SafeGroup

Pełna wersja: Test wykradzionych kont - sprawdź swoje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Za heise online
"Użytkownicy, którzy obawiają się, że dane dostępowe do ich kont pocztowych figurują na opublikowanej niedawno liście haseł, mogą to teraz samodzielnie sprawdzić. Thomas Springer przygotował w serwisie Serversniff specjalną stronę, która weryfikuje, czy dany adres e-mailowy pojawił się na osławionych listach. W tym celu użytkownik podaje część adresu znajdującą się przed znakiem @ . Po znalezieniu przez system odpowiedniej pozycji zostaje ona wyświetlona. Jeśli chodzi o hasło, to ukazują się tylko jego pierwsza i ostatnia litera. Nasuwa się tu pytanie: dlaczego wielkie koncerny, które przecież dysponują wspomnianymi listami, nie przygotowały podobnej strony? Usługodawcy tacy jak Microsoft, Yahoo! i Google początkowo zapewniali, że wszyscy poszkodowani zostaną poinformowani, a skompromitowane konta będą zablokowane. (...)
Cały artykuł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona do sprawdzenia konta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Good Luck! - We didn''t find your name in our Database containing currently about 40.000 compromised accounts.
Mojego również tam nie ma Smile

lunaticdreams

CoolGrinCoolGrinCoolGrin

u mnie 4 konta bezpieczne
Czysta formalnosc...
"Good Luck! - We didn''t find your name in our Database containing currently about 40.000 compromised accounts."
Mojego też nie ma Grin
Ze względu na nazwę strony internetowej, nie będę tam nic podawał (chodzi o sniff) Smile
Mnie zniszczyły wyniki analiz haseł:
"Dane ujawnione przy wycieku przeanalizował Bogdan Calin, ekspert ds. bezpieczeństwa z firmy Acunetix. Przyjrzał się on pierwszej ujawnionej liście zawierającej 10 tys. danych dostępowych.

Opracowane przez Calina statystyki pokazują, że najpopularniejszym hasłem na liście było.... 123456 stosowane przez 64 użytkowników. Kolejne na liście najpopularniejszych było hasło 123456789 stosowane przez 18 użytkowników. Następne miejsca zajęły hasła: alejandra, 111111, alberto, tequiero, alejandro, 12345678, 1234567, estrella. Można powiedzieć, że najczęściej jako hasła stosuje się proste ciągi cyfr i imiona."

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mojego również nie ma.
nie boicie się podawać tam swojego maila?

adam_993

A mogą mi spamować.

lunaticdreams

Plati napisał(a):nie boicie się podawać tam swojego maila?



tam nie podajesz całego adrsu meilowego tylko poczatek
np twój adres to <!-- e --><a href="mailtoTongue[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> to podajesz tylko Plati


Ja tam się nieboję skrzynki na hotmailu mam na spam i promocje

adam_993

Ale skoro podajesz tylko pierwszy człon to tylko człowiek mało inteligentny nie zauważy że każdy e-mail to: <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->. Skoro podajesz x, to poznają cały e-mail.
hotmail ma wiele domen np hotmail.com live.com live.co.uk, live.it, windowslive.com etc etc.

lunaticdreams

Creer napisał(a):hotmail ma wiele domen np hotmail.com live.com live.co.uk, live.it, windowslive.com etc etc.


dokładnieGrinGrinGrin