatem ze wszystko skonfigurowal w opcjach Windows''a, ale uspienie nadal u niego nie dzialalo - kolejny, logiczny zatem krok to sprawdzenie BIOS''u.

cyt.
" Zatem pierwsza czynnoscia jaka nalezaloby w takim przypadku zrobic- jest sprawdzenie czy aby napewno w BIOSie mamy wybrana opcje S3 a nie S1/S2."

Wyroznilem kluczowe zdanie w mojej wczesniejszej wypowiedzi.
MateusXz - na którym komputerze tak masz? Na laptopie?
Nie... Już Ci przedtem pisałem, że na stacjonarnym Smile

Asus normalnie przechodzi do stanu wstrzymania... Zamykam klapę i po kłopocie...
Ja, gdy kupiłem laptopa, to gdy chciałem zamknąć system, poprostu zamknąłem klapę Tongue

Dowiedziałem się o niewyłączeniu systemu dopiero kilka dni pozniej Smile
Ale można ustawić, że po zamknięciu klapy system się wyłącza :p
Ja tak mamie ustawiłem i zapomniałem zmienić i się wkurzyła, jak zamknęła klapę Tongue Bo jej komp się wyłączył.
A ten znów swoje.Po co mi sie tłumaczysz.Ja przeciez nie mówie ze zła rada a tylko ze jej czas dopiero po sprawdzeniu czy ktos,coś prawidłowo skonfigurował.Nikt z nas nie jest wrózka ,jak sam przyznajesz.